1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би биле на власт што би промениле?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од sonce777, 3 јуни 2011.

  1. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Кога би била на власт прво ке предложам да се смени работното време,како порано во социјализмот од 7ч до 15ч најубаво работно време истото ке важи и за приватни и државни институции,да нема никаде прекувремена работа и саботите и неделите да се одмара.
    Ке дозволам во канцелариите да се пуши во просториите а не надвор стоејки да пиеш кафе и цигаре.
    Ред на запослување и уште многу други работи набројте вие мој мили феминки.
    :hai: ;)
     
  2. Diamond

    Diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    181
    Кога би биле на власт што би промениле

    ИМЕТО! хахахах се шалам дa не ме сватите погрешно, најголем противник сум на тоа-Патриот сум! (чесен збор) :lol: ;)
    Шо би мењала? Ништо!
    Бидејќи има тооооооолку мнооооогу работи шо се за менување, така да сигурно мојот животен век не е доволен за нив! ;)
     
  3. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Кога би биле на власт што би промениле

    Да не знаеш од кај да почнеш со промените а со што да завршиш.
     
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Кога би биле на власт што би промениле

    Би затворила се живо и диво од ВМРО и СДСМ пред да пребегаат во други партии и да се направат новопроизведени првенци на некоја нова партија за да ја јава државата уште неколку мандати. Ова ќе му дојде како лустрација на новово време транзитори и барок генијалци.
    Потоа... ќе смислиме програма. Лесно ќе е без нив. :)
    Само ко што гледам народов се запнал или за едните или за другите хаха море.. може ќе е сепак тешко. Нема да издржат без некој БЦ или некој Грујо.
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Кога би биле на власт што би промениле

    СОЛУН Е НАШ ! Тоа ми е прво на листа 8)
    Би пронашла некој како Хитлер да ни ја исчисти државата, да можеме на раат да си живееме на своја земја.
    Би ги затворила политичките криминалци.
    Би го забранила зборот-Тито (освен во турбо фолк стихови на пр, ти то радиш најбоље и сл.)
    Би направила размена, нашите млади иселени умови би ги вратила, а партиски неспособните вработени без образование и кликер би ги пратила на нивните места во странство (ако ги примаат, ако не колатерална штета)
    И мислам дека кога овие неколку работи ќе се средат се ќе почне по нагорна линија.
    И ќе ја направам државата привлечно место за нејзините граѓани и за странци, жал ми е кога ќе погледнам река што на се личи само на река не, загадена до крајност.
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Кога би биле на власт што би промениле

    [quote="Abeja"
    Би пронашла некој како Хитлер да ни ја исчисти државата, да можеме на раат да си живееме на своја земја.
    [/quote]
    :x :x :x боже што нема да прочиташ....демек чисто-македонско а? |-) боже!
     
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Кога би биле на власт што би промениле

    Не бе кај отиде :rofl: мислев да му дадам метла да подзачисти, фрла ѓубре кој кај стигне.
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Кога би биле на власт што би промениле

    Hека почне од вмро, ќе ве молам :rofl:
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Кога би биле на власт што би промениле

    Еј Лудо хаха ако е во мое време тоа, јас би да не се лутат. Равноправност ццц у исто време секунда. Монтираме часовници и се почиња :P
    бриш, бриш...
     
  10. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Кога би биле на власт што би промениле

    И тука ли пренесе дуел вмро-сдмсм :D :D :D , само да упрца негде да се р`чне, ако немаш идеја што да направиш не ги извртувај туѓите, што ти е гајле на тебе ја што ќе направам , тоа си е мое право и ај смири страсти политички да не ти дојдам ке те испозатворам :swear: , да не слушне чичко хитлер полошо ќе биде :D . Оди таму жали се во политика, биди по активна кога ќе ви ги наместат изборите ќе се каеш што не си била поупорна на форуми. Ти држам среќа да ти победат утре симпатизерите. :D
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Кога би биле на власт што би промениле

    Jа ги симпатишам достоинство, ама за жал нема да победат :(
    па не се рчкам јас де, за метлите нели беше муабетов??? :?:
    ти рече ѓубрето да се забрише, јас добронамерно, да ти помогнам, те упатив кај најголемото ѓубре, да се знае од каде да почне метењето :)
     
  12. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Кога би биле на власт што би промениле

    Си знае Хитлер кај да мете, но можеби имаш препораки за да даваш препораки ;)
    Мене ми е сеедно што ќе мете, битно да биде изметено и тоа во смисла на она што сакав да го потенцирам со метачот, кога ќе се метат партии тоа ќе биде комплет, без двоење за да не настанат незадоволства во редоследот.
    Жал ми е за твојата симпатија, сега јасно ми е за твоите испади, добронамерно ти предложувам да немаш симпатии повеќе кон партии за да не се нервираш, најдобро е кога си како мене неутрален и ја набљудуваш ситуацијата од твој неполитички агол, а за оние кои лепат етикети на одредена партија на оние кои не се од нивната партија ќе им најдеме друга занимација. :dance:
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Кога би биле на власт што би промениле

    Цел ментален склоп на народов овде. Толку
     
    На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Кога би биле на власт што би промениле

    Прво би започнала од образованието дефинитивно.
     
  15. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    Кога би биле на власт што би промениле

    се ама баш се :clap: :clap:
     
  16. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Кога би биле на власт што би промениле

    нема да има школо
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Кога би биле на власт што би промениле

    ^Рече провмровското дете!

    Увоз на нов народ под хитно!Ариевска раса,некој кинез,јапонец и така...а овој нашиов у Зимбабве да си игра избори зошто таму и онака нема што више да пропаѓа.
     
    На Hipster, sadangel, julie77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    На школо само во среда и четврток :rock:
     
  19. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Море ако пред тоа ми се чинеше дека народов е само за Грујо или за БЦ сега сум убедена. Пак наместо да се замарам со власт, која секако не е за мене, пак и ќе треба прво да почнам да менувам работи во главите на народов.. а пак, и тешко дека некој кој не е од двеве прекрасни наши партии кои сега ќе владеат во парламентот самички со албанските партии ќе пркне доволно многу да е над БЦ и Грујо... затоа јас би да се откажам од своето право да владеам, да им дадам на граѓаниве слободно да си го изберат својот владетел, а јас да се спакувам и да си отидам во Зимбабве.
    Далеку од очи, далеку од срце.
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Вработувањето со партиски книшки. Не е тоа начин да се искаже благодарност на активистите кои трчкараат во било која партија, има многу квалитетни луѓе кои не се вработени заради некои си активисти таму кои повеќе трчале во партија отколку што научиле нешто во факултетот во не знам кое село таму. И факултети надвор од Скопје е второ на листата. Обавезно тоа, секој запиша факултет, сите утре ќе бидат високообразовани, па за што учиме ние тука во Скопје кое е преплавено од студенти од други градови и покрај факултетите кои ги имаат таму ?! И преплавено од студенти во сите други градови и села, кои не ни сонувале дека ќе запишат факултет а не ни планирале, и утре ќе бидат високообразовани. НЕ! Факултети само во Скопје, да се знае квалитет!!!