Кога би биле на власт што би промениле?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од sonce777, 3 јуни 2011.

 1. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Кога би била на власт прво ке предложам да се смени работното време,како порано во социјализмот од 7ч до 15ч најубаво работно време истото ке важи и за приватни и државни институции,да нема никаде прекувремена работа и саботите и неделите да се одмара.
  Ке дозволам во канцелариите да се пуши во просториите а не надвор стоејки да пиеш кафе и цигаре.
  Ред на запослување и уште многу други работи набројте вие мој мили феминки.
  :hai: ;)
   
 2. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  Кога би биле на власт што би промениле

  ИМЕТО! хахахах се шалам дa не ме сватите погрешно, најголем противник сум на тоа-Патриот сум! (чесен збор) :lol: ;)
  Шо би мењала? Ништо!
  Бидејќи има тооооооолку мнооооогу работи шо се за менување, така да сигурно мојот животен век не е доволен за нив! ;)
   
 3. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Кога би биле на власт што би промениле

  Да не знаеш од кај да почнеш со промените а со што да завршиш.
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.332
  Допаѓања:
  101.749
  Пол:
  Женски
  Кога би биле на власт што би промениле

  Би затворила се живо и диво од ВМРО и СДСМ пред да пребегаат во други партии и да се направат новопроизведени првенци на некоја нова партија за да ја јава државата уште неколку мандати. Ова ќе му дојде како лустрација на новово време транзитори и барок генијалци.
  Потоа... ќе смислиме програма. Лесно ќе е без нив. :)
  Само ко што гледам народов се запнал или за едните или за другите хаха море.. може ќе е сепак тешко. Нема да издржат без некој БЦ или некој Грујо.
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Кога би биле на власт што би промениле

  СОЛУН Е НАШ ! Тоа ми е прво на листа 8)
  Би пронашла некој како Хитлер да ни ја исчисти државата, да можеме на раат да си живееме на своја земја.
  Би ги затворила политичките криминалци.
  Би го забранила зборот-Тито (освен во турбо фолк стихови на пр, ти то радиш најбоље и сл.)
  Би направила размена, нашите млади иселени умови би ги вратила, а партиски неспособните вработени без образование и кликер би ги пратила на нивните места во странство (ако ги примаат, ако не колатерална штета)
  И мислам дека кога овие неколку работи ќе се средат се ќе почне по нагорна линија.
  И ќе ја направам државата привлечно место за нејзините граѓани и за странци, жал ми е кога ќе погледнам река што на се личи само на река не, загадена до крајност.
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  Кога би биле на власт што би промениле

  [quote="Abeja"
  Би пронашла некој како Хитлер да ни ја исчисти државата, да можеме на раат да си живееме на своја земја.
  [/quote]
  :x :x :x боже што нема да прочиташ....демек чисто-македонско а? |-) боже!
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Кога би биле на власт што би промениле

  Не бе кај отиде :rofl: мислев да му дадам метла да подзачисти, фрла ѓубре кој кај стигне.
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  Кога би биле на власт што би промениле

  Hека почне од вмро, ќе ве молам :rofl:
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.332
  Допаѓања:
  101.749
  Пол:
  Женски
  Кога би биле на власт што би промениле

  Еј Лудо хаха ако е во мое време тоа, јас би да не се лутат. Равноправност ццц у исто време секунда. Монтираме часовници и се почиња :P
  бриш, бриш...
   
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Кога би биле на власт што би промениле

  И тука ли пренесе дуел вмро-сдмсм :D :D :D , само да упрца негде да се р`чне, ако немаш идеја што да направиш не ги извртувај туѓите, што ти е гајле на тебе ја што ќе направам , тоа си е мое право и ај смири страсти политички да не ти дојдам ке те испозатворам :swear: , да не слушне чичко хитлер полошо ќе биде :D . Оди таму жали се во политика, биди по активна кога ќе ви ги наместат изборите ќе се каеш што не си била поупорна на форуми. Ти држам среќа да ти победат утре симпатизерите. :D
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  Кога би биле на власт што би промениле

  Jа ги симпатишам достоинство, ама за жал нема да победат :(
  па не се рчкам јас де, за метлите нели беше муабетов??? :?:
  ти рече ѓубрето да се забрише, јас добронамерно, да ти помогнам, те упатив кај најголемото ѓубре, да се знае од каде да почне метењето :)
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Кога би биле на власт што би промениле

  Си знае Хитлер кај да мете, но можеби имаш препораки за да даваш препораки ;)
  Мене ми е сеедно што ќе мете, битно да биде изметено и тоа во смисла на она што сакав да го потенцирам со метачот, кога ќе се метат партии тоа ќе биде комплет, без двоење за да не настанат незадоволства во редоследот.
  Жал ми е за твојата симпатија, сега јасно ми е за твоите испади, добронамерно ти предложувам да немаш симпатии повеќе кон партии за да не се нервираш, најдобро е кога си како мене неутрален и ја набљудуваш ситуацијата од твој неполитички агол, а за оние кои лепат етикети на одредена партија на оние кои не се од нивната партија ќе им најдеме друга занимација. :dance:
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.968
  Кога би биле на власт што би промениле

  Цел ментален склоп на народов овде. Толку
   
  На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Кога би биле на власт што би промениле

  Прво би започнала од образованието дефинитивно.
   
 15. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  Кога би биле на власт што би промениле

  се ама баш се :clap: :clap:
   
 16. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Кога би биле на власт што би промениле

  нема да има школо
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.770
  Допаѓања:
  108.373
  Кога би биле на власт што би промениле

  ^Рече провмровското дете!

  Увоз на нов народ под хитно!Ариевска раса,некој кинез,јапонец и така...а овој нашиов у Зимбабве да си игра избори зошто таму и онака нема што више да пропаѓа.
   
  На Hipster, sadangel, julie77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  На школо само во среда и четврток :rock:
   
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.332
  Допаѓања:
  101.749
  Пол:
  Женски
  Море ако пред тоа ми се чинеше дека народов е само за Грујо или за БЦ сега сум убедена. Пак наместо да се замарам со власт, која секако не е за мене, пак и ќе треба прво да почнам да менувам работи во главите на народов.. а пак, и тешко дека некој кој не е од двеве прекрасни наши партии кои сега ќе владеат во парламентот самички со албанските партии ќе пркне доволно многу да е над БЦ и Грујо... затоа јас би да се откажам од своето право да владеам, да им дадам на граѓаниве слободно да си го изберат својот владетел, а јас да се спакувам и да си отидам во Зимбабве.
  Далеку од очи, далеку од срце.
   
 20. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Вработувањето со партиски книшки. Не е тоа начин да се искаже благодарност на активистите кои трчкараат во било која партија, има многу квалитетни луѓе кои не се вработени заради некои си активисти таму кои повеќе трчале во партија отколку што научиле нешто во факултетот во не знам кое село таму. И факултети надвор од Скопје е второ на листата. Обавезно тоа, секој запиша факултет, сите утре ќе бидат високообразовани, па за што учиме ние тука во Скопје кое е преплавено од студенти од други градови и покрај факултетите кои ги имаат таму ?! И преплавено од студенти во сите други градови и села, кои не ни сонувале дека ќе запишат факултет а не ни планирале, и утре ќе бидат високообразовани. НЕ! Факултети само во Скопје, да се знае квалитет!!!