Кога вашиот живот би бил песна, каков наслов би имал?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Calla, 13 март 2014.

 1. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  931
  Знам дека имаше тема кога вашиот живот би бил книга, кој наслов би му го дале,
  според тоа, мене ми дојде една идеја, каков наслов би имал вашиот живот според веќе постоечка песна :)
  ако сакате можете да го пишете и изведувачот, да знаеме за која песна се работи :D
  кафе-муабети и интересни наслови
  доколку има иста тема, ве молам да ја избришете :)
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.680
  Пол:
  Женски
  Една "лесна" песна. :D B)
   
 3. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.429
  Пол:
  Женски
  Па моментално Круг поради тоа што неколку години се се вртам во Круг ххе
   
 4. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.847
  Допаѓања:
  15.350
  Пол:
  Женски
  Игри без граници.
   
  На LUCERKA и Rama им се допаѓа ова.
 5. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Bruno Mars - The lazy song :D
  Илии Justin Timberlake - What goes around/ Tupac - Life goes on
   
 6. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  991
  Пол:
  Женски
  Woods-Bon Iver
   
 7. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  25.348
  Пол:
  Женски
  Set fire to the rain :P
   
 8. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  49
  Bon Jovi - It's my life 8)
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.566
  Допаѓања:
  10.720
  Пол:
  Женски
  Пиши пропало-Саша Ковачевич :D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Сексипилна фиока
   
  На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Зошто си ме мајко родила :tmi:
   
  На LUCERKA, Rama, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.902
  Допаѓања:
  6.288
  Пол:
  Женски
  Milky Chance - Down by the River

  I was stuck in a puddle, full of tears and unwise
  Dark doings now I know, that we've paid unlike

  Honey I know, hey when we walked arm in arm
  I felt like we can throw away the falseness of our past
  And I know too it''s been the hardest days for you
  Let''s throw them out the window
  That's what those lovers do
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Свири мајсторе од мене човек не бива
   
  На Neongirl и Rama им се допаѓа ова.
 15. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  25.348
  Пол:
  Женски
  Уште ти ми требаш
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Tyzee - ziveam za sebe:music:
   
 17. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.988
  I want to break free :D:music::sun:
   
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.872
  Допаѓања:
  7.658
  Пол:
  Женски
 19. ariel333ariel

  ariel333ariel Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Complicated life!:D:drunk::emo:
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.646
  Допаѓања:
  53.490
  Пол:
  Женски