1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога дури во брак ќе дознаеш дека си бил изневерен уште во врската

Дискусија во 'Брак' започната од Dare 31, 10 октомври 2017.

  1. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Во врска 6 год и 5 брак и наеднаш ова ...понатака се е срушено.. паралелно две врски криени долго време.
    Ве молам за совет или искуство.
     
    Последна измена од модератор: 10 октомври 2017
  2. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Како дозна?
    Имате деца?
    Таа призна или само некој ти кажал?
     
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Da 2 deca slucajno od sosema covek koj ne go ni znam bukvalno kako na film
     
  4. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    А ти не примети ништо?
     
  5. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Imal nekoja kaj sto ziveese zenami pred da se zememe vika se zezav nekoe vreme nezz da ja baram dali e mazena da ne go smenila brojot samo nezz zaedno rabotele porano i vikam imas slika da vidam moze ja znam koga mi pusti sto da vidam dobro sto ne napraviv belja se stabilizirav kako nekoj da mi dade pamet cekaj sprijatelise so nego ke ja doznaes cela rabota i taka iskoci se doznav i sega neznam sto da pravam

    Togas ne niti pak sega nemase ni sto da se primeti sekoj den bevme zaedno bukvalno sekoj den nekat i sakav da odmoram nemozev ona sakase da.se.vidime barem i na pola saat ova go pisuvam i koa ke pomislam na neja mislam deka sum vo nekoj son si vikam nevozmozno e
     
    Последна измена од модератор: 10 октомври 2017
  6. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Може тој те лаже :^),
     
    На Јаневски и korisnichka им се допаѓа ова.
  7. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Ne

    Леле луѓе извинете јас дека не навикнат се на латиница
     
    Последна измена од модератор: 10 октомври 2017
  8. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Во 4 година од нашата врска се случило тоа во 5 година раскинавме 3 месеци не ме оставаше раат ни 1 саат цело време инсистираше да се смириме како демек сум ја упропастил сите знаат веке долго одиме и сто да правам сега тоа го збореше цело време мегувремено мајками не беше добра се оперираше ј она дознала и дојде и мојте и она притиснаа се смиривме си реков она е таа од 18 години е со мене не ни имала пред мене некој искрена поштена се нај нај и следната година се спремавме за да стапиме во брак пред веридбата ја прашав да не има нешто што незнам додека сме биле заедно или тие 3 месеци додека не одевме се насмеа и ми рече освен тебе никогаш немало нити па ке има некој друг и сега сликата како пред оци да ми е со кое лице
     
  9. AURUA

    AURUA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.607
    Пол:
    Женски
    Не те рабирам, не сте оделе 3месеци и она си пробала со друг? Каде ти сметаш дека си изневерен?:^)
    А во обратна ситуација сте раскинале и ти со друга некако понормално ќе ти беше се а? Ај не си вади проблеми таму кај што ги нема,гледај си фамилијата и жената и што било поминало. Минатото не се поправа и е небитно. Важно е каква е сегашноста а ќе биде таква каква што ќе си ја направите вие 2та.
     
    На kikin, crimson и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  10. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    @AURUA годината пред тоа се случило изневерувањето, убаво си има пишано човекот на почеток.

    @Dare 31 многу тешка ситуација. Еве се замислувам на твое место, долга врска имавме пред бракот, 7 години, па вакво нешто би ми го променило животот. Да се случило дури сте биле разделени, ајде ќе замижиш некако, ама ако си сигурен дека не било тогаш, друго е. Навистина е минато, многу време има поминато од тогаш, сте створиле семејство и може за време на брак ти била верна. Прво што можеш да направиш секако е разговор, да ги ставиш картите на маса, да кажеш што знаеш и да дадеш шанса да објасни, ако е можно такво нешто. После тоа одлучувај што понатаму, ако можеш да живееш со тоа што го дозна и ако можеш да простиш и продолжиш со заедничкиот живот. Само ти знаеш дали вреди.
     
    Последна измена: 10 октомври 2017
    На eli25, Troi, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Ne potvrdeno e veke

    Ne nego pred da raskineme odela i so mene i so drug decko toa traelo 3 meseci
     
    Последна измена од модератор: 10 октомври 2017
    На *Ane* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. *Ane*

    *Ane* Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Slusaj se ti so mislis, drugite moze da kazat so sakaat :)
     
    На MarijaLovee и AURUA им се допаѓа ова.
  13. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Што е најлошо кога седнавме да правиме моабет лажеше дека немало иако знаев се знацј ни кога имаше шанса да каже и кажав кажи ако има нешто и тука да остане не да дознаам од некој друг пред да се земеме не кажа. И сега кога правевме моабет пак лажеше само што не можеше повеке бардм веке кога дознав да беше искрена
     
  14. *Ane*

    *Ane* Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Bilo pominalo toa e:)imate decinja, gledaj Sea da ne se desi, cim imalo ednas ke ima pak ali.... SREKNO:)
     
    На Antebellum, doubleg и AURUA им се допаѓа ова.
  15. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    Знаете како сум ја испитал на секаккв можен нацин затоа не ми се веруваше жими се ке цркнев да можев само да сменам нешто јас сум таква особа не лажам никад и не повредувам честа ми е најбитна затоа и ја земав а сега ова викаат ако е лјубоморна и знациш по лјубоморна неможеше да биде преокупирана беше како да кажам со мене
     
  16. Taa

    Taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    69
    Па според мене треба прво да седнеш и да разговараш што е проблемот. Но, толку време криена врска скоро колку вашата е малку повеќе сериозно... тука некој не знае што сака. Јас многу добро би размислила дали би продолжила.Не е авантура(што ни таа не би ја простила) за една ноќ туку цела врска. Јас не би можела да бидам со некој и да знам дека го делам или сум го делела. Штом до сега така се терало не очекувај големи промени. Сепак ти најдобро си знаеш ова е само мое мислење.
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AURUA

    AURUA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.607
    Пол:
    Женски
    По ова што го пишуваш јас претоставувам дека она не била преокупирана со тебе туку со тоа дали ти ќе дознаеш ако навистина те изневерила или ќе се заташка работата иќе ја омажиш. Штом си чесен и не лажеш и битна ти е честа она се опседнала дали ќе дознаеш и ја оставиш т.е. извисиш(не ја омажиш) или нема да се дознае и ќе ја земе фина партија т.е. чесен човек на место. Ти си знаеш најдобро. Да не ти е човек во кожата ако навистина имала паралена врска.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dare 31

    Dare 31 Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Машки
    *Ane* огромно парче е скинато од мене незз како да објаснам не ја чуствувам ја почитувам сега само заради децата
     
  19. korisnichka

    korisnichka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.393
    Дај повеќе детали. Како дозна? Како до сега се криело? Знаат ли другите? Итн.
    Тежок период те чека, што и да одлучиш.
     
  20. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Разведи се човеку,какви деца какви заебанциии,нема опроштај за неверство од било која страна машка или женска,тоа е недозволиво.....
     
    На sj *O*, larrachi, iloveyou29 и 1 друга личност им се допаѓа ова.