1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога не си научил/а за тест??!

Дискусија во 'Образование' започната од smiley22, 14 мај 2012.

  1. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Утре правам 3 теста,но денес немав време да научам,цел ден не бев дома,а кога беше викенд многу не ми се учеше..
    И сега имате некое решение...???
    Знам дека сум си крива,ама ова пусто учење...
    Ако имате некој совет кажете го,ако не ништо!!
     
  2. Elichka

    Elichka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    545
    Пол:
    Женски
    Можеш да се снајдеш само со препишување АКО си решила да ги правиш тестовите.
    Ако не, не оди на училиште, па научи убаво за друг ден и одговарај. :)
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Самата мораш да си направиш селекција, кој предмет ти е најлесен,или кој делумно го знаеш па да дочиш за утре, за друг да спремиш ливчиња.А на третиот или да не отидеш или да одиш на ризик некој да ти каже.
     
    На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
  4. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Препишав,ама нема шанси да добијам 5...Сигурно 4,бидејки не успеав 1 прашање да препишам..Ама ајде битно се спасив........ :)
    Имав среќа бидејки повекето прашања беа со заокружување,па набрзина заокружив :)
    Ама бев само на 2 теста,на 3 не бидејки немав време и за тоа да препишам... :(
    А и за препишување не е лесно,и тоа треба да знаеш како,за да не те фати,ама од сега боље ке учам неголи да препишувам,бидејки е стварно тешка раабота :)
     
  5. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Хаха, викаш не си успеала да препишеш и можно е да добиеш 4, па како је то могуче? :D
    Инаку браво за тебе ако си се снашла, како викаат "Снајди се - па живеј", ќе има и такви ситуации кога нема да бидеме спремни, ама важно ќе се извлечеме.
    Јас обично кога не сум спремна, а ретко е тоа кај мене, дека имам долга виткана коса, а само некогаш ја носам пуштена, повеќе ми е во пунџа и со косата неможат да ме видат толку убаво, а прва клупа седам и најдобра сум. :D
    Само да препишеш кај нас е тешко на математика, нашиот наставник само не гледа и многу е тешко, а мене каде што не ми оди, едвај некое 3-4 да извлечам. |(
    Видете, колку само досетливи и креативни луѓе постојат:

    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1lQK5SCzlQ
     
  6. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    можно е да имам 4 бидејки само 1 прашање не го одговорив.. :)
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Јас обично одев кај професорката и и кажував дека немам научено. Или ме ослободуваше од тест некако, или ми даваше да поправам. Никогаш не бегав и не препишував, и скоро секогаш успеваше :)
     
  8. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ќе избегаш :D
     
  9. monii91

    monii91 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    кога немам научено обично препишувам го ставам ливчето во ракавот или го сликам учебникот со мобилниот
     
  10. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    кога немам научено вечерто си голтнам малце жив компир и утре денто мајка ми нека си ја ака глата по доктори :lol: ]:)
     
  11. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Секогаш сум учела, ама кога сум била кнап со време не сум одела тој ден во школо! :lol:
     
  12. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Па, ако не научам за тест ќе прочитам на некој одмор еднаш и тоа ми е доволно за 5-ка.
    Ако не си научила за тест или учи или спремај си ливчиња за препишување. Друг совет не знам да ти дадам,
     
  13. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    гледам дали иам шанси да препишам и како би можела да го изведам тоа, а ако немам шанси за ливчиња, слушалки и што ти не за препишување, најдобрата метода е ППН :D

    ППН или пут под ноге :rofl: :rofl:
     
    На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Blue.Ribbon

    Blue.Ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2013
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Ја фаќаш вратата :rock:
     
  15. coralin-e

    coralin-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    98
    Јас секогаш кога немав научено на тест, воопшто не одев на тест. Поарно ќе се спремев убаво и ќе одговарав - отколку така. Ама не одев цел ден. Да не ме сетат. :^) :D
     
  16. love-it

    love-it Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    78
    Тоа воопшто не е проблем! Само понеси ја книгата/тетратката пред тестот повтори и тоа е тоа!Така за секој тест!Мене многу често ми се случува тоа.Но малку е стрес тоа но нема врска. :$ :$
     
  17. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Aко си си учела претходно ништо страшно само повтори пред тестот, инаку јас ретко доаѓам не спремна еднаш дојдов и со надеж дека ќе препишувам ама оваа старата по гоеграфија беше отсутна и овај новиот младиот по гео. ни го ставија и ми фати и ливчиња и се и на крајот тестот 1, али нмв најслаба паралека бевме од се вкупно 19 ученици имаше една 2ка останатите единици и тоа бубалицата двојка, цело одд се смее тој плаче . и на крајот пола клас 5ки ;)
     
  18. Linnea

    Linnea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Не учам само за англиски тест :lol: Понекогаш кога ме мрзи не учам ни за македонски, гајле ми е :D
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.520
    Пол:
    Женски
    За два предмети секогаш препишував. Ич не ги сакав. Ме мрзеше да ги учам. :D
     
  20. Andrej1311

    Andrej1311 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Ja stalno sum bil spremen za testovi :D Livceto nokta pred test pravenje i 3ka se vadi ko od shala.. Posle podnaucuvas malce i odgovaras na 4ka i 5ka