1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е вашето омилено јадење и дали знаете да го зготвите

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од eli12, 23 март 2011.

 1. eli12

  eli12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  Здраво Феминки,ај да видеме дали сме домакинки....ха,ха,ха Се надевам дека секоја од нас има некое омилено јадење и се разбира знае да го зготви.Обожавам да плескавици од спанак,многу се вкусни а и лесно се подготвуваат,ако сака некој рецепта нека пише.Очекувам да прокоментирате за оваа тема,па може и да си размениме некои рецепти,поззз
   
 2. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  да знам да направам јајце -варено, кајгана и пржено :D
   
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Нема да погрешам ако речам дека пицата ми е најомилено јадење и знам да ја приготвам секаква и по сечиј вкус .
   
 4. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Едно од многуте омилени јадења ми се пирошките кои појма немам како се прават. :?:
   
 5. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  eli12 мозе да пишеш како ги правиш плескавиците од спањак иначе мое омилено јадење ауф па ги има многу јајца и компири така ми се поомилени и знам да ги зготвам на секој начин
   
 6. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  По шо сум си мераклика за правење јадење , да не се фалам ама можам да направам се, од мала стојам покрај мајками кога таа готви и многу пати дома сама им спремам ручек ... сакам да експериментирам со храна, ја сакам во секој можен вид :) ...

  Омилено јадење ми е компирот хаха на различни начини можам да го направам, едноставно го сакам, а посебно кога варам супа, и кога во неа ставам мнооогу моркови, кисели краставички, карфиол, и компири сечкани на мали коцкички мммм ...

  Сакам исто така тестенини, обожавам макарони варени со пржено лепче... го препржувам исто како кубетите и сакам кога ми крцка, ставам многу зачини, вегета, сол црн пипер... А отоа... пријатен апетит :inlove:
   
 7. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Омилено јадење ми е :pizza: и знам да ја зготвам
   
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Не сум многу по готвењето, знам да зготвам некои работи но во никој случај не ми претставува задоволство и избегнувам да готвам. :tmi:
  Многу сакам пица но незнам да направам, исто така обожавам тестенини и добро ги правам. :)
   
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Моето омилено јадење, ептен добро го правам.
  Сечам парче леб. Сечам уште едно парче леб, го отворам фрижидерот, и ставам се што има во него измеѓу лепчињата :D
   
  На Crna Dama, Annath и zhap4e им се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  [​IMG]
  :mm: Абре милина.

  Дали знам да си ги спржнам?
  Знам и тоа како. И два пати во животов исти не ги имам направено :D ама пак ми се убави.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.662
  Пол:
  Женски
  омилено јадење ми се тестанините секако дека знам да ги зготвам.. :rofl:
   
  На Alesii и zhap4e им се допаѓа ова.
 12. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Јас го сакам рецептот, бидејќи многу јадам спанаќ. :)

  Инаку омилено јадење ми е помфрит, и да, знам да си испржам компирчиња. :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Едно од омилените јадења ми е мусака од тиквички или модри патлиџани,сарма од лозов лист,и турлитава! мусака знам да приготвам ама другиве потешко ми одат! сакам многу и тестенини и со нив многу подобро се снаоѓам! ;)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 14. professoressa

  professoressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  106
  Омилена кујна ми е италијанската , така да уживам кога правам тестенини на различни начини,пица,лазањи,топено сиренје,салати итн...Исто така сакам да експериментирам и да пробувам нови работи,а ако ми се бендиса нешто во ресторан ...е тогаш дури не го направам не сум мирна...а манџи не сакам да правам... ;)
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Полнети пиперки и не знам како ама ќе се научам :D :)
   
 16. Afrodita-M

  Afrodita-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  11
  Омилено јадење-Лазањи. Никогаш не сум се обидела сама да ги направам (за да не ја запалам куќата), ама го знам рецептот :)
   
 17. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Кофтиња и убаво ги правам.Мусака од компири убаво правам и ми е омилена.
   
 18. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Кофтиња и убаво ги правам.Мусака од компири убаво правам и ми е омилена.
   
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Ми ту. :)

  Дис ту. :lol:
   
 20. unstoppablemind

  unstoppablemind Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  Иако сум машко не се срамам од тоа да кажам дека знам да готвам на моите 14 години.
  Знам да спржам совршени јајца, поубави од мајчините. Знам да сварам тестенини и да смучкам некој сос. Знам да испржам совршени компири. Знам да направам мач малоу.
  Толку за денес. :D