1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е прашањето што најчесто ви го поставуваат?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од QweenSM, 23 мај 2015.

 1. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.429
  Допаѓања:
  17.008
  Пол:
  Женски
  Сакав одамна да отворам ваква тема, но на крај се решив. :D Ако не е во ред, канта.
  Ме интересира, кое е прашањето што често ви го поставуваат?
  Дали се срамете да го одговорете?
  Мислете дека не е во ред што толку често ве прашуваат за тоа?
  Мене на пример, моментално ме прашуваат како сум ослабнала толку и која е диетата што ја држам. :lol:
  Пред една година, ме прашуваа колку години имам и не му се веруваше дека имав 19, дури остануваа со отворена уста. :D
  Ајде, со нетрпение ги чекам вашите одговори. :wasntme:
   
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.547
  Допаѓања:
  48.050
  Пол:
  Женски
  Кога планираш да се омажиш и зошто не работиш, се двете прашања кои често ми ги поставуваат и ме вадат од такт:D па посебно кога ќе ме праша некој што има најмалку право , да го знае одговорот..арно рекле свој леб јади туѓо гајле бери , народски кажано!!
   
  На QweenSM, glosipgirl, 24.07 и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Mina_Z

  Mina_Z Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  И мене најчесто ми го поставуваат тоа прашање- Кога ќе се мажиш, па кога ќе се мажиш? И мене исто ме иритира ама во никој случај не се срамам да дадам одговор.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Женски
  Пак се фарбаше?

  Зарем луѓето не сфаќаат дека русокосите се фарбаат секој месец ?
   
  На xoxo5 и flowersss им се допаѓа ова.
 5. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.402
  Допаѓања:
  72.141
  Пол:
  Женски
  Често ме пршуваат : Ја фарбаш косата ? и Вештачки ти се трепките ? :lol:
   
  На crazylady, Ketchup и 24.07 им се допаѓа ова.
 6. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.186
  Најчесто ми го поставуваат следново прашање: Како можеш да останеш толку нормален во овој ненормален свет? Јас на тоа одговарам, светот е сосема нормален каков што бил и пред милион години само ние лугето премногу се сменивме и отугивме едни од други, па така наместо да се гледаме во очи и разговараме ние разговараме преку друштвени мрежи. Наместо да си помагаме ние гледаме само како да си наштетиме едни на други..... Во секој од нас чучи човек, само треба да се обидеме да го разбудиме и да му помогнеме да го победи ѕверот во нас. Затоа мој апел до сите вас, обидете се да го разбудите човекот во другиот а не ѕверот, бидеки лесно е да се испровоцира човек за да го покажр ѕверот во себе, многу е потршко од човек да ја извлече онаа добра страна.
   
  На Mhhm и Adina им се допаѓа ова.
 7. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.488
  Допаѓања:
  31.842
  Пол:
  Женски
  зошто не бараш работа?
  јас на твои години имав 5 год. стаж...
  Ееее сега е друго време и јас да најдев на 18год работа сега ќе имав пола стаж,ама ај кажи му на луѓево од времето на ТИТО.
   
  На tessie и Rama им се допаѓа ова.
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.927
  Допаѓања:
  7.748
  Пол:
  Женски
  Да не имаш дечко??? пак за тоа ме прашуваат оффф не ми веруваат :(:(:(
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.935
  Допаѓања:
  26.850
  Пол:
  Женски
  Од соучениците најчесто:
  Имаш домашно математика?
  Зошто си таква намрштена?


  И после зошто сум била намрштена. :rofl:
   
  На cresa-jagoda, QweenSM, Sunshine.Sunshine и 2 други им се допаѓа ова.
 10. HarleyQuinn

  HarleyQuinn Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  861
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не ти требаше толку филозофирање за ништо :rofl: Плус овие нешта веќе милион пати сме ги чуле сите верувам.
  Извини ако се умешав во ова без причина ама така искрено глупаво ми беше.
  Мене често ме прашуваат дали имам дечко, како во школо, каде на факс... :D
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Најчесто ме прашуваат, зошто се фарбаш? :?: И како на факултет, дали се си положила?
   
 12. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  3.134
  Допаѓања:
  79.058
  Сега веќе не работиш, нели?|( Проследено со најжалосната фаца која што можат да си ја намонтираат во тој момент:^).
   
  На tessie, flowersss, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 13. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.126
  Допаѓања:
  8.178
  Не одиш на работа повеќе ? Како со дечкото ? :D:D:D
   
  На 24.07 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.186
  Не е проблем што се замеша и сосема ми е разбирливо што не си ме разбрала со оглед на годините, инаку ова твоево воопшто не е глупаво гледам сите ѓи интересира дали ти имаш дечко. Во секој случај те разбирам и воопшто не ти замерувам. Па еве кога веќе сите ги интересира дали имаш дечко па не не држи и нас во неизвесност и откри ни го одговорот на тоа биѕно прашање.
   
 15. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.478
  Зошто си слаба/ослабена?
   
 16. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  684
  Допаѓања:
  1.427
  Каде работиш? и Не го гледаме веќе тоа детето што те испраќаше, па кога ќе се мажиш?
  Да знаат они од кога „детето“ е далечно минато... :)
   
  На cooll и Rama им се допаѓа ова.
 17. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  2.199
  - До каде си со факултетот? До подготовката на магистерската:!: (небаре толку сум малоумна, или завршувањето на факултет со дете е научна фантастика, па ми требаат 7 години да го завршам).
  - Оние малку подобро запознатите дека сум го завршила факултетот и сум запишана на постдипломски знаат да бидат уште подрски... Зарем уште не магистрираше? да бе плуки залепи.
  - Во последно време прашањето кое најчесто го слушам... Аууу се' послаба си, како толку ослабна, да не си нешто болна? А врв на дрскоста беше прашањето на една познаничка од што сум толку ослабнала дали поради тоа што сум имала мозочен удар(facepalm)
   
 18. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.391
  Пол:
  Женски
  1. Do kaj si so fakultetot?
  2. Trepkite tvoi se ?
  |(
   
 19. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Дали ми е пеглана косата или ми е таква природно?:*
   
 20. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.715
  Пол:
  Женски
  "Имаш дечко?"
  "До кај си со факултетот?"
  "Како сии?" :D итн..