1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кожни јакни

Дискусија во 'Мода и стил' започната од dodo, 6 март 2010.

  1. dodo

    dodo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    27
    ај девојки ве молам некоја ако знае кај има убави кожни јакни нека пише.
    али не мислам на овие кожни јакни што на некој начин светкаат(ако ме разбирате што мислам), барам некоја убава, баш кожна.
    најдов на неколку места али многу ми се грди :?
    ве молам ако некоја има да препорача некоја продавница кај што видела убави, нека пише :D
    благодарам однапред :)
     
  2. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Провери во Горица Трејд во Три Бисери ако си од Ск. Таму има оргинал кожни јакни и сигурна сум дека ќе најдеш некое интересно моделче ако сакаш баш кожна а ако сакаш скај тогаш гледав во Фиори во Рамстор имаше на попуст во најразлични бои. ;)
     
  3. Tinker-Bell

    Tinker-Bell Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Ниту јас не можам да најдам никаде некоја убава кожна јакна,квалитетна :( ,а баш би сакала да си купам една Знам дека имаше во Mango ама беше некаде околу 9000ден. :roll:
     
  4. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    епа кожа е номоже да ти ја дадат за 1000 денари. Ако сакеш поефтино купи си скајче.
     
  5. dodo

    dodo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    27
    ја сакам кожа, несакам скај. не се проблем парите, сакам нешто убаво да најдам
    и се надевам ке успеам, со оглед на тоа дека кај нас и нема некој голем избор и квалитет
    :D :? :lol:
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Јас не сакам вистинска кожа да носам на себе (освен чевли,што се мора,се мора,ми се лупат стапалата инаку и ми се прават ранички кои долго незаздравуваат од синтетичка обувка) откако посакав бела,убава шубара во чаршија и тетката која работеше таму ми рече,само по порачка,треба два зајаци да се заколат,да се исштави кожата тантара-пантара муабет кој и не е толку битен после муабетот дека за мене треба да умрат два зајаци за да си ја топлам и ќитам главата!Ми се слоши од жал ...а кога ќе помислам дека цел дуќан беше со изложени производи од животинки...

    Така да,дај кажете каде има супер скај јакнички,куси со руски јаки,ми фали кафена?!
     
    На LittlePinky и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  7. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    еј па низ градов има полно кожни кратки јакни.....ама некако јас ич не ги сакам дека се како униформа, сите ги носат 70% од девојкиве се во такви јакнички (кожа или скај) само да се затопли малце дека за во многу ладно не се за носење :lol:
     
  8. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Јас си купив од фарт пред три години кожна јакна тогаш само што излегоа во неколку продавници,ретко имаше некој интересни па после у манго излегоа итн и беше скапа 15 000 ја купив али уште е како нова,и некако ми здосади моделот :lol: и дај кажете стварно кај има убави скај не многу скапи сакам и некоја друга боја акоо има освен црна :D ако сте виделе пишете
     
  9. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    jas vidov vo gjorce petrov,vo tineks gore sto e dukanot, imase liljakovi,crveni,kafeavi i beli osven crnite,1500 den bea, sigurna sum deka ima nasekade (so drugi boi), proveri vo elite ili eko shoping,treba da ima i ne se tolku skapi tamu.pozz
     
  10. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Девојки во Еуроазија кратки јакнички од скај по 600 денари во сите бои, ама само ,,m'' па така да ако е вашиот број навалете ;)
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас сум од ѓорче , стварно има горе у тинекс убави јакнички .. и тоа поголем избор .. :) И во евроазија има .. :)
     
  12. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    i jas obozavam takvi jaknicki stvarno se seksi nekako :D imam crna i bela momentalno..za belata se utepav barajki deka pretezno poveke crni se prodavvaat,bela ke najdes eden ili dva modela vo dukan i toa nesto kratko mnogu a ja sakam neso so pokriva polovina deka crnata mi e eptek kratkA..si najdov bo t,c biser vo edno dukance,ne mi teknuva momentalno kako se vikase..i da skaena jaknicka e,ne mi se dava 10-15 000 za jakna kozena skapo mi e,a moze za edna godina dve da stane domade..kupiv taka edna kozena jakna skapa i ja nosev godina dve posle iskocija od moda takvite i sea zafaka mesto u plakar,vaka i da i se desi neso(skine ili sl)i da se demodira nema da mi e krivo poso sum dala 1500-2000 za nejze :D
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Уф бре...јас пак ич не сакам баш кожни јакнички.Скаените ми се поубави,поефтинки,кожата ми дава некое чудно чувство кога ме допира.Едноставно кажно е.И да ви кажам дека во Прилеп скаените јакнички се од 1000 до 1800 денари,а барем годинава за тоа има гооооолем избор.Секакви бои.Јас имам една бела и една црна.Како Тање :D Белата ја имам две години и се изнаносив.Сега сакам црвена :worried:hock: ама...што знам :roll:
     
  14. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Е фала ви ќе одам да видам па да си купам :D
     
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    obozavam kozni jakni..imam cetiri megjutoa ednata od odamna e ama ne ja nosam i uste edna e od poodamna ama ete ne mi dosla pri raka..e sega imam dve ponovi koi bate mi gi donese po naracka do Kanada :) ..si gi nosam tie..ama kozata e mnogu ubava...opsto obozavam koza i kozna garderoba
     
  16. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    :up: ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • 79811_in_dl.jpg
      79811_in_dl.jpg
      Големина на фајлот:
      54,1 KB
      Прегледи:
      921
  17. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
     

    Прикачени фајлови:

    На tishina му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    [​IMG][​IMG]
     
    На TheDarkPrincess7 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
     

    Прикачени фајлови: