1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кожни јакни

Дискусија во 'Мода и стил' започната од dodo, 6 март 2010.

 1. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  ај девојки ве молам некоја ако знае кај има убави кожни јакни нека пише.
  али не мислам на овие кожни јакни што на некој начин светкаат(ако ме разбирате што мислам), барам некоја убава, баш кожна.
  најдов на неколку места али многу ми се грди :?
  ве молам ако некоја има да препорача некоја продавница кај што видела убави, нека пише :D
  благодарам однапред :)
   
 2. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Провери во Горица Трејд во Три Бисери ако си од Ск. Таму има оргинал кожни јакни и сигурна сум дека ќе најдеш некое интересно моделче ако сакаш баш кожна а ако сакаш скај тогаш гледав во Фиори во Рамстор имаше на попуст во најразлични бои. ;)
   
 3. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Ниту јас не можам да најдам никаде некоја убава кожна јакна,квалитетна :( ,а баш би сакала да си купам една Знам дека имаше во Mango ама беше некаде околу 9000ден. :roll:
   
 4. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  епа кожа е номоже да ти ја дадат за 1000 денари. Ако сакеш поефтино купи си скајче.
   
 5. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  ја сакам кожа, несакам скај. не се проблем парите, сакам нешто убаво да најдам
  и се надевам ке успеам, со оглед на тоа дека кај нас и нема некој голем избор и квалитет
  :D :? :lol:
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.306
  Допаѓања:
  144.841
  Јас не сакам вистинска кожа да носам на себе (освен чевли,што се мора,се мора,ми се лупат стапалата инаку и ми се прават ранички кои долго незаздравуваат од синтетичка обувка) откако посакав бела,убава шубара во чаршија и тетката која работеше таму ми рече,само по порачка,треба два зајаци да се заколат,да се исштави кожата тантара-пантара муабет кој и не е толку битен после муабетот дека за мене треба да умрат два зајаци за да си ја топлам и ќитам главата!Ми се слоши од жал ...а кога ќе помислам дека цел дуќан беше со изложени производи од животинки...

  Така да,дај кажете каде има супер скај јакнички,куси со руски јаки,ми фали кафена?!
   
  На LittlePinky и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  еј па низ градов има полно кожни кратки јакни.....ама некако јас ич не ги сакам дека се како униформа, сите ги носат 70% од девојкиве се во такви јакнички (кожа или скај) само да се затопли малце дека за во многу ладно не се за носење :lol:
   
 8. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Јас си купив од фарт пред три години кожна јакна тогаш само што излегоа во неколку продавници,ретко имаше некој интересни па после у манго излегоа итн и беше скапа 15 000 ја купив али уште е како нова,и некако ми здосади моделот :lol: и дај кажете стварно кај има убави скај не многу скапи сакам и некоја друга боја акоо има освен црна :D ако сте виделе пишете
   
 9. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  jas vidov vo gjorce petrov,vo tineks gore sto e dukanot, imase liljakovi,crveni,kafeavi i beli osven crnite,1500 den bea, sigurna sum deka ima nasekade (so drugi boi), proveri vo elite ili eko shoping,treba da ima i ne se tolku skapi tamu.pozz
   
 10. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Девојки во Еуроазија кратки јакнички од скај по 600 денари во сите бои, ама само ,,m'' па така да ако е вашиот број навалете ;)
   
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Јас сум од ѓорче , стварно има горе у тинекс убави јакнички .. и тоа поголем избор .. :) И во евроазија има .. :)
   
 12. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  i jas obozavam takvi jaknicki stvarno se seksi nekako :D imam crna i bela momentalno..za belata se utepav barajki deka pretezno poveke crni se prodavvaat,bela ke najdes eden ili dva modela vo dukan i toa nesto kratko mnogu a ja sakam neso so pokriva polovina deka crnata mi e eptek kratkA..si najdov bo t,c biser vo edno dukance,ne mi teknuva momentalno kako se vikase..i da skaena jaknicka e,ne mi se dava 10-15 000 za jakna kozena skapo mi e,a moze za edna godina dve da stane domade..kupiv taka edna kozena jakna skapa i ja nosev godina dve posle iskocija od moda takvite i sea zafaka mesto u plakar,vaka i da i se desi neso(skine ili sl)i da se demodira nema da mi e krivo poso sum dala 1500-2000 za nejze :D
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Уф бре...јас пак ич не сакам баш кожни јакнички.Скаените ми се поубави,поефтинки,кожата ми дава некое чудно чувство кога ме допира.Едноставно кажно е.И да ви кажам дека во Прилеп скаените јакнички се од 1000 до 1800 денари,а барем годинава за тоа има гооооолем избор.Секакви бои.Јас имам една бела и една црна.Како Тање :D Белата ја имам две години и се изнаносив.Сега сакам црвена :worried:hock: ама...што знам :roll:
   
 14. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Е фала ви ќе одам да видам па да си купам :D
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  obozavam kozni jakni..imam cetiri megjutoa ednata od odamna e ama ne ja nosam i uste edna e od poodamna ama ete ne mi dosla pri raka..e sega imam dve ponovi koi bate mi gi donese po naracka do Kanada :) ..si gi nosam tie..ama kozata e mnogu ubava...opsto obozavam koza i kozna garderoba
   
 16. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  :up: ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 79811_in_dl.jpg
   79811_in_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   54,1 KB
   Прегледи:
   921
 17. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
   

  Прикачени фајлови:

  На tishina му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG][​IMG]
   
  На TheDarkPrincess7 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 20. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
   

  Прикачени фајлови: