1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметика и козметичка опрема - купи/продај

Дискусија во 'Тело' започната од blackwave, 4 март 2017.

 1. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.810
  Пол:
  Женски
  Девојки, инспирирана од многубројните коментари за производи што само сте ги пробале, а не ви одговараат, ја отварам оваа тема. Често ги посетувам категориите "Лице" и "Тело", и многу често низ темите наидувам на мислења од типот на: "Го купив, го пробав еднаш/два пати, па го фрлив/ми стои така по дома". Веќе постојат разни страни за продажба, но не сите феминки се нивни членови, па затоа мислам дека би било добро овде да можете да ги продавате/размените/подарите производите што не ви одговараат, се разбира по пониска цена од таа во продавница. Така ќе имате можност да се "ослободите" од производите кои не ви се потребни, и да им овозможите на другите членки да ги употребат и да заштедат. Целта на темата не е промовирање на бизнис и реклами (ваши продавници/каталошка продажба), па затоа би ве замолила да се задржите само на продавање на ваши производи, кои веќе ги поседувате. Доколку се забранети теми за продажба, или доколку темава е дупла, слободно нека оди во канта.

  Исто така, тука можеме да понудиме козметичка опрема која е функционална, меѓутоа не ја користиме или не ни е потребна.
  *Дополнето од модератор.
   
  На Alisa22, lovemme, koritsaki и 5 други им се допаѓа ова.
 2. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.078
  Допаѓања:
  12.832
  Пол:
  Женски
  • Ве молиме пишувајте на кирилица
  Јас потполно се сложувам со blackwave очекувам останатите членки да се приклучат кон дискусијава
   
  Последна измена од модератор: 31 мај 2017
 3. HEV

  HEV Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  633
  Целиот сет го давам за 5500 ден.
  Кој е заинтересиран во ЛП. Ќе се договориме, има работи кои не се на сликата, а ќе ги добиете.
   

  Прикачени фајлови:

 4. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  72.515
  Пол:
  Женски
  Моливчињата се две за 285 ден
  А коректорот е 170 ден
  Производиве се нови , не се користени.
  Нарачани се од bh cosmetics пред 2 недели.
  Ако има заинтересирана нека ме исконтактира во порака 20170911_171052.jpg
  20170911_171111.jpg
  20170911_171528.jpg
   
  Последна измена: 11 септември 2017
 5. bisulka

  bisulka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Продавам масажер Тонифик од Топ Шоп 2 во 1, масажер и турпија за стапала. Масажерот е користен двапати, а турпијата ниту еднаш. Цената е 2000 ден и не е фиксна! Ако има заинтересирани, пишете ми слободно. тонифик.jpg тонифик2.jpg
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  17.222
  Пол:
  Женски
  Дали се продадени?
   
 7. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  72.515
  Пол:
  Женски
  Ако е заинтересирана некоја за производи на ABH нека ми пише порака.
  По грешка нарачав повеќе од што ми треба.
  Дури сега ја гледам поракава неможам да ти пишам лп...
  Сеуште не се продадени. :)
   
 8. macence123***

  macence123*** Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  1.192
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
  Доколку има некој зантересиран за порачка,пишете ми порака
   
 9. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.810
  Пол:
  Женски
  Продавам Ревлон Колорстеј 150 Buff, за комбинирана/мрсна кожа. Употребена еднаш, но не ми одговара. Ја давам на пола цена - 400 денари :)
   
 10. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  25.379
  Пол:
  Женски
  0028331_depileve-starpil-grelec-za-vosek-v-loncku-ploscicah-ali-granulah-800-ml_550.jpeg
  Ја имам топилкава за восок, две кантички восок и шпатули,ги продавам за 3000 денари.
  Купена е 6100 од Depileve.
  Џабе ги купив ме мрзи и неизводливо ми е сама да се депилирам со восок.
   
  На AndyRad му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Eylu

  Eylu Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Продавам цел сет некој работи се користени некој нови дм информации
   
 12. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.140
  Допаѓања:
  852
  Пол:
  Женски
  jas imam pegla za kosa i ja prodavam babyliss nano titanuim taka nesto bese
  od london ja kupiv pred 3 godini i samo ednas ja koristev,ic ne ostetuva kosata
  ako nekoja ja saka neka ponudi cena
   
 13. Anickaa*93

  Anickaa*93 Нов член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2021
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, продавам фул опрема за оние кои сакаат да почнат со правење нокти дома, од ламба до лакови , електрична турпија, гелови за надградба, типсови... Комплет 5 000 ден неупотребен ни еднаш. За повеќе информации пишете. IMG_20210318_210109.jpg
   

  Прикачени фајлови:

 14. kittybaws

  kittybaws Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Продавам третиноин крем 0.1% неотворен рок до 10.2025. Цена 650ден. Средба по договор во Скопје. :)
   
 15. endlesslove

  endlesslove Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Се продава УВ лампа за нокти
  Цена 1000 денари
  Бесплатна достава
  072 72 72 05
   

  Прикачени фајлови:

 16. Fraxinus

  Fraxinus Активен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  BFDC54B3-B54C-439B-B8BC-74D72306AACB.jpeg

  Продавам ретинол серум 1%
  Шприцнат само два пати
  Рок на траење: 06.2023
  Цена: 800 денари
  Бесплатна достава.
   
 17. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  651
  sprej.jpg

  нов, неотворен, цена 750 ден