1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои/колку јазици знаете?

Дискусија во 'Канта' започната од Bezobrazna01, 5 август 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  2.958
  Пол:
  Женски
  Не знаев каде да ја сместам темава, па еве тука одлучив:) ако темата се повторува слободно нека оди во канта.
  Епа вака сакав да слушнам ваше мислење, и да си помогнеме ако е потребно за нешто. Моето прашање е кои/колку јазици познавате? освен нашиот мајчин јазик, колку време ви требаше да го научите истиот? Како го учевте(дали одевте на курс, користите некоја апликација или сл.)
  Еве јас ке си кажам за себе, обожавам кога учам некои јазици. Сега во моментот учам само Француски, Турски, Англиски, јазиците со латинско потекло, можеби се многу за да ги учам од еднаш но мене лично вака ми е полесно:D
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.059
  Допаѓања:
  27.956
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.