1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои се честите изговори за разделба?

Дискусија во 'Разделби' започната од love23, 17 декември 2010.

 1. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Пред да се разделите од некого терба да си размените некои мислења па би сакала да знам кои се честите изговори за разделба? :x
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Епа или џа или бу.

  Има некои се апсурдни банални прости недозреани изговори од типот
  подобро ни е да сме другари ...
  некако веќе не можам со тебе ...Не ми враќаш на титки...
  многу гласно зборуваш ..
  не ми купи убав поклон и слично ... :tmi:

  А има и реалистични така како .. Не те сакам повеќе, сакам друга(не дај Боже сакам друг :D ),
  веќе стварно не иде... едноставно не е тоа тоа во срцата и така ... :sweat:

  Си има секакви луѓе.

  Ама во последно време причина за разделби(најголемиот број) е толку банална ... :x
  носи име ФејсБук.(не би требало секој да има профил) :bandit:
   
  На LilMissBossy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Различни интереси и планови за иднината (некому му се лудува се' уште, а некој сака брак, семејство, дечиња).
  Неверство.
  Оладување кон партнерот и промена на чувствата.
  Различна финансиска подлога.
  Недоволно почитување, внимание и посветеност на врската и партнерот.

  А од тие научно-фантастичните, истите кои ги спомена Теди :hug:
  не ми титкаш
  загледуваш постојано други
  имаш многу другарки и бројот на бившата уште ти е мемориран во мобилен :^)
  итн итн.... |(
   
 4. dzeneta

  dzeneta Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  7
  охх колку боли зборт Разделбаа кај мене изговорот за разделба со мазми се старите т.е. неговите родители и моите родители не ни дозволуват да бидеме срекни секогас се месат дури Мазми сака разведе од мене тоа мн ме Боли а во Брак сме 9 месеци.. ме боли дусата срцето мн го сакамa и тој ме сака ама због старите не не моземе да бидеме заедно уффффф :(
   
 5. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Кога ми раскина првиот дечко( он ми раскина) ми рече
  -Неможам да бидам повеќе со тебе, имам проблеми дома, сакам да се сменам. Еве сега планирам и тетоважи да ставам и да се шатирам, несакам никој да ме препознае. :!:

  Јас па будалче 14 години старо, му поверував. Следниот петок у парк ме запозна со новата девојка.
  Тогаш ќе умрев, сега се згазив од смеење колку сум била глупава. хах :rofl: :rofl:
   
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.357
  Допаѓања:
  8.478
  подобро функционираме како пријатели :)
   
 7. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  Бубачки ака вошки во главата ака мозокот.
   
 8. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Не е до тебе, до мене е.
  Не си ти крив(а), ти си ОК, јас сум крив(а).

  Еднаш многу одамна некого оставив и му реков дека сакам друг. Забележливо беше дека многу го повредив и ми беше многу жал. По неколку години ми се случи истото, само овојпат мене некој ми кажа дека не ме сака. Навистина многу боли.
  Од тогаш никому не би му рекле дека не го сакам. Што и да е ќе речам, ама тоа не. Болно е.
   
  На dzeneta му/ѝ се допаѓа ова.