1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви е битна косата кај машките?

Дискусија во 'Коса' започната од Igor2, 19 мај 2015.

?

Колку ви е битна косата кај машките?

 1. Многу

  33 глас(а)
  20,0%
 2. Не ми е битна

  19 глас(а)
  11,5%
 3. Зависи од градбата и целокупниот изглед/стил

  113 глас(а)
  68,5%
 1. Igor2

  Igor2 Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  После долга дебата со другарите, решив да го поставам прашањето и тука, каде се надевам ке добијам искрени одговори.
  Имам 24 години и поради губење на косата сум на чекор да ја избричам главата, но нешто во мене ми вели дека по дифолт после тоа стануваш неатрактивен за женскиот род.
  Колку има вистина во тоа? Дали жените тоа го сметаат за недостаток или пак (како некои што тврдат) предност. Дали има и такви кои што воопшто не обрнуваат внимание на тоа?
  Според вас може ли еден келавко да биде и секси (без постирање слики од Џејсон Статам, сите знаеме како изгледа)
   
  На Lolo5, angelche16, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  781
  Допаѓања:
  1.395
  Licno jas obozavam kelavi mazi ne mora skroz kelavi no na edinica stizen na primer. Toa e do vkus spored mene no zavisi dali ti stoi taka. Kolku po atraktivni mazi ima so izbricena glava... ne se zamaraj tolku sepak masko si. :)
   
  На Lolo5 и Igor2 им се допаѓа ова.
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Косата, а воопшто и физичкиот изглед кај мене не игра некоја голема улога и не е пресудно за тоа да ми се допадне некое машко, но бидејќи темата е за коса ќе си кажам.
  Мразам машки со коса, мразам машки со фризури, со долги коси, со кремчиња, бричени од страните и сличните Кристијано Роналдо сељачки фризури.
  На кец шишан или ќелав најубаво.
  Така на кец шишан што би рекле е најнормална и најобична фризурка за машко, добро и да е малку подолга, двојче, тројче, се друго не го сметам за машкост, барем мене не ми се допаѓа.
   
  На Igor2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  781
  Допаѓања:
  1.395
  Se slozuvam so se osven so delot kaj Ronaldo posto nego druga frizura ne veruvam deka ke mu stoi (velam za ovaa momentalno ne satiranata od porano). Znaci se na se zavisi od covek do covek.. ne mu stoi na sekoj rokeza i ne mu stoi na sekoja glava kec ete na primer na decko mi apsolutno ne mu stoi frizura na kec nema trkalezna glava i ne lici ubavo, ima frizura slicna kako na ronaldo sega i mu stoi fenomenalno.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. <3 pleza4e <3

  <3 pleza4e <3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  3.434
  Пол:
  Женски
  Κолκу ми е битна κосата κај машκите? Па битна ми е :Dсаκам да ја нема:D еднаш неделно го шишам маж ми со машинκа на нула:) а и на улица да видам неκој κолκу и да е убав згоден аκо има κρемсκа фρизуρа или гелови автоматсκи ми е одбивен. :)
   
  На ku4ence, Igor2, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Igor2

  Igor2 Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  Хммм не очекував вакви коментари, благодарам многу. Инаку среќа во несреќа е што имам глава како со шестар цртана, инаку ке беше тешко мене :)))
   
  На Lolo5, Winter Lady и mims-89 им се допаѓа ова.
 7. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.638
  И мене ми се најсимпатични мажи шишани на кец или ќелави,многу по мажествено ми изгледаат така. Ништо полошо од некое средно долго косиче,замачкано со гел,уштиркано цело.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.391
  Пол:
  Женски
  Kosice negovo crno najubavo. Decata sakam kosa kako negovata da imaat.:D

  PhotoGrid_1432064877835.jpg
   
  На Lolo5, kjukli, simoncelicius и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.299
  Допаѓања:
  4.510
  2015-05-19-22-05-23--1030286663.jpeg

  Дечко ми е ќелав или подобро кажано на тој пат. Освен што добива повеќе бакнежи по ќелавицата ништо друго се нема променето. Мислам дека вака ми изгледа и посекси ...некако помоќно.
  Досега никогаш не ми била важна косата ...Ама морам да признаам дека мажи со долги коси секогаш ме потсетувале на нешто нечисто.
   
  На crazylady и mims-89 им се допаѓа ова.
 10. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  Зависи од девојка до девојка. Колку што гледам од околината, верувам дека на повеќето не им е важно.
  Ама мене лично не ме привлекуваат ќелави глави... коса си е коса. Да бев машко ќе правев се за да ја задржам, ќе испробував препарати и чуда.
  Мој вкус, мое мислење.

  Hа анкетата ја избрав третата опција, just for the record.
   
  На Lolo5, littleflower, Elena69221 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.101
  Допаѓања:
  77.561
  Пол:
  Женски
  На дечко ми на пример, многу лошо му стои кога е кратко шишан. Премногу лошо.
  Едноставно, не му личи и тоа е тоа.

  Мене не ми е воопшто битно дали косата е кратка или долга, многу побитен е фактот дали фризурата му стои добро на човекот или не. Другото не е воопшто битно, кога подобро ќе размислам, доаѓам до заклучок дека никогаш не сум приметувала фризура на прв поглед. Освен нели, ако не станува збор за нешто ексцентрично кое оди во екстреми, а под тоа подразбирам некои луди бои и фризула а-ла Мохавците.
   
  На Lolo5, Anna-Banana, kjukli и 5 други им се допаѓа ова.
 12. HarleyQuinn

  HarleyQuinn Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  861
  Пол:
  Женски
  Косата? :D
  Не, воопшто не ми е важна. Да не го парафразирам и повторувам мислењето на Мишела, многу е поважно како му стои отколку каква е.
  И да станува збор за необична фризура, ако му лежи, супер. :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  Дали некое машко пробало да си ја порасне косата со пиење витамини, користење на шампон за поттик на растот на косата или користење рицинусово масло. Пред да се избричите пробајте и бидете упорни. :)
  Инаку сакам машки со коса. Многу ми е убаво да го погалам партнерот, па ако има бујно косиче .... убавини :inlove:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Igor2

  Igor2 Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  Nope...не е можно. Џабе се витамини а уште помалку шампони и разни препарати. Јас искрено без проблем би одвојувал 200 евра месечно ама доколку имаше лек. Се е ова испробано и e само еден голем маркетинг трик :)
   
  На **prcla** и Lolo5 им се допаѓа ова.
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  @Igor2 немој воопшто да се оптеретуваш со тоа, само прифати го.
  Различни девојки, различни мислења, различни вкусови. Воопшто не си во право дека тоа ги прави машките неатрактивни, напротив.
  Јас мислам дека на голем процент од девојките не им смета тоа воопшто и не им е пресудно во изборот на партнер, еве гледаш колку се изјаснивме. Косата е најнебитниот детал во физичкиот изглед според мене и не е прсудна во избирањето на партнер. Онаа која те сака ќе те прифати и ќе те сака таков каков што си, со коса или без :).
   
  На Lolo5, Igor2 и crazylady им се допаѓа ова.
 16. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  3.214
  Пол:
  Женски
  Не сакам машко со долга коса,, единствено тоа ми смета.
  Па уште ако си ја собира во репче, бљак.

  Ама морам да се согласам со Мишела. Не е важно дали ќе е на кец двојка или малку подолга се додека му одговара на цртите на лицето.
  Имам другар кој е преубав со малку подолга косичка, ама затоа кога ќе се ишиша на кец исто како да си го сменил целиот личен опис.
  И обратно, имам друг другар кој е нон стоп на нула, ама еднаш коа го видов со подолга коса си помислив wtf што му текнало вака да се унакази.
   
 17. Igor2

  Igor2 Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  Значи според сите овие одговори сега е јасно ко бел ден дека машките и женските имаат сосема различни ставови во врска со косата на машкото. Додека машките тоа си го сметаат како голем адут, од друга страна
  (според анкетива) женските скоро и да не го приметуваат тоа.
  Воопшто не ми е криво што потрошив мало богатство на нешто што другите од страна едвај го приметуваат, највеќе ми е криво што порано не го поставив прашањето...ке заштедев многу непреспиени ноќи, али сега е полесно. tnx to all :)
   
  На Lolo5 и Winter Lady им се допаѓа ова.
 18. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Леле срцкааа... Имам еден познаник така ја изгуби косата уште на 20 години и порано (гени) и сериозно детето од тогаш 3-4 години женска нема фатено, конкретно поради шо нема самодоверба и многу се повлече.
  А искрено детето е лепотан. Значи не туку си набивајте комплекси безвеза, повеќето женски не се конкретно определени „е сега дечко со ваква фризура ќе барам -.-“. Ако ми се бендиса некој целосно нема врска косата каква му е (освен сега за хигиената мрсна, смрдена итн..). Затоа бричи и сунчај ќелајцата :P 8)
   
  На WildMk, Lolo5, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Igor2

  Igor2 Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  same shit here :))))...али колку толку, највероватно ке ми дојде умот :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Е па немој така филмој да си прајш... Сега на 24 години ако не блескаш од самодоверба, кога? на 65?
  Вервај ме тотално нема врска. Значи истрижи се кец- двојка и own it!

  И на ти слика од Jason Statham, пресекси шо е пример велиме. Види го ќелав колку е. Ама маж и пол е! Можи ќе ти стој поќе од колку шо мислиш.
   

  Прикачени фајлови:

  На WildMk, Lolo5, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.