Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку држави можете да наброите за 5 минути

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Snow-Queen, 22 јуни 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.977
  Пол:
  Женски
  КОЛКУ ДРЖАВИ МОЖЕТЕ ДА НАБРОИТЕ ЗА 5 МИНУТИ....еве линк,играјте, па пишете
   
 2. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
 3. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  51, три од тие ги видов на нет зш незнаев како се пишуваа точно.

  :lol:
   
 4. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
 5. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
 6. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  62,со тешки маки :D
   
 7. happY-smiLeY

  happY-smiLeY Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  48
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  50.. повеќето не можев да ги спелувам убаво :(
   
 9. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  19
 10. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
 11. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  хмм. во вториот обид 52, очекував повеќе. Како е можно Кина да не ми ја брои? Ни Андора, ни Ватикан, еден куп други? Обично сум добра во географија :$
   
 12. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
 13. phoenix4235

  phoenix4235 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  200
  Ми текнаа еден куп ама не ги спелував како што треба најверојатно
  ехх да беше на македонски :)
   
 14. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Мене Кина и Андора ми ги брои. Изгледа погрешно си ги напишала. China и Andorra.

  Инаку, 47 држави.
   
 15. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Па пробав и China и People's Republic of China, ништо
   
 16. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.285
  Пол:
  Женски
  Прв обид 52 :D
   
 17. GlamorousGirl

  GlamorousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  92
 18. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Со малце вежбање. :wasntme:
  Одев по азбуката. Прво А, Б, В...
  Ама Украјна, Нов Зеланд и уште некои, не можев да им го погодам името.
  Незнаев како се пишува. :D
  72
  ALBANIA, ANDORRA, ANGOLA, ARGENTINA, ARMENIA, AUSTRALIA, AUSTRIA, BELARUS, BELGIUM, BOSNIA, BRAZIL, BULGARIA, CANADA, CHAD, CHILE, CHINA, CONGO, COSTA RICA, CROATIA, CUBA, CYPRUS, CZECH REPUBLIC, DENMARK, DOMINICA, DOMINICAN REPUBLIC, EGYPT, ESTONIA, FINLAND, FRANCE, GEORGIA, GERMANY, GREECE, HUNGARY, INDIA, INDONESIA, IRAN, IRAQ, IRELAND, ISRAEL, ITALY, JAPAN, JORDAN, KOSOVO, LATVIA, LITHUANIA, MACEDONIA, MADAGASCAR, MALTA, MEXICO, MOLDOVA, MONACO, MONTENEGRO, MOROCCO, NETHERLANDS, NIGER, PERU, PHILIPPINES, POLAND, PORTUGAL, PUERTO RICO, ROMANIA, RUSSIA, SAN MARINO, SERBIA, SLOVAKIA, SLOVENIA, SWEDEN, SWITZERLAND, TURKEY, TURKMENISTAN, UNITED STATES, VENEZUELA,
   
 20. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681