1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку инстаграмот влијае на квалитетот на врската

Дискусија во 'Врски' започната од Journalistsocio, 19 август 2019.

 1. Journalistsocio

  Journalistsocio Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Јас сметам дека сите социјални мрежи, а посебно, инстаграмот премногу влијае на квалитетот на врската.
  Сите тие пратења, ја заследил оваа..овој, оваа му стаила лајк, и тоа како влијаат на квалитетот на врските.
  Да не зборам за ситуации до завчера со еден се искажува ненормалнааааа љубов, сториња на секој чекор.
  И за два ден оооп со друг се возика.
  Незрели, пресмешно бедно и мизерно.
  Незнам после кој би сакал да биде у врска со таква..или со таков.
   
  На lilo, Milobebence и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.463
  Допаѓања:
  10.337
  Пол:
  Женски
  Сега и овие во брак што се, се шпионираат меѓусебно, а не па обичен дечко и девојка. Не влијаат толку социјалните мрежи се' додека и двајцата се свесни што и како објавуваат / лајкаат. Не коментирам за тоа како се лигават пошто не следам онакви.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  1.590
  Пол:
  Женски
  Премногу се дава важност на социјалните мрежи.
  Ако сака да изневери ќе го направи и без инстаграм и останатите соц. мрежи.
   
  На IRBBB и krofnicka27 им се допаѓа ова.
 4. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  Па не само инстаграмот,општо сите социјални мрежи можат да влијаат на било кој аспект во животот,не само за врската.Такво време дојде,ама мислам дека тоа е и до луѓето,секој си има мера кој колку ќе изнесе во јавност или па што ќе скрие да кажеме дали од партнер или од друг.Познавам парови кои воопшто не се замараат со ова,имаат стварно јак bond и ништо не може да го скрши тоа,не посебно една апликација.
   
  На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
 5. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  811
  Лајкнува на таа , ја заследил оваа . Е вака започнуваат озбилни расправии и во најлош случај раскинување. Совет до сите девојки : Не им забранувајте на своите момчиња да лајкнуваат , ако има нешто друго освен обичен лајк тогаш тие не се ваши ( ако сфаќате што зборвам)
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.298
  Пол:
  Женски
  Влијае онолку колку што ние ќе дозволиме. :)
   
  На ku4ence, Annora, kikkki и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Star_dust

  Star_dust Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  9.160
  Пол:
  Женски
  На почеток од врска многу ми влијаеше, затоа уште на почеток зборував со него и му кажав дека имам проблем со тоа. Му се имам и налутено за лајкови неколку пати, па после одреден период тој намали со лајкување. Но, после подолг период во врска сфатив дека немало никаква потреба да се карам со него поради лајковите, а мислам дека тоа е поради тоа што стекнав доверба во него и сега и да стегне воопшто не ме засега.
   
 8. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.262
  Пол:
  Машки
  Поглупа тема здравје.
   
  На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Watermelon96

  Watermelon96 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  485
  Допаѓања:
  1.545
  Пол:
  Женски
  Воопшто и никако не влијае :?:
   
 10. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  6.052
  Допаѓања:
  50.235
  Пол:
  Женски
  Воопшто не влијае инстаграмот ниту фб ниту која друга социјална мрежа.
   
 11. БезопаснаИгла

  БезопаснаИгла Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Машки
  Влијај
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  2.396
  Допаѓања:
  16.354
  Пол:
  Женски
  А што правите со човек со кој се карате зошто ставил лајк на некоја?:?:
   
 13. sanie

  sanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  23
  Според мене на врска со вистинска обострана љубов и доверба не влијае ништо. Ако момчето е навистина заљубено во девојката во никој случај не би предизвикал причина за љубомора, па ни обратно девојката да предизвика љубомора со нешто што работи на социјалните мрежи. Е сега во случај кога момчето/девојката пишува со сите што ги следи на инстаграм/фб, со исклучок на роднини и пријатели што навистина ги познава, а не да шири познанства и да се додворува, тогаш нема љубов. Ако е таков на социјални мрежи во реалноста е далеку полошо.
   
  На Summer16 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.358
  Пол:
  Женски
  Доколку партнерите цврсто си веруваат тогаш ниту инста, ниту фб би влијаел на нивната врска. На почетокот и мм се противеше као демек многу седам на социјалните мрежи па сега ништо. И сам се увери дека за џабе правеше галама..
   
 15. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.866
  Допаѓања:
  38.414
  Пол:
  Машки
  Влијае онолку колку што ќе дозволат партнерите да им влијае.
  Социјалните мрежи не се нужно зло, туку само олеснуваат контакт со други личности.
  Ако некој сака да изневери, и со нив, и без нив ќе го стори истото.
   
  На cresa-jagoda, Annora, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
 16. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Женски
  Nemame nitu dvajcata instagram, pa nisto ne ni fali
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.384
  Допаѓања:
  33.940
  Пол:
  Женски
  Ако дозволиш ќе влијае. Ни јас ни он немаме инстаграм.
   
 18. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.262
  Пол:
  Машки
  Може има фејк инстаграм профил. :bandit:
  #досадномие
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.384
  Допаѓања:
  33.940
  Пол:
  Женски
  Тешко него. :rofl:

  И фејсбук влијае. Не само инстаграм.
   
 20. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  6.592
  Пол:
  Женски
  Онолку колку партнерите ќе дозволат да им влијае на врската. Според мене не треба да влијае. Истото важи и за фб.