1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте вешти во ставањето кондом?

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 8 декември 2009.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  :) ја на пример.... од еден до 5 .... 3- :D не ми иде никако :lol:
   
 2. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Јас не знам, еднаш пробав го наместив некако не знам дали беше точно, па таа чест од тогаш па досега му ја препуштам на мојот дечко :lol: Лоша сум а?? хехехехехехе
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.933
  Допаѓања:
  66.086
  Пол:
  Женски
  Pa mene mi e interesno nekako :):)
   
 4. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  252
  jas toa mu go prepustam na decko mi :D sum probala nekolku pati ama ne bese uspesno :lol:
   
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.194
  Пол:
  Женски
  Секогаш јас го ставам кондомот, да си бидам сигурна...Стручњак сум! :D
   
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  ajde Kitten otkri ni ja tajnata na tvojot uspeh :lol: podnauci ne nesto :D
   
 7. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  I jas recisi sekogas go mestam kondomot i mazot mi mi veli deka podobro go pravam toa od nego :mrgreen: :lol:
   
  На allann му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elena99

  elena99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  20
  Mislam deka podobro e zenskoto da go mesti kondomot zatoa sto e za nejzina sigurnost kako prvo,a i plus toa nie zenskite imame po nezni race i toa go vozbuduva maskoto uste poveke.Eve jas na primer sekogas go mestam kondomot i ... :mrgreen:
   
 9. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  107
  Ne koristam kondom!( mozebi 2-3 pati do sega vo period od 15 godini). Nikogas ne sum sakala toa. Ne e isto zadovolstvoto bez i so nego!
  Medjutoa, so sigurnost znam deka za da bide dobro staven kondomot, penisot mora da bide vo erekcija! Ako ne e dovolno, togas normalno nema da bide dobro staven. Isto taka, treba da se vnimava i na goleminata i na kondomot i na penisot. Ne moze na mal, tenok penis da se stva pogolem kondom (ce se lizga ili pak ce izleze), i obratno (golemiot, debel penis so pomal kondom moze da pukne od trienje).
  :mrgreen:
   
 10. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  7
  Пааа....вешта сум...тоа ти е искуство!!!! :D :D :D :D :D
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.365
  Допаѓања:
  33.893
  Пол:
  Женски
  Незнам да ставам кондом.
   
 12. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Пробав еднаш ама не бев многу вешта па оставам на дечко ми..а па не сум ни изразила некоја желба да научам..го прашав дечко ми дали сака да научам тој рече дека ако не сакам не морам не му е многу битно кој ќе го стави..важно е да го имаме :D
   
 13. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.810
  Допаѓања:
  5.503
  Со оглед на тоа што никогаш до сега не ми пукнал кондом а речиси секогаш јас го местам можам да се пофалам дека сум вешта :lol:
   
 14. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  И јас сум вешта секогаш го правам тоа,на почетокот не знаев многу ама си треба рутина :lol: :lol: :lol:
   
 15. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  19
  Не знам како изгледа тоа :worried:hock:
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.853
  Пол:
  Женски
  Ни јас :oops:
  :lol: :lol: :lol: уствари знам како изгледа кондомот,ама да му го ставам :?
   
 17. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  100
  Кога учев во средно морав да го правам тоа на банана :!: а инаку од лично искуство во моја животна пракса не сум испробала сеуште.
   
 18. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  200
  од 1 до 5...1- :D
   
 19. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  46
  Одлично... секогаш јас го ставам...најчесто со уста :$
   
 20. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.088
  Пол:
  Женски
  со кондом сум имала работа само еднаш во животот :D
  онака баш ме интересираше какво е чуството , и ја имав честа јас да го ставав и му успеа после 8-10 минути мачење
  инаку мој совет ( како недоволно искусна ) маките ми се скратија кога ја вклучив устата
  уста + рачиња = добитна комбинација - сите се среќни , а работата е бргу завршена може да се премине на вистинската акција :lol: :rofl:

  ( инаку советот го добив од дечко ми кога веќе му зодсади слатко да ми се потсмева и да чека )