1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од козметиката на Афродита?

Дискусија во 'Лице' започната од AzSxDc, 15 септември 2011.

 1. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  Девојки ајде да видиме колку сте задоволни од козметиката на Афродита?

  Јас искрено да ви кажам никогаш немав пробано ниту еден производ од Афродита но козметичарката од брат ми му дала крем лосион и пена и јас ја прашав мојата козметичарка дали можам и јас да ги користам и ми дозволи и презадовона сум посебно од пената
  [​IMG]
  преубаво го прави лицето. :D
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Mногу сум задоволна од Aфродита,го имам овие производи,и задоволна сум премногу :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Јас сум презадоволна од козметика афродита, моментално користам шампон од афродита и морам да кажам дека сум презадоволна, толку е мека косата, и дава прекрасен волумен и преубаво мириса. Топло ви ги препорачувам.
   
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.991
  Пол:
  Женски
  Подобра козметика - здравје.
  Имам лосиони и креми за лице од Афродита и сум презадоволна.
  А ја имав и чистилната пена, премека е.
  Со оглед на тоа што имам проблематично лице, мака мачев дури да најдам нешто што ке ми го смири.
  Гооолем плус има козметикава од мене.
   
 5. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  6.160
  супер тема ....секогаш се прашував дали е добра или не ....досега имам користено само маска и крема за лице од бадем и ми се допаднаа ама не толку многу, беа ОК
  НО СЕКОГАШ МЕ ИНТЕРСИРАЛО ДАЛИ СЕ ЕФИКАСНИ КРЕМИТЕ ЗА ЦЕЛУЛИТ?...ГИ ИМА НЕКОЈ ПРОБАНО...ДАВА РЕЗУЛТАТИ....И ЗНАМ ДЕКА ГИ ИМА ПОВЕКЕ КОЈА Е НАЈДОБРА
  знам дека има тема посебна за ова но мене ме интерсира само за оваа марка
   
 6. Shaila

  Shaila Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  56
  Имав шампон на Афродита .. Али не сум задоволна многу :^) а други производи немам пробано :lol:
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  [​IMG]

  Од оваа козметика само овој шампон од коприва со додаток на Биотин и е супер, мисалм дека овој тип на шампон од оваа фирма го нема во ск, само обичен, го платив околу 190 денари ама мислам од кило но е супер.
   
 8. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Имам употребувано од маските за проблематична кожа исто и пената и тоникот,кремот за мрсна и проблематична кожа ги имам користено и бев задоволна но тоа беше пред 3-4 години.А пред неколку месеци го купив кремот за осетлива кожа на база на камилица,но сега имам нормален тип на кожа а овој крем ми е мрсен,и не сум баш задоволна од него,и исто така го имам и тоникот за лице тој сто е со хамамелис и алантоин за нормална до мрсна кожа но не ми се допаѓа тоа што е леплив.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.140
  Допаѓања:
  56.470
  Пол:
  Женски
  Одлична козметика. Висок квалитет, а цените се разумни. Во класата на Лореал, Гарние и слични, производите од Афродита ми се најдобри.
  Веќе се фалев за млекото за тело од камилица, тоа ми е врвот. И линијата од камилица за чувствителна кожа на лице ми е добра.

  AzSxDc пената што ја имаш постирано е од професионалната линија и може да се набави само во салони, веројатно таква е и кремата за лице. Тие се веќе повисока класа и се доста поскапи.
  Но и производите за широка потрошувачка се повеќе од солидни за цената.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Многу сум задоволна. Сите работи имаат по нешто природно во себе.
  Кремите за лице од бадем и алое вера ми се супер.
  Пилингот за лице ми е најдобриот кој сум го пробала досега.
  Пената за миење лице и лосионот ми беа онака добри, лесни.
  Маслениот гел за туширање од бадем ми беше исто така убав.
  Сите лосиони за тело им се одлични.
  Антицелулитна крема им е најдобра таа што е на слика постирана погоре.
  Кремата за раце е одлична.
  Сите маски за лице се супер.
  Бебешката колекција е супер (иако слабо се троши кај нас).
  Не сум пробала од колекцијата против мрсна кожа (за акни).

  Иако мислам дека кај нас малку се трошат, бидејќи имаат слаба реклама, а и многумина не ги познаваат, повеќе се насочени кон Нивеа, Лореал....

  Околу 30-40% попуст на оваа козметика има во
  Зегин
  , мислам дека уште трае попустот. Само не сум сигурна дали тоа ќе биде и трајно намалување на цените (така слушнав)
   
 11. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  задоволна
  од оваа козметика имам користено лосион за тело,антицелулитен гел навистина прекрасни :)
   
 12. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Досега ги немам пробано производите на Афродита но денес сум во план да си купам пена за чистење (за мрсна кожа) и тоникот Алое Вера! Ги знае некој цените на тие производи?
  Засега само пофални зборови имам слушнато за козметиката Афродита, се надевам дека нема да се разочарам!
   
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Презадоволна....во мојата палета имам шампон и купка за тело од афродита помада за лице и секако маската против акни ...уникатна, едноставна и законска...
   
 14. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Шампоните им се петка, посебно тој од кокос, што може да се употребува и како гел за туширање.
  Добра работа е што не тестираат козметика на животни.
   
 15. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  200
  Јас сум ПРЕзадоволна. Имам користено креми, пудра, лосион, тоник, пилинг...и многу ми се доапднаа. Само, реално малце се скапички
   
  На crticka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Го имам користено само овој пилинг
  [​IMG]

  и сум презадоволна. Уште при првата употреба бев воодушевена, лицето ми беше мазно и мозолчињата веднаш исчезнаа :up:
   
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300

  мене ми кажаа дека се поскапи пошто оние козметиките биле повеке наменети за козметички салони ...
  и дека сме мнн среќни штоо воопшто имаме пристап до нив 8)
   
 18. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Јас ја користам кремета за лице од бадем за сува кожа и премногу сум задоволна прекрасна е а сега сакам да купам и пена за чистење лице
   
 19. crticka

  crticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  i jas sum epten zadovolna od kozmetikata Afrodita t.e potocno od kremata za osetlva koza na baza na kamilica,bidejki imam cuvstvitelna koza.Pred da mi ja preporaca kozmeticarkata kremata se iznamaciv probuvajki sekakvi kremi soodvetni na mojot tip na koza no bezuspesno,se dodeka ne pocnav da ja koristam istata i veke 2 god ja koristam isklucivo nea i sum preprepre zadovolna.

  [mod-kirilica:1t92bnvv][/mod-kirilica:1t92bnvv]
   
 20. vodolija10

  vodolija10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  1
  Најзадоволна... Афродита ги имаат најдобрите шампони, но дефинитивно кремата за лице од камилица им е најдоброто нешто... :)