1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте слични со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од butterfly*, 25 август 2015.

 1. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Barav vakva tema no ne najdov,ili nema ili ne sum ja videla,ako ja ima izbrisete ja.
  Moite slicnosti so soprugot se:i dvajcata sme daviteli,i dvajcata imame bemka na bradata blizu do usnite,ist tip na muzika slusame,a vo horoskop toj skorpija jas rak ima mn no dosta se ovie.Koi se vasite?
   
  Последна измена: 25 август 2015
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми сличности ни се :двајцата имаме исто хоби,двајцата сакаме секс,имаме иста боја на очи,истата група ни е омилена,истата боја ни е омилена... А во хороскопски знак,јас девица тој шкорпија:inlove::*::*:
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. exoticgirl

  exoticgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2014
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  Па немаме некои сличности..Што знам..можеби емотивноста и сожаливостта спрема други не прави караткерно слични од таа страна.А друго не.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Ejjj haha gledas bas sex sum go ispustila leee :D nema veze
   
 5. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.141
  Исто минато, професија, исти карактерни особини ( инает, горделивост, сочувствителност), желба за забава, патувања, смисла за хумор, слушање иста музика, читање книги, филмови и во кревет сме исти.:$:lol:
   
  На ku4ence, honey.11, Umbrella22 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.467
  И двајцата сме емпатични, големи емотивци, авантуристи, со тоа што он е поемпатичен, поемотивен, поголем авантурист, подобра личност, а слободно можам да кажам и поубав.
  I don't deserve him (знам). :wasntme:
  Сакаме филмови со иста тематика, ама слушаме различни жанрови на музика.
  Всушност он смета дека музиката што ја слушам е или премногу груба, или премногу сериозна и не ме отсликувала мене како личност. Ми одговарала повесела и/или понежна музика. :devil:
  Имаме исти ставови, амбиции, сфаќања за животот и луѓето околу нас. Сличностите мора да бидат во голем процент застапени за да биде успешна врската (барем кај мене).
  :hug:
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Da i jas taka msm,a i koga ke podrzmislis kolku poveke gi ima i raspraviite se pomalku bar jas go imam toa primeteno ama i poubavo e sto i da napravis ako ti e ubavo tebe ke znaes deka mu e i nemu :D
   
  На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.733
  Пол:
  Женски
  Ние со мм сме пример за тоа дека спротивностите се привлекуваат. Но со тек на време секој прифаќа по нешто од другиот, договор, компромис, навики.. и некако функционираме еве 13 години.
   
  На SimonaTino, Umbrella22, LUCERKA и 2 други им се допаѓа ова.
 9. pravnicka2

  pravnicka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  330
  Пол:
  Женски
  Тврдоглавоста,инаетот,упорноста ни се главни заеднички карактеристики.Исто така двата имаме голема посветеност кон работата,големи амбиции,слушаме иста музика,сакаме добра забава...Доста сме принципиелни и педантни.Во хороскоп јас сум јарец,а тој е девица.
  Абе како една мајка да не има родено :D:D:D Само то ќе да е мојата:D:D:D
   
  На honey.11, SimonaTino, butterfly* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  302.864
  Можам да речам дека тој е мојата втор половина.
  Да не ми е маж, ќе помислам дека ми е брат :lol::lol::lol:
  Разбирање со поглед.
  Исти карактерни особини.
  Сакаме да шетаме.
  Единствено нешто по што се разликуваме е тоа што јас јадам лута храна а тој не:puke::puke:
   
  На ku4ence, cresa-jagoda, 1209 и 7 други им се допаѓа ова.
 11. PiaMia

  PiaMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  Јас и дечко ми сме како небо и земја. Заедничка карактеристика ни е само инаетот, ништо друго.
  Исто и ние.:D
   
  На honey.11, kim.k, Umbrella22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.313
  Пол:
  Женски
  Не да сме слични, дури и премногу. Во некои моменти изустуваме и исти реченици, човек морници да го полазат. Слични работи сакаме, сличен животен стил имаме, љубов кон слична музика, филмови, храна, секс, убавина, хедонизам, начини на релаксација, не сме премногу дружељубиви, уживаме во тивки моменти, мирни (што би рекла јас, пензионерски) места... Дури и неколку дена сме разлика, како родени еден за друг. :lol: Единствено, физички сме скроз спротивни. Тој огромен, а јас ситна. Тој е мојата сродна душа и е олицетворение на се' што сум сакала и посакувала кај едно машко во животот... :l:
   
  На 1209, honey.11, poenta и 6 други им се допаѓа ова.
 13. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Zaboraviv a sega nemozam vo istiot post da pisuvam i dvajcata sme operisani od krajnici i toa vo istiot grad,a posle tamu i vojska bil msm vo toj grad
   
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.725
  Пол:
  Женски
  Во изглед не сме слични ама имаме исто хоби исти желби :l::l:
   
  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.752
  Пол:
  Женски
  Pa imama dosta slicnosti na primer golem inat sme i dvajcata :D i emotivnosta.
  Gi ima nekoi drugi na primer povrzani so hranata sto ni se dopajga i oblekuvajneto.
   
 16. zabec

  zabec Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  357
  Речиси исти.
  Исти цели имаме во животот,
  слични животни приказни (иако сме 11 години разлика),
  луди сме по животни,
  обожаваме тестенини,
  чувствителни и емпатични,
  се расплакуваме на филмови и на тажни судбини (секако на филмови тој помушки се расплакаува,му личи :angel:),
  сакаме деца,
  не поврзува на многу начини бројот 23,
  правиме се еден за друг,
  живееме еден за друг,
  сме растеле во фамилии полни со љубов и среќа,
  се смееме на сопствените смотани шеги (на кои инаку никој не би се смеел),
  со поглед се разбираме,
  уживаме во тишината,
  заедно сме како едно цело .... тој личи баш на момче, а јас баш на девојче...,
  едноставно си одговараме :l:
   
  На blueberry93 и butterfly* им се допаѓа ова.
 17. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Obozavate testenini nemoj da mi kazes deka sekoj 3den ili 4 za jadenje spremas spageti so sos :D
   
 18. zabec

  zabec Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  357
  Па може да се каже :lol::lol::lol: Секакви веќе сме пробале/направиле (претежно со кашкавали и сирења) и секогаш си викаме дека ќе ни никнат макарони во стомакот :rofl:
   
 19. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Haha makaroni taka i taka ama spageti veke nez bogami ke ni niknat ama i stvarno se ubavi so noj sosot od magi nez dali si go probala
   
 20. zabec

  zabec Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  357
  Хммм знам дека постои такво нешто ама не стигнало да го пробам. Ете, убаво ме потсети ;)