1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  40
  Колку често практикувате да вежбате и што?Аеробик,пилатес,јога,спорт,танц...Во последнава година вежбам речиси секој ден и не само што се чувствувам подобро и имам повеќе енергија туку и ги изгубив оние неколку килограми вишок :)
   
  На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Три пати неделно веќе со години.Таква убава и здрава навика е редовното вежбање што е чудо.Ми стана како дрога :D штом пропуштам час имам вишок на енергија ,како нешто да ми фали.....Се чувствувам постегната полна енергија подвижна здрава и еластична :) Препорачувам сите да си го најдат спортот што им прилега и редовно да го применуваат позз
   
  На justegirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  skoro pocnav navecer i nautro da pravam stomacni napocetokot tesko mi odese ama sega popoleka pocnuvam da napreduvam :) se nadevam deka ke prodolzam za da go namalam visokot masnotii kaj stomakot :lol:
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Па и јас скоро почнав повторно да вежбам,иако имав една дооооооолга пауза,но немав некој поголем проблем со телово,си има линија,меѓутоа повторно почнувам,практикувам секој втор ден,затоа што немам вежабноо од одамна,колку да го навикнам телово,освен јога исто која придонесува за обликување на телото,а и немам никаков проблем во однос на постигнување на саканиот облик на телото,бидејки брзо се развива,но сепак потребно е и време за да има резултати.
   
 5. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  неможам да останам подолг период без вежбање. тренирав 4 години одбојка па прекинав со тоа и по 2 месеци почнав со аеробик(3 пати неделно).. добро се чувствувам кога сум ја потрошила енергијата..можам само да си се бапнам вкревет и заспивам за 10 секунди :D :D :D
   
 6. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Два до три пати неделно по половина час на орбитрек, а пото си правам разни вежби за истегнување, за зацврстување на одредени делови... И да ви кажам право доволно ми е, се чувствувам стегнато и имам кондиција. порано многу често одев на Водно и пешачев, во последно време многу пороетко, но се надевам ќе најдам време и воља за да си ја обновам таа навика повторно. Во средно ми се случуваше да се договориме со другарките поосле школо до дома да се спремиме и право на Водно, а не само за викенди...а сега сум станала мрзлива :D Ама се надевам ќе најдам сили пакк за таа убава навика :)
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329
  poslednive dve nedeli vezbam 5 dena vo nedelata po pola saat na orbitrek,i se cuvstvuvam mnoogu poubavo najmnogu zasto trosam energija,pa nemam posle dovolno za gluposti :D
   
 8. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Jas vezbam 5-6 pati nedelno, prvo trcham 30-40min (5 pati nedelno), a potoa pravam razni vezbi, eden den, stomachni i zadnik, drug den vezbi so topka koi opfakjaat povekje muskulni grupi, naredniot den race ( biceps, triceps, ramena) so tegovi, gradi ( sklekovi) i taka sekoj den opfakjam razlichni muskulni grupi... Dvata dena koga ne trcham gi vezbam nozete i zadnikot ( squats, lunges itn) ili vozam rolerki po saati ipol-dva...
  Zadovolna sum so mojot izgled i prekrasno se chuvstvuvam posle sekoe vezbanje... Malce pred vezbanje mi se sluchuva nekogash mrza da me fati, ama gledam vednash shtom stanam,posle prvoto kafe odma da otidam na trchanje, zashto ako se zasednam nishto od trchanjeto...
   
 9. Missy.A

  Missy.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Вежбам секој ден.Правам доста тешки вежби како за моја возраст,но сепак по два месеци се покажаа видливи резултати како што се мускулите на стомакот. :D
   
 10. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  302
  Секој ден, доколку сум во можност и утро и вечер по 20 минути аеробик вежби, и одлично е ;)
   
 11. sara18

  sara18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  веќе сум зависна од вежбање и многу ми е тешко денот кога правам пауза ама практикувам еднаш или двапати во неделата да одмарам зашто мускулите треба да се одморат
   
 12. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  96
  јас претходно вежбав секој ден и бев доста активна но се разболев и немав ниту сила ниту пак енергија.А сега постојано велам од утре од утре и само на тоа останува но сепак имам линија не можам да се пожалам
   
 13. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  29
  Браво до сите вас сто си вежбате така упорно и без мака секој ден .Јас се почнувам од утре од утре и никако да започнам , помагајте . Инаку во последно време почнав да се здебелувам а си бев доста слаба. Мегутпоа сега ми сметаат перничињата од старана и стомакот( не дека се преголеми ама сакам да ги нема). ајде помагајте како да почнам да вежбамм мрзеливоста ме уби :worried:
   
 14. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Неможе да ти помогне некој др за ова,упиши курс јога аеробик фитнес или трчај на кеј треба само да си го дигнеш газето :D со голема волја а резултати ќе има набрзо кои ќе те мотивираат уште повеќе! :)
   
 15. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.175
  Допаѓања:
  39.459
  Почнав активно да одам на аеробик, два пати неделно, плус трчање еднаш до двапати неделно, и сега за сега се чувствувам ок. Знам дека нема да ослабнам, но барем кондицијата да ми биде одржана ;) :lol:
   
 16. Girl4ever

  Girl4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ако наутро се оди на утринско трчање по 1 час или само 30 мин. ако се практикува во денот малку танц кои може да се најде и на yputube .Танцот може да биде и некоја кореографија која ке ја уците и со тоа ке бидете во физичка активнот а најдобар начин е пешачењето на подолги дестинаци или одење на Водно и сл.(Сигурно ќе има резултати ако ова се практикува секои ден и + да се внимава на исхраната односно да не се јаде леб.газирани пијалоци,пржени работи и сл.) ! pozz :) :) :) :) ;) :) ;)
   
 17. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  kazi kakvi se tie vezbi sto se mn teski da vezbam i jas takvi posebno za stomacnite muskuli pozz :*
   
 18. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Мене ми стана навика исто сабајле и навечер да правам стомачни. :)
  И има резултати, како ми се погоди сеа за летово да иам убаво стомаче.
  Лани имаввв гуми за пливање хахахаха =D
   
 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  5.403
  Кога ќе станам од спиење ќе се средам и ќе потсредам насегде по малку и пуштам музиче на радио и почнувам со стомачни па продолжувам со растегнување :)
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Многу здрава навика ама никако да се решам. Таман ќе почнам една недела сила и толку. Ја нема упорноста :worried:
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.