Форумџика на годината 2020

Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Искрено додек живеевме поблиску, секој ден.
  Откако се преселив, по 2-3 пати неделно.
  А за жал во последно време многу обврски и не се гледаме многу често, и многу ми фали. Искрено се надевам дека набрзо ќе се растеретиме од обврските, и дека ќе си се гледаме почесто. :inlove:

  Како функционирате вие,и колку често се гледате?Дали можеби сметате дека поубаво функционирате кога се гледате поретко или почесто?
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  Секој ден, си го чувам по дома ;) како домашно милениче.
  СДК дека имам муж у куќа :$ :D
   
  На FotoLina3, anichka94, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
 3. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  11.015
  Пол:
  Женски
  Зависи од обврски. Некогаш еднаш неделно, некогаш 4-5 пати, ама најчесто 2-3 пати неделно.Сметам дека е подобро 2-3 пати отколку 24/7 да сме еден покрај друг. Не би останало место за да си недостигаме малку :) .
   
  На Elena69221, teddybear и Trendafilka им се допаѓа ова.
 4. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Додека одевме на школо, секој ден освен недела. А сега кога сме на распуст, вторник, петок и сабота на излегување.
   
 5. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  И јас сум од оние што се гледаат по 2,3 пати неделно, сепак не по моја вина, живееме далеку, а понекогаш и обврските си го прават своето...
   
 6. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.758
  Jaс со поранешниот на почетокот се гледавме скоро секој ден, не ми беа сите овци на број ако не го видев. :lol:
  Никако не можев да му се донаситам, а подоцна 2 пати неделно ми беа доволни. :D

  (освен прекраткиот период на заеднички живот, каде се гледавме и преретко поради работните обврски)
   
 7. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.031
  Пол:
  Машки
  Па се глеаме по неколку десетици пати во текот на денот,бар јас толку си ја глеам,си пуштам фб и си ја погледнувам и пак идам на home и така цел ден,а порано просек она ме глеаше едно 2 пати неделно,а јас по некој пат дневно :D :) :*
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.517
  3-4 пати неделно.
  Вторник и недела задолжително. :D
  Тоа се наши денови, во последниве две и кусур години не паметам да сме испуштиле да се видиме баш во овие два дена.
  И доволно е.

  Си имам време и за себе и за girls night out.
  Исто како и тој со неговото друштво.
   
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  5.460
  Пол:
  Женски
  Секој ден :)
  Освен некогаш ако имам обврски,или не сум дома она ова. :)

  Секогаш гледам да најдам време да се видиме :inlove:
   
 10. Star19

  Star19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  70
  Се глeдаме секој ден не памтам кога се случило да не се видиме во денот. Ама многу блиску живееме на 2 минути и да нејќам ке го видам :lol: :lol: :lol:
   
  На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  премногу често,секој ден сме заедно,само спиењето не дели (понекогаш не). :)
  еве деновиве почнавме само навечер по неколку саати да се гледаме...
  но сепак мислам дека не треба секој ден,така има повеќе кавги и ќе си здосадиме брзо...
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Скоро секој ден... Незнам колку е тоа добро, но ако не сум со него ден-два, се чувствувам празно. Понекогаш обврските не спречуваат да се гледаме, но сепак се наоѓа време.
   
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Зависи, зимно време може и просекот на 2 пати неделно да ни падне, летно време да се накачи до 4. Зависи и учење, обврски, работа, се знае некогаш мора некои работи и пред љубовта да се стават. Едно пропуштено гледање нема да има последици, но едно одбивање на работа може да значи многу.
  Значи средина 3 пати неделно нека биде, ајт :)
  Го сакам времето поминато со него, но неможам да се замислам да се гледаме секој ден бар додека сме во врска секако. Сакам да си имаме време за себе, време за излегување со друштво, време да ми се јави и да ми рече ми недостасуваш. Како ќе му недостасувам ако ме гледа секој ден по неколку часа? :D
  Ние штом дојдеме од одмор одма си даваме неколку дена одмор еден од друг :lol:
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  Зависи од смените на работа. Некогаш по неколку дена едвај по саат да се видиме, се гледаме само на спиење. Јас кога ќе дојдам он веќе заспал или обратно. Тогаш и двајцата сме некако раздразливи, па повеќе се караме.
  А кога се гледаме почесто сме си ко бајчиња, си гугаме само. :rofl: :lol:
   
  На Lovely93 и MacaLove им се допаѓа ова.
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.498
  Допаѓања:
  141.213
  Пол:
  Женски
  Јасно Виножитке, кога се гледате почесто, почесто и си ги полните батериите ;)

  Инаку, и ние се гледаме секој ден... ама има периоди кога не се гледаме ич... т.е кога ќе оди на службен пат кој знае да трае со месеци... е тогаш, кога не сме се виделе долго, долго, си гугаме ептен 8)
   
 16. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  1.529
  Пол:
  Женски
  секој ден, ретко кога нема да се видиме ама тоа заради нејид ид нас двајцата ако неможе. И ако не го видам абе почнува да ми недостасува многу коо божем не сме се виделе 100 год.
   
  На V!ncent>v@n<G0gh му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Многу ретко!
  2,ретко до 3 пати во неделата,а понекогаш се случува само еднаш.
   
 18. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  10.833
  Пол:
  Женски
  Зависи,ама сепак, често.
  Кога имам колоквиуми немам многу време,до 3 пати неделно,а и плус не живееме баш блиску,тоа ни е плус причина што некогаш не се гледаме..
  Ама инаку,кога сме ослободени од обврски,се гледаме секој ден, освен во недела..
  И иако толку често,не ми е ниту досадно, ниту напорно.
   
 19. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Се гледаме секој ден најчесто навечер по неколку саати и неможам да издржам да не го видам, секогаш наоѓаме време еден за друг. Освен ако испадне некоја обврска или пат па тогаш да не се видиме. ;)
   
 20. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.977
  Пол:
  Женски
  Зависи од обврски.
  Сега пред колоквиуми и испити се гледаме само за да испиеме кафе, да не фати малку воздух или да си размениме некои материјали за учење. А летно време кога немаме обврски се гледаме скоро секој ден.
  Никогаш не ми досадило неговото присуство, јас последните две години од средно ги поминав со него во клупа. Ако не се видиме неколку дена, ми фали :$