1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компот од вишни

Дискусија во 'Рецепти' започната од pepelashka.20, 30 јуни 2011.

 1. pepelashka.20

  pepelashka.20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  18
  Во тегла се ставаат 5 -6 лажици шеќер и се полни со вишни и вода. Теглите се виткаат во хартија и се оставаат да вријат од 25 до 30 мин :)
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Мајка ми зимоска прави компот од кајсии, праски, вишни.. Па прави комбинации, пр. ако се кајсии, тоа иде со ова.. ако е ова, иде со ова.. :D
   
 3. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  И мајка ми прави од многу овошки ама јас најмногу го сакам од вишнаа :D