1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компјутерџии помагајте! Во врска соAdSense

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Matotheja, 9 март 2017.

 1. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  Здраво, може ли некој подетално да ми објасни како работи ова AdSense, како за тотален лаик?
  Може и во приватна порака, ве молам итно ми е!
   
 2. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.833
  Пол:
  Женски
  AdSense на Youtube?
   
 3. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  Не, за портали :)
   
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.812
  Компјутерџии? Која генерализација :lol:8-|
   
 5. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  Ееееј фала на исцрпниот одговор :D
   
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.019
  Допаѓања:
  103.031
  Пол:
  Женски
  А да одиш на it forum таму се компјутерџиите
   
  На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  WOW да ќе се обидам таму... Фала што сте вака финички
   
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.019
  Допаѓања:
  103.031
  Пол:
  Женски
  За шминки, мода, бебиња, готвење... уште пофинички сме и позапознаени, дека ова фемина форум нели :D
   
  На toogood, buba4e89, Trxmx и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  Да? Извини што побарав помош за нешто, не сум знаела дека одма вака некој ќе помогне :*
   
 10. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.019
  Допаѓања:
  103.031
  Пол:
  Женски
  За it.forum сериозна бев и најдобронамерна јас :)
   
 11. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.642

  Ништо против тебе, немој да рипнеш да се расправаш со мене, те молам!

  Меѓутоа: Нов член, едвај 8 постови имаш во моментов. Колку е само глупаво да се зачлениш на форум за да прашаш некое тоталн рандом прашање. Ај, да беше тематски форумот (специјализиран за компјутерскиот свет, на пример) - ќе те разберев. Вака? И не само ти, ги има мнооогу такви кои се зачленуваат и поставуваат прашања или отвораат по 100 теми без да се заинтересираат претходно дали можеби веќе ПОСТОИ таква тема или пак можеби одговорот можат да го најдат во некоја слична тема.

  Немој толку да се потресуваш. никој не те нападна, девојката ти даде фина насока , те упати каде да пишеш. Што одма се навредуваш ти? Ајде малку искулирај, среди се, зачлени се на некој таков форум и таму веднаш ќе ти помогнат. Не дека тука нема, ама ќе треба да почекаш додека некој член кој се бави со компјутерство и интернет ја види твојата тема и ти помогне.
   
  На theowndemon, Trxmx, КикиМаус и 3 други им се допаѓа ова.
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.896
  Допаѓања:
  5.452
  Имa сличнa темa :) 8-|:?:
   
 13. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.616
  Пол:
  Машки
  Тука се ќе ти кажат само не одговор на поставеното прашање. Ќе ти кажуваат какви теми да отвараш, како да пишуваш, животни лекции ќе ти делат и така натаму.
  Малку знам за AdSense, за програмирање или нешто слично можам да ти помогнам но за ова не. Сигурно има туторијали на YouTube побарај. :) Поздрав и не фаќај здраво за готово оние кои се прават паметни кога те цитираат бидејќи се одреден број на членови кои тоа го прават само за да собираат допаѓања и да се прават главни на форумов. :)
   
  На Trxmx, Afroditaaa и mssuniquee им се допаѓа ова.
 14. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  Фино прашав и очекував помош, но ако нема некој конкретен одговор нема потреба од држење лекции. Се повлекувам
   
 15. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.484
  Допаѓања:
  37.561
  Пол:
  Женски
  Pishi mi inbox za se sto te interesira,maz mi dolgo vreme raboti so adsense:)
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.812
  Па мислам, не знаеш како да побараш помош. Ај сега ако некој се разбира од компјутери одма мора да е способен да те научи за AdSense, да ти го поправи компјутерот ако се расипе, да ти го исчисти од вируси и да програмира вселенски брод што ќе те однесе и тебе и твојот компјутер на Марс. Фино е кога се заинтересираш за нешто да прогуглаш и да видиш кои предзнаења ти требаат за тоа, а не "компјутерџии". Пу, јазк, јас мислев компјутерџија сум, а еве AdSense никогаш немам ни чепнато :( Баш сум неспособна.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.784
  Допаѓања:
  55.416
  Пол:
  Женски
  Ooo да, сега некој и да знае ќе земе лекции за AdSense да ти држи на форум.
  Па имаш извори на претек, се’ што треба е да изгуглаш и да си посветиш цели месеци на учење и експериментирање за да видиш некој ќар.
  Имаш и целосно бесплатен курс со YouTube видеа.
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLbAFD4oU9YcpgTcsVPV7cvX2x-YAtdFNY
  Ама да, полесно е да ти изџвака некој, а?

  Е од вакви, од вакви прашања... (facepalm) Итно му било. |(

  Да да, оди на ит форумот, сигурно ќе те обучат. :D
   
  На LollySky, Antolinaa, Matotheja и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  <3
   
 19. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  Оф леле кој ми те изнервирал што вака си лечиш комплекси? Ако некој постави прашање и му треба помош, а ти не можеш да одговориш на прашањето, зошто ондак уопште имаш потреба да го пишеш ова...
   
 20. Nyngya

  Nyngya Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  AdSense e програма која овозможува заработка на пари преку спонзорирање на некои компании, поточно адови што ти се појавуваат на вебстраната (претпоставувам за ова бараш). Сега доколку сакаш да добиеш профил за исото, потребно е да имаш веќе направена веб страна. Доколку имаш, можеш да се зачлениш преку веќе постоечки Google профил или доколку немаш треба да направиш. По тоа треба да го внесеш домеинот на твојот вебсајт и плус уште некои информации. На крај ќе ти даде да ставиш еден ХТМЛ код на веб страницата и по тоа ќе биде испратено на проверка за дали апликацијата за АдСенсе ќе ти биде прифатена или не. Ќе бидеш исконтактирана за неколку дена претпоставувам. Еве и нешто плус за заработка. Ако сакаш да заработуваш треба да имаш добра посетеност на сајтот. CPC (cost per click) ти е колку заработуваш од едно кликање на ад-от. Може да варира од неколку центи до долар. Секако во ретки случаеви и многу повеќе. Можеш да пресметаш после како оди тоа со колку заработуваш и посетеноста. Ама мислам доволно е ова, доколку те интересира повеќе пиши ми. Моментално се спремам за AdSense :)
   
  На mssuniquee и Matotheja им се допаѓа ова.