Кондиломи

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Isabela Ejup, 29 јануари 2019.

 1. Isabela Ejup

  Isabela Ejup Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво ,би сакала да ве прашам за искуство со кондиломи.. Имам голем проблем веќе 2години, пробав све да ги тргнам но пак се појавуваат.. Бев на ласер, не ми помогна ,после ласерот уште повеќе се исфрлив во голем број, секоја недела ги горам со азот, секој ден мачкам Varucca капки, користев и Wartec но не ми помогна... Навистина веќе не знам што да пробам за да ми помине.. Ве молам ако имате сличен проблем да ми кажете да се спасам. Имумитетот ми беше опаднат но сега сум добра. Поздрав