1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Концертот на Гаро и браќата Тавитијан на 08.09.2012

Дискусија во 'Музика' започната од cresa-jagoda, 1 септември 2012.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.117
  Допаѓања:
  34.089
  Пол:
  Женски
  Дали ќе одите на концерот на Гаро и браќата Тавитијан (македонското срце чука во 7/8) за 21 година независност на 08.09.2012, и дали сметате дека 20 денари за влезница и добра и прифатлива цена со оглед на тоа што ќе има и гости-пеачи од Македонија и Балканот и плус на влезот пред почетокот на концертот ќе се делат и бесплатни цд. :)
  За оние кои не се информирани концертот ќе се одржува на 08.09.2012 на македонската арена-Филип Втори со почеток во 20 часот, влезниците чинат 20 денари и се продаваат во Tobako, Together и Tinex. ;)
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Мајка ми и сестра ми тераат да идам со нив, ама ќе размислам до утре. :?:
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.117
  Допаѓања:
  34.089
  Пол:
  Женски
  Јас денеска купив 4 карти( за мене, мајка ми, татко ми и за чичко ми), мислам дека ќе биде добар концертот ќе видиме. :lol: ;) :)
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  ^и сигурно се 20ден. ?
   
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.117
  Допаѓања:
  34.089
  Пол:
  Женски
  Да, мене ми наплатија 80 зашто земав 4 карти и 4х20=80. ;)
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  картите што ги купи ти се партер или за на трибини?
  зошто сестра ми се договара со другарка и, и вчера кога отишле да купат само партер давале.па онака чисто информативно.
   
 7. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  Мене ми рекоа дека само за Блок 5 биле пуштени :?:
   
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.117
  Допаѓања:
  34.089
  Пол:
  Женски
  Мене на картата ми пишува Југ Блок 5 ред 2 и седиштата на секоја карта различно седиште. :)
   
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.862
  Пол:
  Женски
  Планирам да одам.Е сега да цената е прифатилва,со оглед дека ќе има многу луѓе,а парите од картите ќе одат во хуманитарни цели. Само незнам нешто што мислам дека е не праведно.
  Сепак ова е роденден на Македонија,и мислам дека треба да учествуваат повеќе Македонски пејачи,а не се собрале сите србомани.
  И мислам дека се во право што се бунат Македонските пејачи...
   
  На odbojkarka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Јас ако најдам друшво обавезно ке одам, секако има организиран превоз од сите Општини, значи уште друшво ми фали :D
   
 11. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  a prevozov bez pari e ili kako?
   
 12. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  vaka tie so se od prilep vo tobaco nema pojce karti taka da videte vo tinex i dali prevozot ke bidi bez pariii
   
 13. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  А пејачите ќе пеат народни македонски песни или???
   
 14. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Превозот е обезбеден од сите Општини, така разбрав јас :)
   
 15. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  i jas taka potslusnav ama si vikam po moe deka bez pari ke bidi
   
 16. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
 17. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037

  Да да картата е 20ден. А за организиран превос ќе треба посебно некаде да се распрашаме, да дознаеме што како :)
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Kонцертот е на Тавитјан отвори јутуб и ќе видиш какви песни имаат на албумот ,,Македонското срце чука во 7/8" и какви песни ќе се пејат. Иако има прво академија, па има забавна музика, па потоа се Тавитјан.

  Јас ги обожавам Тавитјан и последниот нивен албум, си купив карти, иако концертов некако повеќе ќе биде со политичка позадина, финансиран воедно од влада, него што ќе е вистински концерт на едни од најталентираните наши музичари. Повеќето не ни знаат кои се, ни што музика имаат Тавитјан, не знам колку младинава наша ја цени таа изборна македонска музика, па можеби и културата на публиката на овој концерт нема да е на завидно ниво, претпоставка но ќе видиме.
  Иако пред се оваа музика на Тавитјан со балканските музичари кои им гостуваат на албумот ми е за поинтимен концерт, ама тогаш па картата ќе е изгор и не знам дал ќе можам да си ја дозволам.
  А тука симболична е цената, а криво ќе ми е ако не отидам.
  Инаку трибините се раздавани политички, освен некој блок во продажба што беше, не-вмровците ќе сме на партерот :D
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  и јас ќе одам со мајка ми и сестра ми,купила мама карти.
  ЦД ќе давале на влезот.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Да не знаете,дали некаде има објавено превозот како каде што во колку....ќе биде?Нели ќе имало бесплатен превоз!