Корисничко име според аватарот

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Buttterfly, 14 јануари 2011.

 1. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Според аватарот, кое корисничко име би го дале на форумџиката врз вас ? :)
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.404
  Пол:
  Женски
  Според аватарот ...

  :?: Ружица :) ;)
   
 3. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  Според аватарот ...

  ирена - лутка ]:)
   
 4. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.476
  Допаѓања:
  2.920
  Според аватарот ...

  срекиќка-блек грл :D :D
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  Според аватарот ...

  Santa-girl 8)
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.902
  Според аватарот ...

  Плавуша
   
 7. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.924
  Според аватарот ...

  Стилски изградена и бесна! :D
   
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.859
  Допаѓања:
  30.439
  Пол:
  Женски
  Според аватарот ...

  Црвенокоса :lol:
  За Офи беше ама Дафне ме претече :)
  Дафне - замислена ;)
   
 9. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Според аватарот ...

  Стајлиш
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  Според аватарот ...

  откачена-забавна :wasntme:
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.361
  Допаѓања:
  69.500
  Пол:
  Женски
  Според аватарот ...

  Замислена :)
   
 12. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.762
  Допаѓања:
  13.122
  Според аватарот ...

  Maрама ! :D
   
 13. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  Според аватарот ...

  Кукличка :$
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.361
  Допаѓања:
  69.500
  Пол:
  Женски
  Според аватарот ...

  Шмизла :D
   
 15. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.999
  Според аватарот ...

  Starry eyed surprise :o
   
 16. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Според аватарот ...

  Традиционална
   
 17. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  Според аватарот ...

  Стајлиш
   
 18. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  Според аватарот ...

  perfect girl
   
 19. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  516
  Според аватарот ...

  Замислена
   
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.361
  Допаѓања:
  69.500
  Пол:
  Женски
  Според аватарот ...

  Кутре