Котон (Koton)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од blueeparadise, 3 октомври 2011.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  3.871
  Котон се наоѓа на првиот спрат во Рамстор, веднаш до Спрингфилд. Турски бренд е и според мене нуди прилично добар квалитет.. паа, за релативно пристојни цени. Мислам дека во оваа продавница има се за сечиј вкус, од нешто посериозно до нешто сосем откачено и младалачко. Јас кога влегувам во продавницата, одма одам во правец кај убавите маици и дуксери, тие де што се наоѓаат до соблекувалните. Можам да кажам дека скоро пола шкав ми е со облека од Котон.


  П.С. Порано многу купував од овде, ама малку си го сменив стилот и вкусот па малку поретко го посетувам а и малку оваа година летово ја утнаа гардеробата, па се свртев кон други продавници.


  Што мислите за оваа марка? Ви се допаѓа ли облеката/аксесорисот во Котон и дали сметате дека имаат нормални цени за нашиов стандард? Имате ли нешто купено од овде, дали било квалитетно или не?


  Па, добредојдени се сите мислења. :)
   
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.644
  Имам купено неколку парчиња облека од Котон, и се покажале како квалитетни, не особено, но далеку од тоа дека се со лош квалитет. Исто така имаат и доста штосни модели, баш како што кажа и ти маичките ми се допаѓаат најмногу. А цените се ептен прифатливи, достапни за сечиј џеб. :) Така да, ок си е.
   
 3. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  обетки купив од таму летово :)
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  10.786
  Допаѓања:
  45.317
  Пол:
  Женски
  имам купено една морнарска маичка пред 2 години од овде , бесе 1000 денари и не чекав попуст бидејки многу ми се допадна. Еве до ден денес иста си е ниту бојата излгува , квалитетна е. Исто така и брат ми си купи облека за матура од овде :)
   
 5. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  566
  Имам купено преубаво ланче од Котон (ама во Турција) и многу се израдував кога го отворија тука, а само 2-3 пати сум влегла кај нас, па незнам баш со каков асортиман располагаат :) :)
   
 6. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  502
  Може да се најде по некое интересно парче и тоа за пристапна цена.Имам од тука купено неколку маички и корсет што го носев за Нова година и од квалитетот не можам да се пожалам :)
   
 7. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  875
  котон , па тука можам да фрлам 1000 евра да ги имам од еднаш и малку да ми биде , денес бев и заради тоа ми се уништи денот , џабе гледам коа немам сега пари хаха а има преубави работи ама не би рекла дека сите се баш по некоја многу многу прифатлива цена има соленки работи , а иначе има мнг добри чизми на попуст ;(
  I need money !!!! :sweat:
   
 8. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  2.083
  Во Котон имаат преубави работи, се по мој вкус, али за мене цените се мноогу скапи. Една обична маичка 650 ден :doh: Не, не, не...
   
 9. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  193
  Па многу често си купувам таму облека,и имаат квалитетни работи,не нешто да купиш и да го фрлиш после едно облакање.Многу се исплаќа кога имаат попуст да си најдеш убави парчиња.Една маичка ја купив 300 денари а пред тоа беше 990.Фармерки на попуст си купив за 1200 денари а преубави!Од 2500 на попуст.Сега имаше нова колекција,ама имаше и попуст на зимската,ќе носат допрва уште роба,сега ќе биде полно по дуќаните роба.
   
 10. Candy20

  Candy20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  64
  Од котон ми имаат донесено пижами, жолта боја , зимски памучни. Преубави се, што се вика едвај чекам да фати зимава да ги си облечам. Се чувствувам во нив како да сум во ќебе :lol:
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  11.748
  Допаѓања:
  52.503
  Пол:
  Женски
  Од Котон си зедов преубава маичка, нежно розева боја со интересна извртена, како карнерче паѓа јаката. Толку ми се допаѓаше, што си зедов иста таква и бела. :lol:
  Е сега, јас фатив попуст, од 900 на 600 денари мислам беше, ама сепак си останувам на тврдењето дека цените и не им се баш прифатливи. Најчесто ми се претеризам, ама ете се наоѓа и нешто поефтинко, а убаво.
   
 12. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  Имам купено неколку работи од Котон, ептен се квалитетни, но цените не им се баш прифатливи, па ќе си чекам попуст-се надевам околу Нова Година ќе почнат попустите. :)
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.441
  Имам две или три работи. Порано кога одев во Рамстор влегував секој пат и купував по некоја работа, ама веќе добри 2-3 години не сум купила ништо, ниту пак планирам во скоро време.
  Уствари сестра ми ме прати пред 1 месец, и се допаднало некое фустанче за на работа па да видам дали го има, и додека го барав, разгледав што има и што да видам. Ми се ококорија очите од цените.
  Попрво би влегла во Масимо Дути да ги фрлам тие пари, отколку во Котон. Пижамите во Peacoks што ги купував по 300 денари беа, овие напукале цена. :x
   
 14. irena.1

  irena.1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  3.090
  Допаѓања:
  14.310
  Пол:
  Женски
  Имаат стварно интересна гардероба, и купувам таму.Но мој впечаток е дека на почетокот цените беа поевтини, и со текот на времето ги кренаа. Порано, пред две-три години, на попуст купував триролки и фустанчиња за 500-600 денари. Уште ги носам. Ама сега за таа цена нема.
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. nadja.d

  nadja.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  171
  Точно е,ги зголемија малку цените.Јас секогаш купував од таму на попуст,барем на 30% и ми беше прифатливо.Особено ги покачија костимите.Пред неколку години помнам на попуст купував сако за 2000 а сега на истиот поуст се од 3000-3500,а ги имаат најдобрите сакоа и панталони за послаби.И за 34 да бараш имаш феноменален избор.За матрејалите да не коментираме,сон,перам и не пеглам сако потоа,барем за костими гарантирано,јас и само тоа купувам,кошулите спијат.А и џемперите им се добри,оние подебелките,мислиш кашмир носиш.Вредат,но за жал кај нас стандардот е тој,нели?
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  22.105
  Пол:
  Женски
  Секогаш влегувам,но ретко купувам од таму од проста причина што се некако скапи за квалитетот што го нудат.Имам неколку маици кои скапичко ги платив а после едно перење на рака и тоа, скроз се издеформираа и ми беше ептен мака.
  Во последно време има кошули многу што ми се допагаат од таму ,но како што кажав солени им се цените,за тие пари на друго место поквалитетни ке купам.
   
 17. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.433
  Пол:
  Женски
  Котон има и во Капитол и Сити мол, многу убави работи. Лајк, лајк.:inlove:
   
 18. lolanomnom

  lolanomnom Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  2.309
  Многу ствари имам од котон купено сите се квалитетни не се мрднати. Искрено во споредба со бершка кои имаат квалитет 0 а цените им се тука негде поише вреди во котон да ги остаам парите. Имам фармерки фустанчиња ташна кошули маички земено...
   
 19. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  11.235
  Пол:
  Женски
  Најинтересно е што кај нас цениве им се бог да чува, додека во Турција се е преефтино од Котон.
  Смешни цени дури имаат. :)
   
 20. TutiFuti

  TutiFuti Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  6.541
  Пол:
  Женски
  Оналјјн дали има некаде ск да се гледа гардеробаа?