Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која боја се чевлите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Valencia, 10 јули 2015.

 1. Valencia

  Valencia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Верувам дека повеќето од вас се запознаени со дилемата ''Kаква боја е фустанот?'' така сега се појави нова сензација во врска со оваа фотографија на инстаграм и твитер...

  [​IMG]

  Мислење според вас која боја се чевлите?
   
  Последна измена: 10 јули 2015
  На Bojana.20 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.266
  Одговорот е дека двата лака одговараат со чевлите. Финтата е во осветленоста на објективот, која дава впечаток како лаковите да се идентични.
   
  На Anna-Banana, kjukli, Oscar Lady и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  Жолти :^)
   
 4. Kimey

  Kimey Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Повеќе одат накај втората боја, ама има и од првата.. хахах
   
 5. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.755
  Пол:
  Женски
  Lakovite se violetova i rozeva a cevlite se rozevi nakaj violetova(znaci ni rozevi rozevi ni violetova) :)
   
  На Addy, realGirl и Bojana.20 им се допаѓа ова.
 6. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  6.680
  Пол:
  Женски
  (y)(y)
   
 7. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  Ako ekranot mi e pravo togas cevlite se kako prviot lak a ako go svrtam ekranot nalevo nadesno togas kako vtoriot znaci zavisi od kaj gledas 8-|
   
  На galapce и Kukla994 им се допаѓа ова.
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.852
  Пол:
  Женски
  Мислам дека во живо би одговарале со првиот лак, а вака голема е веројатноста дека се осветлени со блиц.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  186
  Со ваквите слики колку се инересни толку се и досадни. Според мене десниот лак како жто ја гледаме сликата, а и двата лака всушност се идентични само сјајот како што вели Валерин.
   
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  7.850
  Пол:
  Женски
  Во право си :)
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.518
  Пол:
  Женски
  Двата лакови се всушност иста боја како и чевлите само што се така наместени под светлина едниот да изгледа малку потемен од другиот.
   
 12. ludadama

  ludadama Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Јас мислм како вториот лак тој посветлиот
   
 13. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.671
  Пол:
  Женски
  Каква боја ја гледате патиката? Има луѓе што ја гледаат сина со сива, но некои ја гледаат и бела со розева. Како ја гледате вие?:)
  image_1507821347956_11379138_ver1.0.png
   
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.337
  Допаѓања:
  153.655
  Пол:
  Женски

  Јас розева со жолта и кафена гледам:?:
  Ова како трикот со фустанот...
   
  На Dadusicka и LiliBoz им се допаѓа ова.
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.392
  Допаѓања:
  36.634
  Пол:
  Женски
  Тиркизна повеќе одколку сина, со сиво. :?:
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 16. clen1

  clen1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2016
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Машки
  плава со сиво
   
 17. rustiko

  rustiko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  124
  Сиво со зелено-плаво
   
 18. Sar-Ste

  Sar-Ste Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  2.537
  Пол:
  Женски
  Розева со бело
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Розева со бело... вие што гледате плаво со сино со очила или без нив гледате ?
   
 20. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.761
  Допаѓања:
  10.343
  Пол:
  Женски
  розева со бело