Која возраст е најдобра за самозадоволување?

Дискусија во 'Канта' започната од Marinela.markovska, 16 јануари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Marinela.markovska

  Marinela.markovska Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Паа феминки јас сум нова на форумов :) можеби ќе ми се смеете за темава :?: но јас сепак сакав да ве прашам која возраст е најдобра за самозадоволување според вас? :)
   
 2. Sexy99

  Sexy99 Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Јас мислам дека возраста нема никаква врска со самозадоволувањето....Еве јас има 14год...па веке сум се самозадоволувала..... УЖИВАЈ ЕДНШ СЕ ШИВЕЕ
   
 3. Marinela.markovska

  Marinela.markovska Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  И јас имам 14 год иако имам напишано дека имам 20.... повеќе од моите другарки ми се смееја кога ги прашав за самозадоволување... значи не е срамно ако се самозадоволуваш на 14 :)
   
 4. BojanSimicc

  BojanSimicc Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Јас имам 16 а се задоволувам уште од 13 години, не е тоа срамота, најнормално е :)
   
 5. Marinela.markovska

  Marinela.markovska Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  ti blagodaram mnogu mi znaci ovoa mislenje pozdrav :*
   
 6. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  Нема одредена граница..кога ќе почувствуваш потреба самата за тоа : ) тоа си е најнормална работа ..од 13 па нагоре , најчесто : )
   
 7. Srekichka

  Srekichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  39
  Кога ќе ти се присака тогаш, апсурдно е да постојат граници :)
   
 8. Marinela.markovska

  Marinela.markovska Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ви благодарам на мислењата :) :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.