Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која игра ја играте од FB?

Дискусија во 'Слободно време' започната од koritsaki, 1 март 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  16.638
  Допаѓања:
  95.629
  Пол:
  Женски
  Jas ja igram country life i mnogu e zarazna :D
   
 2. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Ja igram FARMVILLE i ne da e zarazna...ubistvena e :lol:
   
  На анушка04 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Женски
  Ja igram igrata crveno topce 2 ama nikako da go pominam 11 nivo :? a interesni se imam igrano i nekoj drugi kako Romeo i Julija :)
   
 4. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  Јас играм само Cafe World и многу е заразна....секогаш внимавам да не ми загори јадењето :lol:
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.041
  Cafe world..i Petville..interesni se :)
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Petville , Fishville ! :D
   
 7. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Bricks breaking:)
   
 8. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Кога ми здосади една се префрлам на друга...во моментов играм Treasure Madness
   
 9. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  122
  само фарма ептен е заразна
   
 10. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  244
  јас играм фарма и тоа не една имам повеке :D
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Играв порано WhatToWear ама одамна се имам откажано. Ми здосади :D
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Rock Riot :mrgreen:

  А сега ќе ја пробам и играта на Хипица да видам примамливо ми звучи името :D
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.085
  Допаѓања:
  193.989
  Пол:
  Женски
  Cafe World и Pet Society.... си мислам да ги откажам... ама пусто, заразни ми се... башка ме има некој инает фатено, што повеќе поени да соберам, да дојдам меѓу првите :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 14. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  176
  Pet Society i Farmville mn se zarazni denes naskolo povtoruvavme i jas namesto da vnimavam sto kazuvaat da ne me stane jas razmisluvav uste kolku poeni mi trebaat za slednoto nivo na farmana :lol:
   
 15. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  Igram Pet society i se razbira...Farmville :lol:
   
 16. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.534
  Пол:
  Женски
  Играв петсосиети ама се откажав, а сега играм фарма и тоа редовно :)
   
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Сега билијард почнав да играм :D
   
 18. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Играв PetSociety, FarmVille, FarmTown Fishville ама моментално ниту една од нив не играм, сите ги имам тргнато од профилот веќе месец и пол.
   
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Кој левел сте на Petville ? :P
   
 20. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.442
  pet society..........i imam najubavo milenice, i moeto milenice ima 2 negovi milenicinja :lol: :lol: :lol: