Кој/а сум јас ? (навистина)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Читател, 19 август 2018.

 1. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.804
  Пол:
  Машки
  Иако постои веќе ваква тема но пристапот кон прашањето е многу поинаков.


  Како ќе одговорите на прашањето "Кој/а си ти ?" без да кориситите, име, пријатели, прифесија или што имате постигнато во животот.


  RUN
   
  На SummerGirl, Јаневски и WildMk им се допаѓа ова.
 2. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.234
  Пол:
  Машки
  Будала. Ете кој сум.
   
  На Herrera, lunchy, ecka.da.wiz и 12 други им се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  12.944
  Допаѓања:
  293.727
  Навистина не ме галел животот
  Навистина сум искалена.
  Навистина не сум плачка и лигла.
  Навистина можам сама со СЕ да се справам
  Навистина сум вљубена во човекот до себе
  Навистина сакам да останам здрава и жива за да дочекам свадба на најмалото дете.
  Нависина сум била повредена ама и јас повредив некого
  ...
  Навистина сум човек со очекувања и стравови, секојдневни падови и крвави коленици од влечкање и барање излез.
  Како и секоја жена си имам ,,маска на храброст и семоќ,, пред децата, која ја вадам од време на време за да се исплачам раат.
   
  На Herrera, Kitten, Deni87 и 19 други им се допаѓа ова.
 4. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.157
  Допаѓања:
  38.247
  Пол:
  Женски
  Edno silno malo covece...
   
  На zalosna, SummerGirl, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.804
  Пол:
  Машки
  А кога имаш пад во животот и си слаба .. дали тогаш ти не си ти ? :?:
   
 6. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.157
  Допаѓања:
  38.247
  Пол:
  Женски
  Sum imala Mnogu padovi.Od tie padovi stanav uste pojaka.Vo tie momenti mislev deka mozam planina da pomestam.
  Jas vikam vaka...Gospod ni dava teret kolku so moze da podneseme.
  Seogas sum JAS.I koga ne mi cvetaat rozi
   
  На La.loca, Cinderfakinrella, zalosna и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Kacikakacika

  Kacikakacika Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Навистина сум многу повредена личност која копнее за разговор со некого за да се испразнам.
   
  На marlonbrando69, Cinderfakinrella, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  21.866
  Допаѓања:
  173.273
  Емоционално-аналитичка топка
   
  На Herrera, SummerGirl и Someonespecial им се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.993
  Допаѓања:
  54.517
  Пол:
  Женски
  Нежна девојка со ранлива душа растресена од падови.
   
  На La.loca, lunchy, Cinderfakinrella и 2 други им се допаѓа ова.
 10. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Јас сум едно многу чудно суштество :P
   
  На La.loca, Cinderfakinrella, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Jane.Birkin

  Jane.Birkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  1.821
  Пол:
  Женски
  Jaс сум имала се што ми требало во поглед на материјални работи, ама не сум плачка.
  Многу голем оптимист во најголем дел од времето.
  Го сакам дечко ми најмногу на свет, иако некогаш не му го покажувам тоа.
  Некогаш сум лигла или така луѓето ме перцепираат. Ретки се, ама има и такви.
  Не сум љубоморна на никој и за ништо.
  Сум била многу пати повредена од личности што сум ги сметала за блиски.
  Не сум романтична.
  Секогаш сум парти мејкер освен ако ми се многу спие.
  Си го сакам факултетот и колешките.
  Луѓето со кои се дружам не ги делам според облеката туку односот спрема мене.
  Можам веднаш да преценам каков е некој, но го пуштам да видам до кај ќе оди.
  Семејството ми е секогаш на прво место.
   
  На Cinderfakinrella, SummerGirl, marija305 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.794
  Пол:
  Женски
  Ма јас сум светлината во животот, запознај ме па ќе видиш како ќе се просветлиш8-|:D
   
  На HardSex, Роберт 7, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  1.881
  Пол:
  Машки
  Амбис.

  Своето ехо ќе го слушнеш во мене.
   
  На SummerGirl и hermosa им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  21.866
  Допаѓања:
  173.273
  Тешко... нема 'празен' човек.. има луѓе кои се чувствуваат 'празно'...
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.262
  Допаѓања:
  122.566
  Пол:
  Женски
  Емотивна будала.
   
  На Herrera и Nalutena1 им се допаѓа ова.
 16. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  12.865
  Пол:
  Женски
  Борец :ninja:Од кога сум се родила,до денес...
  Храбра,не застанувам пред ниеден предизвик.Не се плашам од речиси ништо.
  Посветена сум на целта.Трпелива,чекор по чекор,до неа.Всушност,речиси се што ќе зацртам остварувам.
  Поборник за правда (иако и јас сум била неправедна ;().
  На површина ладна,ледена.Во срцето :l: топла личност,почувствителна можеби од сите.Чувства лесно не искажувам,ама за оние што ги сакам и светот ќе го превртам.
  Романтична,иако на прв поглед ме доживуваат како ајс квин.Под мразот се крие личност желна за љубов.
  Секогаш самоуврена,со многу подеми и падови.После секој пад сум станувала,и сум продолжувала понатаму,и секогаш со насмека на лицето.Упорна,тврдоглава.
  Страстен пливач (подобро се чувствувам во вода,отколку на копно),вљубеник во музиката-секоја нота длабоко навлегува во секој атом од мене,љубител на книги,писател.
  Оратор сум,обожувам реторика.Никогаш не се плашам на глас да си го искажам мислењето.
  Историјата и митологијата ме фасцинираат.
  Во животов сум имала инспирации...Ама херој не ми бил потребен.Сама на себе сум си херој.Не се гледам како принцеза која чека некој да ја спаси,туку како воин :D
  Физички го имам тој медитерански,егзотичен изглед. Истиот секогаш легнува добро во комбинација со егзотичните танцови,сакам да танцувам :dance:
  Кога би требало да се опишам со еден збор,тоа би било-Амазонка...
   
  На kikkki, Cinderfakinrella, Jane.Birkin и 5 други им се допаѓа ова.
 17. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.367
  Пол:
  Машки
  Pogba Pol
   
  На honey.11 и Independent Girl им се допаѓа ова.
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.829
  Допаѓања:
  161.224
  Пол:
  Женски
  Голем идеалист, принципиелна и цврста на своите ставови.
  Емпатијата ми е најценета човечка вредност.
  Затворена сум по природа, посебно тешко се отворам за лични проблеми и тешкотии. Сакам на луѓето околу себе да им пренесувам само позитивна енергија.
  Засега не сакам свои деца ни за во иднина, но општо децата ги сакам :D
  Животните и малите деца ми се најголема позитива и сметам дека имаме многу да учиме од нив.
  Емотивна личност сум и доста поларизирана во емоциите, знам по заслуга пресилно да сакам и да се посветам целосно на луѓе кои ме инспирираат и восхитуваат, но и да не поднесувам такви кои ме разочаруваат и ужаснуваат со своите постапки и ставови.
  Обожавам интелигентни, либерални и правдољубиви луѓе. Презирам дискриминации, ценење луѓе по надворешен изглед, површност и лош хумор.
  Се трудам да сум некако балансирана симбиоза на разум и чувства. Не верувам во натприродно и го признавам значењето на материјалното... тоа ми изгледа донекаде рамнотежно со емотивноста во доста реални ситуации :D
  Уметноста и сарказмот ми се лек и утеха за сè.

  П.С. сега дури гледам кој ја отворил темата, другарчево сигурно ќе преврти очи на мојов deep пост :lol: се кладам и дека ќе ме цитира :P :D
   
  Последна измена: 21 август 2018
  На Bozica1980, kikkki, Читател и 6 други им се допаѓа ова.
 19. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  1.155
  Пол:
  Женски
  Едноставна личност кои другите ја перцепираат како комплицирана, алтруист, сакам да помогнам тоа ме исполнува, амбициозна, имам превисоки амбиции кои сметам дека ќе ги постигнам аналогно на тоа се подразбира дека сум оптимист и ја гледам светлата страна на животот. Не сакам негативни личности секогаш спремни за кавга и не сакам ликови кои не прифаќаат ништо поразлично од нивните ставови. Немам комплекси и предрасуди прифаќам секакви личности и комуницирам со секого.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.649
  Допаѓања:
  31.389
  Пол:
  Женски
  Прилично горделива личност со силно его.
  Тежок интроверт кој се свое во себе и со себе си носи.Резигнирана сум за лични случувања.Суштината на мојата теорија е дека сама можам да си бидам најголемата поддршка и помош зашто голема е разликата во раскажување, доживување и преживување на различни моменти кои не поттикнуваат индивидуална перцепција за другите.
  Надворешно ладен тип, а во мене се случува бура од емоции кои тешко ги искажувам и споделувам, дури и кога има можност.
  Меѓу разум и емоции, најчесто ја избирам пораката на умот.
  Голем аналитичар во поглед на носење одлуки.
  Молчам и тактизирам до последен момент додека не се преиспитам. Прво ги согледувам негативните аспекти зашто лесно се случуваат, а тешко се надминуваат.
  Цврст карактер сум со изградени амбиции и принципи што тешко ја поминуваат денешницава.
  Повеќе сакам да слушам, отколку да зборувам.Така најбрзо ги запознавам другите.
  Поминав повеќе падови, отколку подеми. Потклекнав пред тешките моменти, но не паднав. Самодовербата ми влева надеж дека мојот живот е мојата реалност.
  И покрај турбулентните периоди останав непоправлив оптимист во потрагата по светол зрак зашто за се има решение доколку има волја да се пронајде.
  Многу сум трпелива и смирена. Не сакам избрзани и исфорсирани работи.
  Либерална сум и луѓето ги прифаќам какви што се. Не ме засега и не ми пречи ничиј начин на живот.
  Ги сакам уметноста и лингвистиката.
  Во нивно друштво секогаш откривам нова перспектива...
   
  На toogood, MarigoldA, Читател и 4 други им се допаѓа ова.