Кој беше вашиот прв мобилен телефон со слика?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Едно Чупе, 12 март 2017.

 1. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Темата за првата средба со компјутерот ме инспирира па да се потсетиме на нашите први мобилни телефони :rofl:
  [​IMG]
  Ете го мојот Сименс :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На marama, Crna Dama, Victorian и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.828
  Допаѓања:
  76.640
  Пол:
  Женски
  И јас имав ист, ама не остана ништо од него. Го изгубив. :worried::wasntme:
   
  На mode-kristina, theowndemon, YoungandBeautiful и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Сименс МС 64 со ренген камера :rofl:
   
  На mode-kristina, theowndemon, "Zoki" и 2 други им се допаѓа ова.
 4. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  31.292
  Пол:
  Женски
  :inlove:Samsung A400 ми го донесе татко ми од Германија, во тоа време бев најфенси8)
  IMG_6593.JPG
  Кога го гледам на сликава спомени ми буди, ете до толку се приврзувам за работи
   
  Последна измена: 12 март 2017
  На mula, Crna Dama, Rabbit и 23 други им се допаѓа ова.
 5. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.607
  Пол:
  Машки
  Motorola C115 :D Сеуште го чувам и сеуште работи. :rofl:
  [​IMG]
   
  На Feminka192, BabyStyle, Crna Dama и 10 други им се допаѓа ова.
 6. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Moјот одамна е фрлен на нет го најдов :D

  Инаку не беше најфенси за тоа време другарка ми имаше со полифини мелодии и имаше опција да си компонира сама ;( а моите не ми купуваа трауми од детството се тоа :rofl::rofl::rofl:
   
  На Feminka192, Victorian, mode-kristina и 3 други им се допаѓа ова.
 7. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.102
  Пол:
  Машки
  Сименс A50 images (9).jpg
  :call::D
   
  На BabyStyle, Crna Dama, Victorian и 7 други им се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.115
  Пол:
  Женски
  Жими се, планирав да започнам ваква тема некогаш :o

  Siemens all the way!
  Ги менував овие два! Првиот го добив од татко ми (претходно беше негов), а вториот од тетка ми.
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  Ги постирам и двата, затоа што наизменично ги користев. Ех, носталгија. Мислам дека се уште функционираат.


  Јас ја посакував Нокиа циглата, ама и беше пројдена модата :?:
   
  На Miss-Angie92, Crna Dama, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
 9. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.153
  Допаѓања:
  120.494
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  motorola C200
   
  На Crna Dama, Victorian, sia.bella и 8 други им се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.354
  Допаѓања:
  38.664
  Еден Ериксон со син екран, знам имаше и едно сино тиркизно копче. Не знам што модел беше, а и слика не можам да најдам.
  Едит: Го најдов. :lol:
  [​IMG]
   
  Последна измена: 12 март 2017
  На Crna Dama, Victorian, Tan4ence и 9 други им се допаѓа ова.
 11. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  10.088
  Пол:
  Женски
  1330684979-siemens-a52-39.jpg

  Најсреќна бев кога ми го купија.. Не се тргав од него, како милениче си го чував..:rofl: Еднаш ми падна, а бе се убив од плачење :rofl::rofl:
   
  На iloveyou29, Crna Dama, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.115
  Пол:
  Женски
  Е, и ваков имам дома. Ама не се сеќавам јас да го користев :^)
  Леле, телефони дома на куп, скоро сите ги чувам. За спомен :D
   
  На Victorian, mode-kristina, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.477
  Пол:
  Женски
  Љубов ми беше :inlove::inlove:
  Ги гледам моделиве што сте ги имале и ми текнува на сестра ми, другарка ми, братучед ми и нивните такви телефони. :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Miss-Angie92, Mrs.Cuper, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
 14. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.613
  Пол:
  Женски
  Да знаете само како се занесував низ маало со овој 8) :rofl:

  Siemens_A70_03.JPG
   
  На sweet-cherry, Victorian, LollySky и 9 други им се допаѓа ова.
 15. Tatjana95

  Tatjana95 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.093
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Еве го моето прво тенџере.. уште го сакам! Дебел еден... :P
   
  На Victorian, LollySky, Ketchup и 5 други им се допаѓа ова.
 16. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.079
  Пол:
  Женски
  Е јас ваков имав. Дури еднаш ми падна на бетон, и екранот престана да работи па се утепав од плачење, што и како ќе ми кажат дома. Се сеќавам дека татко ми имаше нокиа 3310, и цело време му го зимав заради играта со змијата.

  Sony-Ericsson-T230-01.jpg
   
  На Victorian, sia.bella, la.malparida и 7 други им се допаѓа ова.
 17. Pcelka94

  Pcelka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  4.384
  Пол:
  Женски
  Истиoт гo имaв вo 6 oдд. пoклoн oд вујкo ми oд Гермaнијa:Dсaмo мoјoт беше сивo нaјубaвo:inlove:
   
  На Victorian, YoungandBeautiful, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.926
  Допаѓања:
  126.418
  Пол:
  Женски
  upload_2017-3-12_9-39-52.png
  Уште го чувам, само веќе одамна не работи.
  Треба и него да го сликам да видите колку шарено е ова од надвор, од паѓање, од гребење од чукање. Ах, и ова за отворање беше расклатено зошто кога ми беше досадно постојано го отворав и затворав. Како за прв телефон со години го имав пред да го земам вториот.
   
  На Victorian, Someonespecial, sia.bella и 8 други им се допаѓа ова.
 19. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.973
  Пол:
  Женски
  Јас ваков имав, со огледало дури8)2/3 оделение бев кога ми го купија.:D
  [​IMG]
   
  На Victorian, Mishela, YoungandBeautiful и 10 други им се допаѓа ова.