1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој би можел да состави состав?

Дискусија во 'Канта' започната од Amelia, 24 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.127
  Допаѓања:
  1.568
  1.Љубовта како главна инспирација за ренесансните писатели(Данте Алигиери вљубен во Беатриче, франческо Петрарка во Лаура, Џовани Бокачо во Фјамета можат да се вметнат и овие податоци)
  2.Целта и сликовитоста на задгробниот живот во пеколот( се мисли на Божествена КоМЕДИЈА прв дел од Данте Алигиери )
  3.Декамерон вистинска слика на земниот живот(од Џовани Бокачо)
  инаку ми требаат овие теми за писмена ако темата не е во ред избришете ја и ставете ја на соодветно место и пишетеми благодарам
   
  На Ferhunde-L му/ѝ се допаѓа ова.
 2. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  КОЈ БИ МОЖЕЛ ДА СОСТАВИ СОТАВ

  СоСтав а не сотав, а толку ли е тешко да се напише страна-две за делата кои се обработувале, па се бара од некој друг да го направи тоа?
  Гледам само од отварање вакви теми ти се стои, 2 веќе ти заклучиле а ти упорно продолжуваш да отвараш нови
   
  На smile.for.life му/ѝ се допаѓа ова.
 3. smile.for.life

  smile.for.life Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  КОЈ БИ МОЖЕЛ ДА СОСТАВИ СОТАВ

  девојко а да пробаш сама да напишеш нешто па да се научиш малце,веројатно нема цел живот екој друг да го работи за тебе тоа што ти НЕ НЕМОЖЕШ туку НЕ САКАШ да го направиш ;))
   
 4. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  КОЈ БИ МОЖЕЛ ДА СОСТАВИ СОТАВ

  Јас сотав незнам да напишам :( (само состав знам)
  Туку тоа не ми беше зборот најдобро би било да седнеш делата да ги прочиташ ако не ти се читани, стварно вреди да се прочитаат, да се потрудиш да напишиш есеј(состав),впрочем без мака нема резултат, па потоа ако ти треба помош да прашаш а не на готово само.....
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  А сакаш да дојдам јас да одговарам место тебе?! Делава ги знам цакум-пакум.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  еее моја амелиа колку ли јас само се намачив да ги напишав овие состави имав слични теми во 2 -ра или 3 -та година средно за писмена работа, дури и барав книги и дополнителна литература од студенти на италијански јазик, ама ги составив составите некако може имам нешто по фиокиве, ама секој труд посебно вака ГОЛЕМ за вакви сериозни теми (каде што треба прво делата да ги прочиташ и да ги сфатиш) се плаќа!!! денес така не натера маката и животот, дади за да ти дадат, се сложувате?
   
 7. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Срам да ти е, домашно по форуми ли се пишува? Се на готово чекате, затоа ке се чудите кога ке завршите што да правите. Така од небо состави ако пагале, убаво ќе беше. Седни таму напиши, срамота е ова, толку не си писмена еден состав да напишеш? Од контакт ме вадат вакви како тебе, се на тацна се на готово, другите нека рмбаат! Простачка работа! Ако не знаеш да напишеш имај си кец, или оцена што заслужуваш. Цел живот така го поминвте ти и таквите како тебе, дај ми ова дај ми она, и се на готово најдено! мрш таму! :@ :devil: :@ :devil:
  пффффффф
   
 8. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  331
  Ајде бре па и вие,шо се наостривте,убаво девојчето си ги напишало темите,јас викам да си поделиме која за која тема ќе пишува и да се фатиме за работа :D Дајте може девојчето има други попаметни обрски,па нека си ги обави комотно,а ние да средиме ова со темиве,а? :D
   
 9. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Побарај на Гламстик можи некој ќе ти напише состав! ;)
  Во мое време, поминев со сати и со дополнителна литература да пишам состави, а сега вие маливе како сте научени на готово! Зато те советувам за твое добро, загреј го столчето ама не на компјутер туку над книга!

  ЗНАЕНЕТО Е МОЌ; ЗНАЕЊЕТО Е СИЛА! :D :rofl:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.