1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој дел од Македонија најмногу ви се допаѓа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Saraa, 5 февруари 2010.

 1. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Ај да си кажеме кој дел од Македонијава најмногу ни се допаѓа
  Јас лично имам повеќе омилени делови во Македонија од се она што сум видела имам мнннн спомениии......

  Значи многуууу ми се допаѓа маврово и понатамошните села после Маврово некако даваат мир во душата, мн ми се допаѓа и пределот на манастирот Св. Јован Бигорски, потоа ми се допаѓа Битола целатаааааа, ми се допаѓа и Струга и Охрид да не го заборавиме никако, ми се допаѓа Дебарското езеро, тиквешкото езеро, преспанското езеро и ако ми текне уште некое место кое ми се допаѓа ќе ви писам ај сеа вие кажете што ви се допаѓа баш ме интересира поозззз до сите форумџикиииии и чат пат по некој форумџија :)
   
 2. Elicka1

  Elicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Охридското крајбрежје и Битола и Битола дефинитивно се најубави во Македонија.
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа Охрид,и поради самиот град и поради манастирите,додуша цела Македонија е со манастири,секој со свое значење,од одреден временски период,кој што говори многу за развојот на културното наследство на Македонија.Маврово,Бистра,Галичица,секое место,кое нормално внесува мир во човековата душа.Скопје,иако веќе досаден ти станува бидејки цел живот го гледаш и па на некој начин е интересен,незнам сега за сега не ми текнува,па ке си допишам повторно...
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Многу ми се допаѓа Крушево ради мирот, тесните улички, компактноста...прекрасно е. Потоа Маврово, Битола морам да го спомнам, водопадите Струмица....и се разбира ОХРИД. Дома си е дома. Ај да ве почастам со една слика. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 071.jpg
   Picture 071.jpg
   Големина на фајлот:
   269,2 KB
   Прегледи:
   1.004
 5. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  Bravo Hipica....i jas ova ke go stavev:)
  KANEO....KANEO E MESTOTO BEZ KOE NEMOZAM....KAJ I DA ODAM NA ODMOR....BEZ OHRID NE MI POMINALO NI EDNO LETO....SEKOGAS IMAM DVA ODMORA....KANEO MI DAVA MIR...SO CASOVI MOZAM DA SEDAM I DA NABLJUDUVAM....DEFINITIVNO TAMU SE CUVSTVUVAM POSEBNO....i bas zatoa i vencavkata ke mi bide tamu....veke e zakazana...na 3-ti juli....
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  ај кажи во колку сатот? Ќе те пречекам пред црква :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 7. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  i da znaes deka sakam da dojdes.... :lol: ...mislam deka vo 17.30....ama za tocno ke pisam togas :lol:
   
 8. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  охрид е најубав македонски град но бидејки јас сум од злетово (близу пробиштип) го сакам и овој дел на пр лесново и лесновскиот манастир
   
 9. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Лелеееееееее сликатааааааааааа е прекраснааааааааааа Охрид располага со многууу таквииии локацииииииииии а сликата е посебна дава некој посебен мир :)
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Охрид секако... еххх како ми се оди таму...
   
 11. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  75
  Охрид, Лазарополе, Маврово... Св. Јован Бигорски и сите останати цркви и манастири. Понекогаш го сакам и нашево Скопје, особено во зима, кога е покриено со снег и глетките околу гратскиот парк се божествени.
   
 12. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  И мене ми се оди во Охрид ама тешко некако :(
   
 13. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Definitivno Zapadniot del na Makedonija, Bistra, i patot od Mavrovo do Ohrid, preku Debar.... Ohrid mi e kako vtora doma, edinstven grad kade se chuvstvuvam kako doma vi Makedonija.... Sekako deka ima ubavi predeli i mestanasekadi niz nashat ni mala Makedonija, no ovie mi se omileni :)
   
 14. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  7
  Цела Македонијааа...!!! Македонија во срце ја носам.... ;)
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  zapadniot del..ne deka sum subjektivna zatoa sto sum od toj del..ama koga ke sporedam istocen, centralen...zapadniot definitivno go ima pogolemiot del od prirodnite bogatstva, a ima i dr bogatstva ;)
   
 16. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  kako struga nema druga...isto taka i ohrid mi se sviga.
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Пред некое време бев во Берово, леле каква убавина. Изнајмивме вила, го уклучивме каминот, надвор имаше фурна, дојде една женичка и ни донесе компири да сме фрлеле на жар, па ни донесе беровски мед, па од нејзе купивме и по една канта беровско сиренце. Следнот ден се прошетавме до браната, па пак правевме скара.
  Едвај чекам да се стопли малку времево да одиме пак. Многу е убаво а видов дека Аурора таму прави ексклузивни вили од камен и дрво, ептен луксузни, најверојатно ќе се издаваат ама којзнае колку ќе бидат скапи.
  Кој нема отидено му препорачувам да оди, незнаев дека е толку убаво.
   
  На Tanjamm и aquarius34 им се допаѓа ова.
 18. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Охрид затоа што живеам таму :D Ми се допаѓа и Битола,таму некако се чувствувам интересно :D Крушево истотака ми е убаво,Дојран иако одамна не сум била таму,Скопје бидејќи тоа ми е град за шопинг :D .Кичево го носам во душата затоа што таму сум родена и тоа ми е најмногу како дома,сите роднини ми се таму.Иначе Кичево нема баш некоја убавина улиците се ископани,има едни семафори што не секогаш работат,градот е премногу мал и некако здодевен ама дома си е дома :D
   
 19. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  mene ohrid zashto e turisticko mesto a inace bez SKOPJE nemozam definitivno SKOPJE
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Хм,Охрид,ноќе градот,а денски плажите,Битола,ресенските садници со јаболка...значи југозападниот дел.Но,ми се допаѓа и Демиркапија,не знам,чисто ми е и уабво за гледање кога ме возат натаму...