1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е ВЛАЈКО ??? ("брзо Влајко дојди дома" :) )

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Abeja, 8 октомври 2013.

 1. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  А баш пред некој половина час се запрашав демек кој е Влајко?

  Ова веќе не можеме да го поврземе само со скандалозниот избор во Македонски шуми, туку доста пошироко, со други настани и околности.

  Влајко е:
  - сопругот на социјалката, пардон самохраната, што се вработи во Македонски шуми.
  - сведок на убиството на Мартин Нешковски.
  - вработениот од МЕПСО (баш се за жалење ако е вистина)
  - социјалецот.

  Ве молам, за да подобро го расветлиме случајот со Влајко, нека постира кој што знае за него.

  Влајко не е ни свесен колку стана популарен, да не беше Владава со ФЕР изборот на работни места во државни служби, немаше да знаеме дека постоиш бе Влајко.
  А ти си бил популарен ама во сенка.

  http://brif.mk/makedonija/mazot-na-socijalkata-od-sitel-е-svedok-za-ubistvoto-na-martin-neskovski/

  http://libertas.mk/мажот-на-социјалката-од-сител-свед/
   
 2. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Кој е Влајко... Влајко е човекот што можеби ќе им ги отвори очите на пола нација, за веднаш потоа самите да си ги затворат. На западу ништа ново.
  Да признаам за момент поверував дека чесно се делени местата, ама требаше да знам што да очекувам.
  Каков циркус од држава сме значи...
   
  На tessie, fighter и ladyb89 им се допаѓа ова.
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Абе, луѓето се за граотка, па со 1 плата 5 деца гледале, а ете и уште едно напраиле....ццццццц мизерија.
  Јас дури сега дознавам уствари на кој начин дошла таа до оваа работа, не дека ми е чудно, ама ајде бе логика самохрана а трудна??? Од кој од мостон Влајко ќе е!!!
  Влајко легенда....ее популарен да си била работата.
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  126
  Имаше коментар негде, дека најстарото дете не е на Влајко. Другите 4 се.
  Можеби, по некоја правна основа, може да се води како самохран родител, ако Влајко ја нема посвоено
  (некој правник нека се изјасни, или некој што ги познава)

  Во секој случај, глупо е што се истрчаа сител да ги снимаат, а фамилијата има матна позадина
  Ептен провидни станаа :devil:
   
 5. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Во потполност го делиме истото мислење
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Влајко? Маж на социјалка? Сведок за убиство ?Чудно.