1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е најдобар заболекар?

Дискусија во 'Канта' започната од agiagi, 10 септември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. agiagi

    agiagi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    6
    Здраво Феминки, ја отворив темава во оваа група затоа што сепак забите се дел од лицето. Доколку има ваква тема се извинувам за дуплирањето.

    Сакав да ја отворам темава, затоа што познавам многу луѓе(во кои спаѓам и јас :lol:) кои што имаат О Г Р О М Е Н страв од заболекар.. некои од звукот на машините, други од болка итн.

    Доколку не Ви е проблем би сакала да споделите искуство со заболекари т.е да ни помогнете да најдеме "БЕЗБОЛЕН" (заболекар што работи со анестезија), а воедно и КВАЛИТЕТЕН заболекар. Притоа, Ви се заблагодарувам во името на сите "плашливки" :) :$
     
  2. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    и јас имам О Г Р О М Е Н страв од заболекар,
    ако не грешам поголем дел од нив работат со анестезија.. а не би требало да се плашиме на пример, нели забите беа битен дел од лицето. ;)
     
  3. frangipani

    frangipani Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Мојот проблем не е толку стравот од забар туку тоа што неможам да најдам асален забар,веќе сменив 3 заболекари но не сум задоволна од ниту еден. Или не ми ги прави забите убаво,или премногу ме боли или пак му треба долго време за еден заб. Ако имате некој солиден забар би ве замолила да ми препорачате и онака треба да одам,крајно време е. :|
     
  4. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Татко ми.:):)
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Тетка ми дефинитивно е најдобар стоматолог, работи во Медицентар и има премногу пациенти. Секогаш кога одам на контрола чекалната е полна и работата добро им оди. Тој страв што го имаш е ти е наметнат, сигурно како мала со децата од училиште сте си кажувале колку е страшно, колку боли.
    Јас во прво одделение предните заби ги извадив кај една мноооогу неискусна доктор стоматолог, ако може така да се нарече. Не ми прсна ни спреј, а анестезија за неа беше нешто не постоечко. Мајка ми и и се јави на тетка ми, а после тоа само кај тетка ми си одам. Досега си немам поправено заб, но ако сакате навистина добра насмевка и квалитетни заби трк до Медицентар. :)
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.