Кој жител по ред сте на земјава?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Snow-Queen, 31 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Во еуфоријата да се открие кој е седуммилијардитиот жител на планетата Земја, светскиот сервис на „Би-Би-Си“ објави калкулатор со кој човек може да си пресмета кој по ред жител е на Земјата.

  Калкулаторот работи според зададена формула, која го зема во предвид и бројот на луѓе што починале во времето на нечие раѓање. Според тврдењата, бројката во голем процент е точна, па интересно е да се види.

  Доколку сакаде да дознаете кој е вашиот реден број на раѓање на планетава, тогаш посетете ја страницата на „Би-Би-Си“.
  Извор

  Јас: :)
  When you were born, you were the:
  5,432,341,623rd
  person alive on Earth
  80,577,999,842nd
  person to have lived since history began
   
  На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  Еве за мене:
  :D
   
 3. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.162
  Пол:
  Женски
  Ова сум јас :)
  When you were born, you were the:
  5,631,123,942nd
  person alive on Earth
  80,896,294,333rd
  person to have lived since history began
   
 4. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Еве која сум јас по ред :D
  When you were born, you were the:5,479,427,303rd
  person alive on Earth80,654,306,988th
  person to have lived since history began
   
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Интересно :)
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  When you were born, you were the:
  5,723,911,756th
  person alive on Earth
  81,041,505,201st
  person to have lived since history began
   
 7. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  When you were born, you were the:
  5,901,923,765th
  person alive on Earth
  81,342,895,274th
  person to have lived since history began

  :o :o :o
   
 8. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  When you were born, you were the:
  5,561,130,203rd
  person alive on Earth
  80,785,359,909th
  person to have lived since history began

  Еве ме и мене :)
   
 9. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  Обобооооооооо :^)

  When you were born, you were the:
  4,949,207,317th
  person alive on Earth
  79,823,068,823rd
  person to have lived since history began
   
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.620
  When you were born,
  you were the:5,234,075,689th
  person alive on Earth80,262,779,712th
  person to have lived since history began
  :D
   
 11. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.023
  Еве ме и мене :)
  When you were born, you were the:
  5,067,097,194th
  person alive on Earth
  80,007,708,809th
  person to have lived since history began
   
 12. Star19

  Star19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  70
  When you were born, you were the:
  5,481,255,208th
  person alive on Earth
  80,657,257,677th
  person to have lived since history began

  :wasntme: :wasntme:
   
 13. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  When you were born, you were the:
  5,980,995,350th
  person alive on Earth
  81,474,426,902nd
  person to have lived since history began
   
 14. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  When you were born, you were the:
  5,637,936,523rd
  person alive on Earth
  80,907,027,012th
  person to have lived since history began. :)
   
 15. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  When you were born, you were the:
  4,936,697,982nd
  person alive on Earth
  79,803,247,008th
  person to have lived since history began
   
 16. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  1.820
  Пол:
  Женски
  :wasntme:
   
 17. s.a.n.y.a

  s.a.n.y.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  16
  When you were born, you were the:
  6,042,931,743rd
  person alive on Earth
  81,576,411,026th
  person to have lived since history began
   
 18. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.105
  Допаѓања:
  28.769
  Пол:
  Женски
  When you were born, you were the:
  5,320,714,001st
  person alive on Earth
  80,394,750,512th
  person to have lived since history began :)
   
 19. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.490
  When you were born, you were the:
  5,771,819,117th

  Колку ми е гајле кој жител по ред сум била, тоа е нешто невозможно :D :o
   
 20. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  When you were born, you were the:
  5,647,346,713th
  person alive on Earth
  80,921,833,316th
  person to have lived since history began :)