1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој изневерува повеќе: мажите или жените?

Дискусија во 'Врски' започната од Anon, 1 мај 2013.

 1. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Tешко да се одреди ама да размениме мислења и аргументи?

  Моето мислење:
  Има една сцена во Американска Пита, првиот дел, кај што една од ликовите вика ако сакаш да дознаеш со колку женски бил еден дечко подели го бројот што ќе ти го каже со три, а ако сакаш да дознаеш со колку дечки била некоја женска помножи го бројот што ќе ти го каже со три.

  И од мое искуство се покажало дека на исти години женските имаат повеќе партнери сменето од машките, збориме во просек секако. За мене тоа е индикатор дека женските се поневерни. Фактички значи дека додека некои машки се верни, нивните девојки си праат мераци со опасните типци.

  btw... погледнете го ова
  Мислам дека има многу вистина во оној дел кога вика: Women are basically emotionally driven: if they feel it, they do it. Then they will rationalize it to themselves later. Nothing is more meaningful, or compelling to a woman than: 1) the way she feels and 2) learning more about her inner self and having emotional realizations.
  http://imgur.com/Iz0odDi
  Прочитајте го текстот на сликата. Ме интересира вашето мислење. Дали има виситина тука?
   
  На Lepor.Lepos му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.390
  Пол:
  Женски
  И едни и други.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.607
  Допаѓања:
  321.187
  Нема поделба.
  И едни и други
  За маж да изневери, потребна е жена, и обратно
   
  На cresa-jagoda и pravnicka2 им се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.383
  Допаѓања:
  54.544
  Пол:
  Женски
  Подеднакво исто изневеруваат и мажи и жени ,барем лично знам и такви и такви примери :D ама сепак мислам дека малку повеќе жените го прават првиот чекор кон неверство ,односно тие повеќе се пикаат кај што не им е место :D
   
  На EvAngelos и 2212 им се допаѓа ова.
 5. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Жените знаат како да заведат маж. А на мажите малку им треба за да тргне се наопаку. Сепак ако жените си го знаат местото, ќе има помалку неверства.
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Јадни наивни мажи, kuckata dodeka ne mrdne so opaskata ne idat kucinjata po nea hhehehe... :D
  Ех бе, Македонче :drunk: :bandit: :emo:
   
  На joy1, KateKane, Tan4ence и 8 други им се допаѓа ова.
 7. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.227
  Допаѓања:
  39.396
  Пол:
  Женски
  такае !!!! во кујна, ептен се испомодернизираа, за све е америка крива.
   
  На KateKane, Tan4ence, Joi и 6 други им се допаѓа ова.
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Така, да си го чуваш маж ти од кучки :makeup:

  Повеќето неверства за кои сум слушнала се паралелни врски на двајца кои се веќе во брак, значи паралелно на тоа подеднакво изневеруваат и машките и женските.
  Е сега, тоа што секое машко сака младо мевце #хехеИЈасЗнамВиц, па заведуваат наивни неизживеани девојчиња, тоа на страна. :wasntme:
   
  На KateKane, Joi, Rebecca_R и 3 други им се допаѓа ова.
 9. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Абе ако знаете двајцата да си ја напраите забавна врската/бракот зошто да трчате по други. :)
   
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Па може и ќе ви биде забавно, ама ќе се појави некоја заводница, некоја кучка ќе дигне опавчето и оп, маж како маж нема да може да одолее. И на крај, џабе ви било забавно, заради проклетата кучка пак ќе те изневери :@
   
  На KateKane, cresa-jagoda, Joi и 3 други им се допаѓа ова.
 11. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Многу е веројатно. Се додека не се случи - да се надеваме дека нема да се случи ;)
   
  Последна измена: 21 август 2018
 12. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  DAngel, имаш право. Истото го кажав во темата виртуелно неверство, па ме нападнаа сите. Иако и јас мислам дека ова се случува многу често. Маж како маж ако сам не се закачи за некоја, таа него 100% :)
  Затоа немојте да мислите дека нема да ве изневерат. Да, ве сакаат, но не значи и дека нема да ве изневерат.
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Така е, за сѐ се криви жените.
  Јас би ги забранила со закон. Женско дете - одма на буниште. Така нема да изневеруваат мажите.
   
  На KateKane, Joi, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 14. dayla

  dayla Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  5.603
  Пол:
  Женски
  Значи, сарказмот стварно да ти бил странЦки јазик. :drunk:

  Ова инаку се од запад доаѓа. Во времето на Тито не било вака. :!:
   
  На KateKane, Joi, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
 15. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  6.396
  Пол:
  Женски
  И двајцата ако во врската се чуствуваат изоставено јас мислам.
   
 16. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  6.396
  Пол:
  Женски
  Леле помислив ова е цитат на машко оно женско било офф мори жено ти си го знаеш местото?
   
 17. Fauhxy

  Fauhxy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Женски
  Мажите изневеруваат повеќе. Ама оправдано е, сепак маш е нели. Маш ми досега ме има изневерено некои 20 пати, ама јас секогаш сум му простувала и сум го пречекувала со една чаша ракија и салата кога ќе се врати од кај некоја растурикуќа, како што и доликува на една домаќинка.
   
  На KateKane, RoseRain, Tan4ence и 7 други им се допаѓа ова.
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Права домаќинка :inlove: гордост си за сите жени :hug:
   
  На lovestoneddd, Harper, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  6.396
  Пол:
  Женски
  Значи исто јас пошо си го знам местото во кујна секако а некогаш и во дневна и на тераса несмеам многу да мрткам со газот нели да заведувам оти нели може и да ме силуваат вака дома да си го знам местото тој секако изневерува маж е зошто да не, само жените имаат гревови на мажите се им е простено.
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Човек да не може да напише нешто, а и вие ништо не разбирате изгледа што пишам јас пошто одма се залепувате за нешто шо не ви се свиѓа па си го вежбате сарказмот. Де задлабочете се у мислењето може и јас сум мислела на иронија ко сум пишела, или можеби не препознавате оти немам цитирано никого и само си залетувате за вежбање сарказам |( ако , ако. :)
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.