1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој пол е вашиот компјутер?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Wild-GirL, 12 март 2011.

 1. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258

  Проверете СЕГА! За да знаете, со кого минувате толку долго време секој ден – со маж или жена.

  Следете ги инструкциите:

  1. Одете на копчето START (најдолу во левиот агол на екранот), од отвореното мени изберете Programs и таму отворете Notepad. Другиот начин е, кликнете со десниот клик на глувчето врз десктопот и изберете New -> Text Document.


  2. Во отворениот (Notepad) поставете го следниот текст:


  CreateObject("SAPI.SpVoice").Speak"Greetings my friend I your computer Listen to my voice and you learn the man I or the woman and i love you"


  3. зачувајте го документот со Save As – кликнете на црвениот икс во горниот десен агол на Notepad. Ќе ве праша каде да го зачувате факлот. Најдобро е да изберете Desktop.


  4. Избришете го тоа, коешто автоматски се изпишало во полето “Име на фајлот” и напишете го следното: computer_pol.vbs


  5. Откако сте го зачувале фајлот, одете на десктопот и најдете го меѓу останатите икони . Тој треба да изгледа вака:

  [​IMG]


  6. Пуштете звук на компјутерот.


  7. Отворете го фајлот, така што ќе кликнете два пати врз него со глувчето. И чујте го гласот на својот компјутер!


  Тој/Таа ќе ви каже:
  "Greetings my friend! I’m your computer. Listen to my voice and you learn the man I or the woman and i love you"

  Вие веќе знаете кој пол е вашиот компјутер. Машко или женско?
   
  На Samara Morgan, Madam-A, fashionbaby и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Хаха :D Интересно! Инаку мојот е женско :)
   
  На HollyWoodGirl и girlinlove им се допаѓа ова.
 3. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Мојов е машко! :P :P :P :P :P :P
   
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  498
  Женско било :lol: Само уште име да му дадам :D
   
  На fashionbaby и lusi17 им се допаѓа ова.
 5. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  :D Интересно, и мојов е женче.
  Марина ке ја крстам :rofl:
   
  На fashionbaby, lusi17 и marama им се допаѓа ова.
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Yeaaahhh my maannn!! :rock:.... :D Маж бе маж ами како?! 8)
  Добра фора е ова... :D

  Едит...And he loves me of course! :inlove: :P .... :lol:
   
 7. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  Аиииииии јас сум се дружела со маж. :rofl: :rofl: :rofl:
  Богами добар е, ќе си го земам за дечко, се ме слуша. :D
   
  На cute-32, lusi17 и Saraa им се допаѓа ова.
 8. MileyCyrus1Fan

  MileyCyrus1Fan Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  130
 9. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  хахаха...и јас и мојов досега си немаме проблеми...
  ...And I love him, too! :inlove:
  :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На A-n-d-r-e-a му/ѝ се допаѓа ова.
 10. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.590
  Допаѓања:
  23.309
  Пол:
  Женски
  Мојов бил женско. :lol: :D
   
 11. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Мажиште бреее !! Хахах :rofl:
   
 12. Lucky88

  Lucky88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  14
  Мојов бил машко...хаха и после сите измачувања пак ме сакало :P
   
 13. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  :lol: интереснож
  Мојот е МАШКО :) ^_^ :whew: сме имале уште еден маж по дома :)
   
 14. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  ЈАКОООО!! :D
  Mашко бил мојов!!! И ми возвраќа на љубовта! :)
   
 15. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  И мојот е маж :muscle: ! :D :D
   
 16. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  382
  Мојов маж е, срце мое...доста проблеми ми прави ама ете ме сака и јас него ;)
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.236
  Допаѓања:
  89.735
  Пол:
  Женски
  Маж бил :D добро е еден маж во семејство :rofl:
   
 18. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  хахахах ме сака маж ми...добро е :rofl: :rofl:
   
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Мојов е па никаков |( ги следев инструкциите и што?

  Edit: Хехехех ми успеа, мажуле е мојов :D :inlove:
   
 20. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Ете сега знам која ми е најдобра пријателка :rofl:
  Мојата Компјутерка :lol:
   
  На Elmedina му/ѝ се допаѓа ова.