Кој прв дозна за првиот пат?

Дискусија во 'Секс' започната од EnnieFabulous, 2 август 2010.

 1. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Ајде навалете :lol: ..кој прв дозна и како изреагира кога дозна? Дали тој што прв дозна очекуваше или се изненади кога му ја соопшти оваа вест?

  Моите другарки знаеја дека ќе одам Скопје во станот кај дечко ми и дека ќе бидеме сами цел викенд...Па по цели денови ми велеа: ајде аје, понеделник ќе имаш многу да раскажуваш... :lol: :lol:
  Викендот на никој не пишав порака, со никој не контактирав. На една моја школска требаше да и титнам на мобилен кога ќе го направам тоа, бидејќи и таа го направи истото, но вечерта од толку што ми беше убаво заборавив скроз ! :$ Кога веќе се враќав за Охрид и кога бев во автобус и пишав смс :lol:
  Потоа утредента на школо сите другарки ми дојдоа на одморот во училница да ме распрашуваат и бидејќи никоја од нив немаше тогаш имано односи, јас бев од цело друштво прва, се срамеа и се смееја ко којзнае што да е..Тогаш сфатив и колку се само необразовани во врска со темата секс, или пак се срамат да зборуваат за тоа. Замо 2-3 ми признаа дека си се едуцирале за тоа. А имаме по 18 години. :^)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  119
  прва дозна другарка ми,го направив тоа и одма и се јавив да дојде дека имам нешто важно да и кажам она знаеше дека дечко ми е кај мене и веднаш и светнала сијаличката дека сум направила нешто,и онаква почна што како ова она а јас бев целата избезумена и не знеев од кај да почнам да и раскажувам :D :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Другарка ми прва дозна, не изреагира којзнае како бидејки пред тоа и имав кажувано за неуспешните обиди. Инаку таа беше пред мене, па не беше многу љубопитна, за разлика од мене кога на неа и беше прв пат ја попллавив со прашања :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Мојата сестра прва дозна иако е помала од мене многу сме блиски и таа прва дозна.Ме прашуваше постојано што како било,милион прашања ми постави за 5 секунди.Но не и кажав буквално баш како беше туку така одоколу.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  492
  Мислам дека на оваа тема прво разговарав со братучетка ми која е постара од мене 3 години и со која сме многу блиски. Потоа разговаравме и со другарка ми и си разменувавме искуства. Иако на моите поблиски другарки не им имам кажано директно дека сум имала секс со дечко ми, сигурно претпоставуваат бидејќи долго време сме во врска, а и не сме мали веќе.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.067
  Пол:
  Женски
  луѓето и љубопитноста |(
  и што досадуваат нели е глупаво нон стоп да прашуваат за истото иако веќе го знаат одговорот , интересно им ли е да слушнат одново :?: , ма дај толку време сме заедно не сме веќе деца , секоја вечер спијам кај него и само се гушкаме и бакнуваме на чело за добра ноќ нели ?! :^)

  и сега малку за темава : прво им раскажав на другарките , многу беа досадни , без детали и интимни инсерти од случката , од контакт ме извади што повеќето од нив глумеа лудило и поставуваа прашања а јавна тајна е дека можат да даваат часови по секс со нивното искуство !
  инаку сеуште има и такви кои тврдат дека невиноста ќе ја чуваат до брак , едната од нив добро се спремила за таа прва брачна ноќ , се нагледала порничи па решила да сними и сопствен , зошто како оди тоа ..од сопствените грешки се учи највеќе ..е па сега има прилика да види кај греши во позите низ цел интернет .. :) :clap:
  иронија е веќе немаат попаметна работа кога ќе седнат да озборуваат леле види ја оваа се секса со дечко и |(
  е па да секој ден се пукаме јако , и да јас и тој , немаме само секс имаме нешто прекрасно за кое вие може само да сонувате , имаме долга врска , имаме почитување , имаме заеднички планови за иднината
  а вие што имате , празна кока кола лименка во раце , пена во уста од толку зборување , досаден ден , долг список на е*ачи , дечко немате , а и со моралот и страмот сте скарани ... :fubar:
   
  На Lolo5, AnjaLazanja, cucii...ii и 13 други им се допаѓа ова.
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  316
  Прв дозна другарка ми и тоа после една година,и го кажав во афекна состојба :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Големо браво Стронгер за постов! Е ова веќе го почитувам :clap: :y:
   
  На Lolo5 и femina989 им се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.297
  Пол:
  Женски
  Прва дозна мојата најблиска другарка. Отидов кај неа и и кажав дека веќе сум го имала првиот секс.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Мммммм.... не можам баш да се сетам, ми се чини дека беше брачед ми! Да, прво му кажав на брачед ми ко се видовме, а најпрво му пишав по маил на еден другар од далеку, многу далеку! Потоа ја најдов другарка ми на нет и и кажував ама таа веќе знаеше дека се спремам уште одамна! Па и кажав на тетка ми и на мојата најдрага личност што беше странство па по телефон си зборнавме!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  На мајка ми. Да си знае :rofl: После на никој се додека другарка ми не ме залепи да и кажам :lol:
   
  На Lolo5 и nicolekidman им се допаѓа ова.
 12. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  96
  Јас пред да имам прв пат баш седев кај другарка ми и разговаравме затоа.Веќе и беше јасно дека кога тогаш ќе се случи и после тоа веднаш и се јавив да и кажам!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  прва дозна другарка ми,морав да отидам кај неа да се пресоблечам зашто цела бев црвена :D
  а после дозна другата другарка,што до тогаш ја сметав за најдобра и од пуста љубомора шпто имам дечко и што се случило ја имаше најдебилната реакција на светот,до толку што не сакам ни да ја искоментирам.
  ехх,а да не набројувам што се неа и се случи на тоа после во последно време,а пред само година ипол ми солеше памет...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  13
  sum nemala seks ama...koga ke imam definitivno 100% sig bi i kazala na mojata bratucedka koja e pomala od mene 1 god no e otkacena i golema ljubovdzika :rofl: pa se i kazuvam na nea znaci taa znae se se za moite vrski iako ziveeme vo drugi gradovi...taa bi bila prvata :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bilebt

  bilebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Искрено се уште не сум кажала на никого, но ке и кажам на мојата надобра другарка заедно сме уште од пелени :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  624
  Мислам дека најпрвин и кажав на сестра ми, очекував малце побурна реакција од неа бидејќи кратко време бев во врска со дечко ми... но напротив,таа одреагира сосема нормално,демек кога тогаш ќе се случеше!
  Потоа и кажав на другарка ми, па таа им пренесе на другите другарки... така да за кратко време беа информирани сите мои блиски со кои зборев на таа тема!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Едвај чекав да се раздени и одма да истрчам кај другарка ми и да се пофалам :D
  Абе мислиш на трња спиев, уште во 10 се разбудив и трк кај другарка ми :lol:
  Таа уште спиеше и јас и' влегувам дома и се мавам во креветот :rofl: и и' викам ,, а? а? се познава? види...,, и се вртам назад :rofl: :rofl: :rofl:
  и на оваа веќе јасно и беше :D и ми вика ,, штооооооооооооооо?,, и јас ,, даааа, дааааа, јупииии...,, :D
  и почнаа 10000 прашања... и нормално, се' детално се кажува :D . Сега не баш, ама делумно :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.121
  Допаѓања:
  20.818
  Пол:
  Женски
  Долго време не знаеше апсолутно никој :P , потоа во ист ден дознаа и мајка ми и сестра ми :D .
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Никој незнае :)
  бубалица дете сум мирно интелегентно
  првенец во генерација никој не би се посомневал во мене хихихих :D
   
  На Lolo5 и chipo им се допаѓа ова.
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.425
  Допаѓања:
  71.583
  Пол:
  Женски
  Долго време не знаеше никој. Потоа и кажав на една другарка, бидејќи таа веќе имаше нејзин прв пат. Па после си делевме совети. На една од најдобрите другарки и кажав после год. И таа тогаш ми кажа а од нејзиниот прв поминале 2 год-Срамота!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.