1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крадење

Дискусија во 'Психологија' започната од mentol, 25 мај 2016.

 1. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Од пред некое време почнав се почесто да ги подкраднувам моите дома, другарите и ситни кражби по продавници. Некако добро мие ми се наојџа парите ама нее убава навика што да правам
   
  На SnowWhite8, realGirl и veren им се допаѓа ова.
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.764
  Допаѓања:
  49.794
  Пол:
  Женски
  (facepalm)
   
  На cresa-jagoda, girl-miri, blackwave и 11 други им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.157
  Допаѓања:
  142.183
  Пол:
  Женски
  Тебе те памтам.
  Памтам се детално шо имаш пишано.
  Ако знајш дека е лошо, како и шо имаше пишано во проблемот со училиштето, работи на тоа да го отстраниш проблемот, а не само да бидиш свесен дека постои.
   
  На Mr. Right и Antebellum им се допаѓа ова.
 4. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Moраш некако да се контролираш пред да се решиш на тој чекор,гледај твојата совест да зборува погласно.
   
  Последна измена: 25 мај 2016
 5. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.269
  штом те бива за тој занает ич да не ми се замараш крадкај си и трај си :) :sun::sun::sun:
   
  На girl-miri, blackwave, elimkd и 11 други им се допаѓа ова.
 6. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Тоа не води кон ништо добро или убаво .. Пробај да престанеш додека е време..
   
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.066
  Допаѓања:
  288.871
  Пол:
  Женски
  Побарај психолошка помош дур не е касно.
   
  На girl-miri и eloves им се допаѓа ова.
 8. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  не сум луд по психолог да одам
   
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.066
  Допаѓања:
  288.871
  Пол:
  Женски
  А крадењето е нормално по тебе?
  Не не е
   
  На cresa-jagoda, Victorian, Mr. Right и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски
  Ти уште не си баниран бе дете? И уште ли бараш начини да си „фраер“? :D

  [​IMG]

  (facepalm)
   
  На blackwave, Црвче, Kukla994 и 13 други им се допаѓа ова.
 11. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  не е нормално но мислам дека за психолог не ми е потребен. Подобро би било некој друг совет
   
 12. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.269
  Совет од мене прекини со ситни кражби качи се една скала погоре во кариерата почни со станови ,банкомати , златари i банки :sun:
   
  Последна измена: 25 мај 2016
  На resenska, AtomicBlonde, cresa-jagoda и 30 други им се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.157
  Допаѓања:
  142.183
  Пол:
  Женски
  1) Не кради.
  2) Контролирај се.
  3) Размисли за последиците пред да посегниш.

  Каков друг совет очекуваш?
   
  На cresa-jagoda, Victorian, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.927
  Посети психолог. Ова е сериозна работа.
  Бар ќе ти даде совети што да правиш.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Не, не мора да си луд да идеш на психолог. Психолог е за совети, баш како што бараш овде само тој ќе те насочи со повеќе ефект :)
  Инаку ти прави задоволство тоа? Ако одговорот е да, тогаш јас би рекла дека сепак си на добар пат бидејќи си признаваш, свесен си дека не чини тоа, а така и полесно ќе го надминеш. Дали си размислувал да почнеш да работиш нешто и со свои пари да си купиш тоа што ти треба? Оти вака ако продолжиш само ќе идеш у пропаст, ќе почнува да ти се чини малце и посериозно ќе станува па може да дојдеш и до затвор, знаеш... Додека е време гледај да се одвикнеш од ова :)
   
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.127
  Допаѓања:
  23.687
  Пол:
  Женски
  Ако одиш на психолог не значи дека си луд :fubar:
  Само ќе разговараш и ќе ти помогне. Мислам дека таа болест се вика клиптоманија и можеш само на тој начин да се излечиш. Има и некои луѓе што имаат милиони,милиони а се клиптомани па што ќе им дојде во рака ќе го земат,па макар е и најмало нешто пример шнолка некоја,а на нив тоа им ствара задоволство.Не губи време,најди си чаре дека е сериозно ова.
   
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.927
  Психијатар и психолог не е исто. :rofl::rofl:
  Јас само да те поправам, за да не настане збунка меѓу членовите.
   
  На blackwave и Zeynep им се допаѓа ова.
 18. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.763
  Пол:
  Машки
  Време е да запловиш во политичките води. 8) Уште и за лажење ако те бива, кај ќе ти биде крајот... :D
   
  На resenska, bertold, cresa-jagoda и 35 други им се допаѓа ова.
 19. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Гасете интернет, го имаме победникот (y)

  :rofl:
   
  На bertold, cresa-jagoda, blackwave и 15 други им се допаѓа ова.
 20. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  791
  Пол:
  Женски
  1. Не кради
  2.Не лажи
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.