1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крај или почеток?

Дискусија во 'Разделби' започната од smiley22, 21 ноември 2013.

  1. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Што да правам? Среќни сме зедно си се сакаме,еден без друг не можеме.Но не знам зошто јас понатаму не можам.Да му раскинам ли? Многу пати се обидував но не ми идеше,бидејки срцето не ми даваше,а и тој плачеше,ме молеше...Го сакам,како без него не знам.Да ставам крај или? Навистина сум збунета,не знам што да правам..
     
  2. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Ако го сакаш и ако сѐ ви е ок, зошто да му раскинеш?
     
  3. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Не знам.Нешто ме тера.
     
  4. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Ако имаш убава врска и го сакаш, не гледам причина зошто би му раскинала. Доколку евентуално ти е здосадено во врската, не се гледајте толку често или најдете начин да ја разбиете монотонијата.
     
  5. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    1.097
    А која е причината што не можиш да продолжиш? Треба да има нешто... И како што ти напишала феминката погоре, ако ти е здосадено, не мора да се гледате или да се слушате често. Сепак, ти си знаеш најдобро што сакаш :)
     
  6. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Се срамам од себеси.Се мислам дека не сум за него.Се мислам дека не сум убава.Ниту сум убава,ниту богата,ништо.Некогаш стварно се цувствувам понижено.
     
  7. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    1.097
    Не смееш така да мислиш за себе. НИКОГАШ. Во никој случај да не ти претставува препрека тоа. Ако во некој случај тој ти го посочил тоа на некој начин, подобро раскини му, за да не ти набива комплекси на пониска вредност, зошто ВРЕДИШ. И верувај, богатсвото и убавината се релативни работи, денес ги имаме, утре ги немаме...
     
  8. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    Чим тој те прифатил таква каква што си значи те сака и тоа ништо нему значи :)
     
  9. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Какво бре раскинување-не се будали!!