1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крај или почеток?

Дискусија во 'Разделби' започната од smiley22, 21 ноември 2013.

 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Што да правам? Среќни сме зедно си се сакаме,еден без друг не можеме.Но не знам зошто јас понатаму не можам.Да му раскинам ли? Многу пати се обидував но не ми идеше,бидејки срцето не ми даваше,а и тој плачеше,ме молеше...Го сакам,како без него не знам.Да ставам крај или? Навистина сум збунета,не знам што да правам..
   
 2. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Ако го сакаш и ако сѐ ви е ок, зошто да му раскинеш?
   
 3. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Не знам.Нешто ме тера.
   
 4. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Ако имаш убава врска и го сакаш, не гледам причина зошто би му раскинала. Доколку евентуално ти е здосадено во врската, не се гледајте толку често или најдете начин да ја разбиете монотонијата.
   
 5. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  846
  А која е причината што не можиш да продолжиш? Треба да има нешто... И како што ти напишала феминката погоре, ако ти е здосадено, не мора да се гледате или да се слушате често. Сепак, ти си знаеш најдобро што сакаш :)
   
 6. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Се срамам од себеси.Се мислам дека не сум за него.Се мислам дека не сум убава.Ниту сум убава,ниту богата,ништо.Некогаш стварно се цувствувам понижено.
   
 7. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  846
  Не смееш така да мислиш за себе. НИКОГАШ. Во никој случај да не ти претставува препрека тоа. Ако во некој случај тој ти го посочил тоа на некој начин, подобро раскини му, за да не ти набива комплекси на пониска вредност, зошто ВРЕДИШ. И верувај, богатсвото и убавината се релативни работи, денес ги имаме, утре ги немаме...
   
 8. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  Чим тој те прифатил таква каква што си значи те сака и тоа ништо нему значи :)
   
 9. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  677
  Допаѓања:
  873
  Какво бре раскинување-не се будали!!