1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крај на светот!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tammy1991, 22 февруари 2010.

 1. tammy1991

  tammy1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  POPLAVI ODELUVANJE NA ULICITE. CE BLIZI KRAJ NA SVETOT??? :( :? :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock:
   
 2. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  :lol: :lol: :lol:

  Може ли некој да ми објасни што е финтата со темава? :lol:
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Дај бидете сериозни. :!:

  Има луѓе кои се плашат од ваквите „знаци“ да речам. Поплави, земјотреси, цунами, торнада, снег, глобално затоплување... ништо не е како што беше. Јас верувам дека само потешки денови ќе следуваат. Во Австралија има недостаток на вода. Холандија пак пропаѓа во вода. И други работи да не набројувам.
  Се што има почеток има и крај.
  Никој не може да одреди кога ќе биде крајот на светот...
   
  На simona997 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Уште не е крај на светот,не се грижи,ја ти кажувам :D а тоа што се случува е како последица од човековата негрижа.
   
 5. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  ...и на темава не и е место во религија. ;)
   
 6. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  Eve naj setiozno...Bright, i mene ne mi e jasno shto e temava .. :?:
  neka ne se navredi tammy1991...moze malku i da poobjasni... :!:
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  А Башка и мислам дека има ваква тема...
   
 8. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  :clap:za muabetot :) :) :) i prirodata znae da vozvrati
   
 9. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Абе ајде...ако е за тоа и за 2000 исто се викаше..До сега ќе не немаше ако е за тоа..
  А и нема друга ваква тема? :wasntme:
   
 10. e.m.a

  e.m.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  SAMO GOSPOD ZNAE KOGA E KRAJOT NA SVETOT, TOJ STO GO SOZDAL SVETOT TOJ ZNAE , :@
   
  На ColoursOfTheRainbow и Independent.girl им се допаѓа ова.
 11. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Јас не верувам во фамозниот крај на светот :@
   
 12. Caci16

  Caci16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Глупости..колку пати до сега требаше да има крај на светот и ниеднаш не се случи..Ќе си дојде кога ќе му биде време,а не кога некој Нострадамус ќе го предвиди :@
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.339
  Пол:
  Женски
  Дај бе бидете озбилни хахахха :D Нема шанси да дојде крај на светот божеееееее :D :D
   
 14. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  хахахаха ова е нешто што најчесто илзегува од мојава уста :P
  Крај на светот ќе има само ако човештвото не го смени начинот на живеење, ако уште малце се продолжи со загадување на природата нашава планета нема да биде ништо поразлична од останатите седум...
   
 15. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Do skoro vreme prirodata bese rob na covekot, ama ovoj covekov ja pretera pa sega prirodata vladee !! zatoa se ovie promeni!!! a i imase eden mnogu dobar citat za krajot na svetot ako go najdam ke go napisam ;) pozz :*
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Да бидам искрена крајот на светот може слободно да дојде, откако ќе го напуштиме јас и моите најблиски... ;)
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.275
  Допаѓања:
  144.516
  А што се однесува до мене,може и сега да дојде под услов сите да умреме,а не некои опасни фаци на светов се сместат во некоја си долина во Америка за да го продолжат родот!Ми е гајле за родот и онака имаме генетски предиспозиции да уништуваме,исти пенис се фаќа,за некое време ќе ја зезнеме работата пак.Што е важно дали ќе продолжи?!Не сакам да бидам дискриминирана. :D
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 18. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  уплати си 50 000 долари за да се спасис. Нели правеле некое подземно спасувалиште хахаха :lol:
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  хаххаха Лилит се изнасмејав хаха
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Ако дојде крај на светот ги пакувам куферите и бегам за Германија :D
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.