Крај на свет!!

Дискусија во 'Канта' започната од FuffyToooU, 17 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. FuffyToooU

  FuffyToooU Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  119
  Незнам дали некој има ваква тема, ама потребно ми беше да направам.. во школо ми дадоја еден лист кој е испишан од двете страни во врска со КРАЈОТ НА СВЕТОТ.. (принтано е на компјутер), а има наслов:
  КРАЈОТ НА СВЕТОТ Е РЕЧИСИ ТУКА !
  СВЕТИОТ БОГ КЕ ДОНЕСЕ СУМ НА 21 МАЈ, 2011 ГОДИНА
  Па сакам да ве прашам дали вие верувате во ова, и да го видам вашето мислење во врска со ова :)
   
 2. FuffyToooU

  FuffyToooU Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  119
 3. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Овие флаери почнаа и по билборди да ги има
  Ова е некоја светска организација која се замара благо кажано за крајот на светот и поставува билборди каде стигне, па дојдоа и до нас
  Малце е иритирачки, ама тоа е
  Само сакам да пројде 21 Мај па тогаш да видам што ќе пишуваат тогаш
  Јас се имам изјаснето во една друга тема за крајот на светот, пророштво на Маите и слично, не сакам да се повторувам тука

  Едит има слична тема
  drugata-nauka/2012-godina-i-prorostvoto-na-maite-t444/?hilit=%D0%9C%D0%B0%D0%B8%D1%82%D0%B5
  Може да спојат мислењата
   
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  Според ваквиве глупости од дамна требаше да биде крај на свет. Постојано ми доаѓаат на врата и луѓе што ми продаваат м*да за бубрези и флаери за тоа дека овој пат според незам кој, сигурно е крај на свет. |(
  Ова ме потсеќа исто на баба Ванѓа, кажала дека во ноември 2010 ќе имало војна, за тоа дури и по вести, телевизии, интернет страници почнаа да зборат. Јас војна не видов :?:
   
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  E да бе, последна сесија у животов, и одма крај на светот. Плус не е возможно, имам испит на 22 - ри.
   
 6. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Според ваквиве глупости одамна требаше да биде крај на свет.
   
 7. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Ах и јас го забележав некое си америчко срање пак, пропаганди и вмешано нешто со библии глупости, демек утре е судниот ден Господ така кажа . Кењање и перење мозоци. :puke:
   
 8. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  906
  Дефинитивно се работи за некоја секта :devil: која живее во свој свет и шири гласини кои ги вознемируваат граѓаните. Мислам дека никој не може да педвиди до кога ќе постои светот, а ова за 21-ви мај е тотална глупост и незна како не се казнат тие што ги залепиле билбордите демек незнаат кој ги ставил :?: итн......
   
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.619
  Допаѓања:
  49.892
  Не е возмозно тоа... на 3-ти јуни ми е последниот колоквиум, а колку што знам професорката ако треба сама ќе го спречи крајот на светот само да не и пропадне колоквиумот, затоа не се секирајте. Таа ќе биде новиот суперхерој кој ќе ја спаси планетата Земја од овој трагичен крај.
  Ај отидов јас да се карам малце со неа за резултатите од предходниот колоквиум. (Ако не се вратам за 3 дена не сум ја преживеала битката.)
   
 10. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  Oва се огромни глупости и е класично перење на мозок кај луѓе кои незнаат во што да веруваат. Како е возможно да има крај на свет? Можно е да има јак земјотрес тој ден некаде али далеку од крај на свет. И пак тој земјотрес ќе биде само чиста случајност која нема врска со некаки пророштва. Да беше ова за верување одамна ќе беше крај на свет. Исто ко овие што шират некаква порака за крај на свет за 21 може мене и на уште неколку будали да ни текне да пропагираме дека нема да има крај на свет не ни излегува математикава и ајде сите ќе веруваме. Никој неможе да си го знае судбоносниот ден!
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.962
 12. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  [mod-dupla:292atokb][/mod-dupla:292atokb]
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.