Крај на свет!!

Дискусија во 'Канта' започната од FuffyToooU, 17 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. FuffyToooU

FuffyToooU Истакнат член

Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    119
    Незнам дали некој има ваква тема, ама потребно ми беше да направам.. во школо ми дадоја еден лист кој е испишан од двете страни во врска со КРАЈОТ НА СВЕТОТ.. (принтано е на компјутер), а има наслов:
    КРАЈОТ НА СВЕТОТ Е РЕЧИСИ ТУКА !
    СВЕТИОТ БОГ КЕ ДОНЕСЕ СУМ НА 21 МАЈ, 2011 ГОДИНА
    Па сакам да ве прашам дали вие верувате во ова, и да го видам вашето мислење во врска со ова :)

2. FuffyToooU

FuffyToooU Истакнат член

Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    119
  3. Shery

Shery Популарен член

Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    3.635
    Овие флаери почнаа и по билборди да ги има
    Ова е некоја светска организација која се замара благо кажано за крајот на светот и поставува билборди каде стигне, па дојдоа и до нас
    Малце е иритирачки, ама тоа е
    Само сакам да пројде 21 Мај па тогаш да видам што ќе пишуваат тогаш
    Јас се имам изјаснето во една друга тема за крајот на светот, пророштво на Маите и слично, не сакам да се повторувам тука

Едит има слична тема
    drugata-nauka/2012-godina-i-prorostvoto-na-maite-t444/?hilit=%D0%9C%D0%B0%D0%B8%D1%82%D0%B5
    Може да спојат мислењата

4. Srekicka

Srekicka Популарен член

Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.836
    Според ваквиве глупости од дамна требаше да биде крај на свет. Постојано ми доаѓаат на врата и луѓе што ми продаваат м*да за бубрези и флаери за тоа дека овој пат според незам кој, сигурно е крај на свет. |(
    Ова ме потсеќа исто на баба Ванѓа, кажала дека во ноември 2010 ќе имало војна, за тоа дури и по вести, телевизии, интернет страници почнаа да зборат. Јас војна не видов :?:

5. Saya

Saya Популарен член

Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.537
    E да бе, последна сесија у животов, и одма крај на светот. Плус не е возможно, имам испит на 22 - ри.

6. A-j-a

A-j-a Популарен член

Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.022
    Според ваквиве глупости одамна требаше да биде крај на свет.

7. ljubam

ljubam Популарен член

Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.401
    Ах и јас го забележав некое си америчко срање пак, пропаганди и вмешано нешто со библии глупости, демек утре е судниот ден Господ така кажа . Кењање и перење мозоци. :puke:

8. love23

love23 Популарен член

Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    906
    Дефинитивно се работи за некоја секта :devil: која живее во свој свет и шири гласини кои ги вознемируваат граѓаните. Мислам дека никој не може да педвиди до кога ќе постои светот, а ова за 21-ви мај е тотална глупост и незна како не се казнат тие што ги залепиле билбордите демек незнаат кој ги ставил :?: итн......

9. DAngel

DAngel Форумски идол

Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    9.619
    Допаѓања:
    49.892
    Не е возмозно тоа... на 3-ти јуни ми е последниот колоквиум, а колку што знам професорката ако треба сама ќе го спречи крајот на светот само да не и пропадне колоквиумот, затоа не се секирајте. Таа ќе биде новиот суперхерој кој ќе ја спаси планетата Земја од овој трагичен крај.
    Ај отидов јас да се карам малце со неа за резултатите од предходниот колоквиум. (Ако не се вратам за 3 дена не сум ја преживеала битката.)

10. ElleS

ElleS Истакнат член

Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    209
    Oва се огромни глупости и е класично перење на мозок кај луѓе кои незнаат во што да веруваат. Како е возможно да има крај на свет? Можно е да има јак земјотрес тој ден некаде али далеку од крај на свет. И пак тој земјотрес ќе биде само чиста случајност која нема врска со некаки пророштва. Да беше ова за верување одамна ќе беше крај на свет. Исто ко овие што шират некаква порака за крај на свет за 21 може мене и на уште неколку будали да ни текне да пропагираме дека нема да има крај на свет не ни излегува математикава и ајде сите ќе веруваме. Никој неможе да си го знае судбоносниот ден!

11. julie77

julie77 Форумски идол

Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.548
    Допаѓања:
    19.962
  12. Angelche

Angelche Популарен член

Се зачлени на:
    6 мај 2010