1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење за време на сексуален однос

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од elenileni, 17 март 2010.

 1. elenileni

  elenileni Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Zdravo,bi sakala da ve upatam vo mojot neodamnesen problem i bi sakala soveti od vas dokolku nekoj moze da mi pomogne bidejki navistina se zagrizuvam.Dodeka imav odnosi so mojot partner osetiv silen naliv na krv,a menstruacijata mi bese pominata edna nedela pred toa,i mi tecese krv 2 dena ne mn obilno,no ne se isplasiv mnogu bidejki imav mn nervozi toj period i si rekov sigorno e poradi stres,no sega povtorno se sluci istoto,iako kaj i dae treba i ciklusot da mi dojde,no pak ne me boli meseto kako voobicaeno pred ciklus i ne mi tece obilno :( ....Ke ve molam za sovet,dali e zagrizuvacko ova :?: pozz
   
 2. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51
  Моја препорака - оди на гинеколог. Крварењето за време на однос не е нормална појава. Една од причините може да биде вагинална инфекција. Затоа најдобро да отидеш на преглед. Без гајле сигурно се ке биде ОК ;)
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  ja ne sum bas sigurno deka krvaris od infekcija.....od ona sto ja go znam za krvarenjeto i mehanizmot na nastanuvanje, nekako nemozam da si objasnam deka e od infekcija. krvarenje kakvo sto opisa - so sigurnost bara poseta na ginekolog. mesto da se izmacuvas psihicki od sto ti e - edinstven sovet sto ja mozam da ti go dadam e da ODOS NA GIEKOLOG ITNO.....
  pisi kako si vazi?
  pozzz
   
 4. elenileni

  elenileni Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Devojki,go najdov problemot....problemot ne e vo mene tuku vo partnerot....ke opisam najprosto bidejki i vo ovoj slucaj mi treba pomos-mu se ima skinato del od kozickata ili taka nekako i pri odnos se razranuva i vsusnost krvarenjeto e od nego,ne od mene i cuvstvuva nekoja mala bolka i peckanje a ni pod tocka razno ne saka da odi na lekar... :? Znam deka ne bi trebalo da imame odnosi ovoj period dodeka trae ova,zaradi mozni infekcii!Imate li nekakva informacija za ovoj problem,dali e serozno?Pozz,mwa
   
 5. zajak.23

  zajak.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Под итно да оди на лекар бидејќи ќе си направите проблем и двајцата...можно е да дојди до некоја инфекција.Посебно дека имате секс без кондом.Што поскоро се реши тоа е подобро!Ајде со среќа и брз гајле, ќе се среди..па пиши дали ќе се согласи да оди на лекар дечко ти...
  поздравче
   
 6. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Здраво на сите!
  Јас бидејќи сум нова овде, дури сега гледам некои од темиве :) Јас го имам истиот проблем и исто е во дечко ми. Беше на лекар, го натерав некако :) и му рече дека има некоја инфекција, му даде маст, Хидроциклин и му рече да се мие со чај од камилица. Му помина од тоа, ама сепак е некаква инфекција, па ти советувам да го убедиш некако да оди, за да не биде полошо и за двајцата.
  Поздрав и се надевам дека помогнав :)
   
 7. elenapfp

  elenapfp Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Крварење за време на сексуалниот однос

  Ако може некој да ми каже поради кои причини може д ами се случува еве вејќе 2 пати краварам не многу малку за време на сексуланиот однос. Инаку ваква е мојата сторија.... бев на гинеколог токму поради оваа причина.... но излезе дека имам кандида... земав вагитории.... завршив со нив... мислам дека ми помина кандидата затоа што веќе ги немам истите симптоми.. но сега еве веќе 2 пат како крварам за време на сексуланиот однос. Не знам во што да се сомневам .. дали во кандидата.... дали во тоа што со дечко ми токму поради кандидата имавме однос на 1ипол месец .... или на крај креава во тоа што за време на првиот мој сексулаен однос јас не прокрварив како што сите велат дека треба, а бев невина
  Ако може некој да ми каже што е работава ??
   
  На katencezlatence му/ѝ се допаѓа ова.
 8. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  hm....kandidata sigurno ne e pricina sto krvaris.... a ginekologot sto ti kaza vo vrska so krvarenjeto?
   
 9. scream

  scream Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  HELPPPP!! i jas go imam istiot problem. krvaram pri seks. samo ne znam dali e mozno toa da e od menstruacija bidejki koga imas nastinka mozno e da dojde pred vreme. krvaram i koga odam vo toalet. ve molamm pomognetemi ochajna sum!!
   
 10. elenapfp

  elenapfp Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  mislev deka imam nesto cista ova ona koga otidov mi rece devojce pojama nemam od kade ti tecelo krv (predhodniot pat) i samo mi utvrdi deka imam kandida.... i mi dade vagitorii.... Istoto taka se somenevam i se prasuvam dali moze ako ne si podolgo vreme seksualno aktivna toa da ti se sluci zosto predhodniot pat koga mi protece krv nemav odnosi skoro cel mesec i povejke... sega isto nemav odnosi no poradi kandidata... i sega mi protece krv i eve uste mi teci ... trebase da mi dojdi ovaa ili narednata nedela ama mene odma po odnosot taka mi se sluci i sega krvta sto mi teci ne znam dali e od menstruacijata ili ne ... :worried: (a minatiot pat ne bese taka bese na sredina od menstrualniot ciklus imav malku krv 2-3 dena) posle mi prekina... i posle po edna nedela mi dojde menstruacija :worried:
   
 11. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  чекај-а те гледаше на ехо па ти кажа дека не е циста или...?
  најпаметна одлука би ти било да смениш гинеколог. штом се повторува не е од ништо...
  а крвта што сега ти тече ти личи на менструација? боја..обем....?
   
 12. elenapfp

  elenapfp Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Eve deneska skoro 2den kako imam i mislam deka e ova e menstruacija... barem jas taka si velam zosto prviot den bese so kafeava boja vo mala kolicina .... a sega e po obemna... i e crveno ..
   
 13. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Вака сега, мене ми се има случувано вакво нешто. Нема потреба да се плашиш, можеби не е ништо. Кај мене се работеше за цисти, мали, не опасни. Најпаметно би било да одиш на гинеколог, кој е проверен, значи сигурно ќе знае во што е проблемот. Ти го препорачувам мојот, др. Глигор Димитров, во Ремедика можеш да го најдеш, се закажува. Јас сум 6 години кај него и сум презадоволна. Подобро побрзо да отидеш за да си ги тргнеш сомнежите. И без страв ;)
  Тука сме ако треба нешто.
  Позз :)
   
 14. aleksandra-acka

  aleksandra-acka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  6
  mozebi imas vodena cista tie pred menstrualen ciklus pukaat ili koga imas odno ako se dopre do niv
   
 15. isplasena

  isplasena Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  najubavo pobaraj pap test da ti napravat i toa ako si od sk da otides kaj doktor saso stojcevski jas go imav toj problem nA obicen test izleguva kandida no pap testot mi pokaza hpv i me operiraa toa bese pred 2 god sea se e ok ti nemoj da se plasis i da pomislis deka isto e i kaj tebe no najubavo e da si napravis pap test poradi tvoja sigurnost
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  5.795
  ова ми се случува прв пат и сум во паника...

  имавме односи до дечко ми сношти со заштита....но
  кога си отидов дома имав на гаките крв како да ми дошла менструацијата и ете денес кога уринирав и кога се иззбришав имав на тоалетот крв како да имам менс.

  нешто што би мжело да го предизвика крварењето? (еден период немав доволно влажност...доколку игра тоа улога)

  инаку менструацијата ми помина пред 2 дена
   
 17. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  Го имам и jас истиот проблем ..сношти имав однос кога си отидов дома имав како точки крв и денес цел ден ме боли стомакот по малкy .. ве молам кажете што да правам ме фака страв
   
 18. bella24

  bella24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  789
  девојки често сум на темата поддршка за забременување, па еве ме и тука добив на 1 мај, и имам незаштитен секс, но вчера на 25ти мај имам крварење за време на односот а јас не сетив мм ме виде немав никаква болка ни сувост, се беше ок. после тоа престана беше малку количински и ниту ме боли ниту пецка, и еве денес ништо немам не осеќам ништо. во што мозе да е проблемот. инфекции немам пошто сега правев брисеви и се беше ок. некој совет искуство
   
 19. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.569
  Допаѓања:
  271.098
  Кога имав циста ми се имаше појавено крварење при однос.