1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење после секој однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од marshmallow, 25 октомври 2011.

  1. marshmallow

    marshmallow Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site devojki! Sakam da pisam tuka, bidejki ne sakav da krevam panika itn. So decko mi sme zaedno cetiri meseci, a odkako imavme odnosi, pred tri meseci, jas imam menstruacija sekoja nedela. Informacija plus e toa deka poloviot organ na decko mi mu e extra large, pa koga imame odnosi me boli gore nad jajnicite. Na primer, jas radosna, samo sto mi zavrsila menstruacijata, pa mozeme da imame odnosi na raat, i 5-6 dena ke pominat i jas imam pak. I toa najcesto se slucuva da iskrvaram odma posle seks, i toa trae nardednite nekolku dena. Nemam bolki, samo kako da imam ciklus sekoja nedela, a toa i ne e bas prijatno, neli? :worried: Ne znam dali goleminata na penisot e problem za toa ili? Na nekoja od vas i se slucilo vakvo nesto do sega?

    Ke vi bidam mnogu blagodarna ako spodelite nekoe iskustvo so mene! :hai:
    [mod-kirilica:2bw8fsdz][/mod-kirilica:2bw8fsdz]
     
  2. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Imam menstruacija sekoja nedela

    Девојко мислам дека за ова нешто под итно треба да се консултираш со гинеколог.... Не ми излгеда нормално да крвариш после секој однос и во наредните неколку дена...
    најпаметно ти е утре, најкасно заутре да си посетиш гинеколог
     
  3. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Imam menstruacija sekoja nedela

    Се согласувам со мислењето над мене. Големината на пенисот нема никаква поврзаност со менструацијата. Мислам дека крварењата што ги имаш секоја недела уствари НЕ се менструација. Ти треба гинеколог во најскоро време не дај Боже може да е нешто сериозно.
     
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Imam menstruacija sekoja nedela

    А да не се работи за некој друг проблем? Секое крварење не е менструација. Но, како и да е тоа не е нормално и единствен начин ние овде да ти помогнеме е да те советуваме да појдеш на гинеколог.
     
  5. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Imam menstruacija sekoja nedela

    Одма на гинеколог...никоја тука не може да ти даде сруг совет освен овој...Не е нормално да крвариш после однос
     
  6. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    marshmallow а да не пиеш контрацептивни таблетки?
     
  7. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    Јас до сега никогаш не сум крварела после однос но некни прв пат после однос следниот ден забележав како розово бело прање, но траеше само еден ден а веќе наредниот ништо немав сега чекам да видам дали следниот пат ќе имам или тоа било резултат на подив секс :D
     
  8. marshmallow

    marshmallow Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Не пијам контрацептивни таблетки, никогаш не сум пиела, пред да бидам со дечко ми имав редовен циклус и не сум осетила потреба да ги пијам, секогаш користиме кондом. А, можно е дивиот секс да предизвика вакво крварење?
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Не, девојче, каков и да е сексот колку и да му е голем(сепак не е метро нели :D ) не е причина да крвариш после секој однос.И како што заклучив од твојот пост не крвариш веднаш после сексот, туку после 5-6 дена.
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Нема друг совет освен-веднаш на гинеколог. Сепак за здравје се работи, не биди неодговорна спрема себеси. Таквото крварење не е нормално и дефинитивно не е менструација. И дивиот секс нема врска со ова.
     
  11. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Девојко крвариш од големината на пенисот, поточно од должината, измери му го па ќе видиме дали е просечен пенис или ти имаш плитка вагина ;)
     
    На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. m-r

    m-r Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Ne recesi pri sekoj odnos mi se slucuva krvarenje i toa e dosta obilno , imam redovna menstruacija , primam i terapija avoneks edns nedelno , bolki za vreme na odnosot nemam , no krvarenjeto se slucuva cesto vo posledno vreme duri i dva dena posle odnost se isceduva krf . Blagodaram .
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Крвариш и чекаш совет? Богами прашалници.
    Мајко Божја за ова се оди на лекар.
     
  14. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Оди на гинеколог,ова што ти се случува воопшто не е нормално,не го губи времето повеќе.
     
  15. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Имаш закачено инфекција некоја како кламидија, уреаплазма, микроплазма. Не губи време иди на гинеколог итно мора да се испитас и терапија да примаш ти и твојот партнер.
     
  16. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Веднаш оди на гинеколог не чекај да се влоши. Нема што да чекаш ова не е играчка.
     
  17. WhatICanDo?

    WhatICanDo? Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Како го реши овој проблем? Беше на гинеколог?
     
    На Mintini му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kejtmoss

    kejtmoss Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2018
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    331
    Пол:
    Женски
    И јас со бившиот имав на секој однос крв али може капка, две или на постелнина или малце на гаќи, сфатив дека има некој проблем бидејќи истото ме спречуваше во целосното опуштање