1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење после секој однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од marshmallow, 25 октомври 2011.

 1. marshmallow

  marshmallow Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site devojki! Sakam da pisam tuka, bidejki ne sakav da krevam panika itn. So decko mi sme zaedno cetiri meseci, a odkako imavme odnosi, pred tri meseci, jas imam menstruacija sekoja nedela. Informacija plus e toa deka poloviot organ na decko mi mu e extra large, pa koga imame odnosi me boli gore nad jajnicite. Na primer, jas radosna, samo sto mi zavrsila menstruacijata, pa mozeme da imame odnosi na raat, i 5-6 dena ke pominat i jas imam pak. I toa najcesto se slucuva da iskrvaram odma posle seks, i toa trae nardednite nekolku dena. Nemam bolki, samo kako da imam ciklus sekoja nedela, a toa i ne e bas prijatno, neli? :worried: Ne znam dali goleminata na penisot e problem za toa ili? Na nekoja od vas i se slucilo vakvo nesto do sega?

  Ke vi bidam mnogu blagodarna ako spodelite nekoe iskustvo so mene! :hai:
  [mod-kirilica:2bw8fsdz][/mod-kirilica:2bw8fsdz]
   
 2. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  Imam menstruacija sekoja nedela

  Девојко мислам дека за ова нешто под итно треба да се консултираш со гинеколог.... Не ми излгеда нормално да крвариш после секој однос и во наредните неколку дена...
  најпаметно ти е утре, најкасно заутре да си посетиш гинеколог
   
 3. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  4.993
  Пол:
  Женски
  Imam menstruacija sekoja nedela

  Се согласувам со мислењето над мене. Големината на пенисот нема никаква поврзаност со менструацијата. Мислам дека крварењата што ги имаш секоја недела уствари НЕ се менструација. Ти треба гинеколог во најскоро време не дај Боже може да е нешто сериозно.
   
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Imam menstruacija sekoja nedela

  А да не се работи за некој друг проблем? Секое крварење не е менструација. Но, како и да е тоа не е нормално и единствен начин ние овде да ти помогнеме е да те советуваме да појдеш на гинеколог.
   
 5. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  194
  Imam menstruacija sekoja nedela

  Одма на гинеколог...никоја тука не може да ти даде сруг совет освен овој...Не е нормално да крвариш после однос
   
 6. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  624
  marshmallow а да не пиеш контрацептивни таблетки?
   
 7. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  616
  Јас до сега никогаш не сум крварела после однос но некни прв пат после однос следниот ден забележав како розово бело прање, но траеше само еден ден а веќе наредниот ништо немав сега чекам да видам дали следниот пат ќе имам или тоа било резултат на подив секс :D
   
 8. marshmallow

  marshmallow Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Не пијам контрацептивни таблетки, никогаш не сум пиела, пред да бидам со дечко ми имав редовен циклус и не сум осетила потреба да ги пијам, секогаш користиме кондом. А, можно е дивиот секс да предизвика вакво крварење?
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Не, девојче, каков и да е сексот колку и да му е голем(сепак не е метро нели :D ) не е причина да крвариш после секој однос.И како што заклучив од твојот пост не крвариш веднаш после сексот, туку после 5-6 дена.
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.721
  Нема друг совет освен-веднаш на гинеколог. Сепак за здравје се работи, не биди неодговорна спрема себеси. Таквото крварење не е нормално и дефинитивно не е менструација. И дивиот секс нема врска со ова.
   
 11. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  124
  Девојко крвариш од големината на пенисот, поточно од должината, измери му го па ќе видиме дали е просечен пенис или ти имаш плитка вагина ;)
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. m-r

  m-r Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2016
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Ne recesi pri sekoj odnos mi se slucuva krvarenje i toa e dosta obilno , imam redovna menstruacija , primam i terapija avoneks edns nedelno , bolki za vreme na odnosot nemam , no krvarenjeto se slucuva cesto vo posledno vreme duri i dva dena posle odnost se isceduva krf . Blagodaram .
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.926
  Допаѓања:
  150.236
  Пол:
  Женски
  Крвариш и чекаш совет? Богами прашалници.
  Мајко Божја за ова се оди на лекар.
   
 14. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Оди на гинеколог,ова што ти се случува воопшто не е нормално,не го губи времето повеќе.
   
 15. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.142
  Имаш закачено инфекција некоја како кламидија, уреаплазма, микроплазма. Не губи време иди на гинеколог итно мора да се испитас и терапија да примаш ти и твојот партнер.
   
 16. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.762
  Допаѓања:
  46.294
  Пол:
  Женски
  Веднаш оди на гинеколог не чекај да се влоши. Нема што да чекаш ова не е играчка.
   
 17. WhatICanDo?

  WhatICanDo? Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Како го реши овој проблем? Беше на гинеколог?
   
  На Mintini му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  И јас со бившиот имав на секој однос крв али може капка, две или на постелнина или малце на гаќи, сфатив дека има некој проблем бидејќи истото ме спречуваше во целосното опуштање