1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креативни идеи

Дискусија во 'Слободно време' започната од Elennaa, 20 април 2011.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Побарав дали има некоја слична тема, но не најдов, незнам можеби сум грешка. :?:
  Значи вака: Како што кажав, дали ќе може да споделите по некоја креативна идеја?
  Еве неколку.. :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На Dadi4ka43 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
 4. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
 5. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Еве уште нешто од мене..
  http://www.firstpalette.com/Craft_themes/Colors/wovenclaybasket/wovenclaybasket.html
  Ова е многу интересно, но за ова ти требаат 687468453 опаковчиња пластелин. :lol:
  http://www.firstpalette.com/Craft_t...eeformsculpture/plasterfreeformsculpture.html
  http://vremeigre.com/kako-dobiti-tus.html
  http://stranamasterov.ru/node/25926?tid=451
  (незнам баш колку е остварливо, но интересно изгледа)
  http://krokotak.com/2010/02/tsvetya-sas-slamki/
   
 6. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  i јас да дадам некоја идеа :D
   

  Прикачени фајлови:

  На LoVeR и Elennaa им се допаѓа ова.
 7. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Немам слика но ќе опишам како да си направите бубамара од орев. :)

  Потребно:
  1 орев
  пластелин (црвен и црн)

  Најпрво ќе го скршите oревот на половина [​IMG] потоа обложете го со црвен пластелин и црн полукруг
  [​IMG]вака нешто да добиете
  , направете тенка лента од црниот пластелин и ставте ја на средината и неколку црни точки. Направете и едно мало топче од црниот пластелин кое ќе служи за глава. Како очи можете да ставете пластелин или мониста.
   
  На kikikikirika и Elennaa им се допаѓа ова.
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  http://www.diyideas.com/quickprojects/index.html

  Има мнн мннн интересни идеи кои мислам дека добро ке ви дојдат за да се разгледаат и секако можно и да се преземат од тука ....
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  http://stranamasterov.ru/node/52293?tid=451
  Дефинитивно ке си ја испробам оваа Финта ... мислам дека преубаво ке изгледа на малку зезнатата саксија која ја имам :rofl:

  http://krokotak.com/2011/07/stan-ot-har ... a-za-kafe/
  и ова ке се потрудам да го пробам со Внуките ко ке имам троа повеке временце ;)

  http://krokotak.com/2011/01/kak-se-plete-shnur/
  http://krokotak.com/2011/02/pletena-gasenitsa/
  или да се искористат повеке моливчинња како на примеров со гасеницата
  едно време со оваа техника се играв за плетење на Шал но мнн тенко излегуваше
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  http://thehowtogal.blogspot.com/
  Блог кој не е како другите :lol: :rofl: :lol:
  Искрено мнн идеи и мнн забавни нешта успеав да видам и да засакам
  од тука ...само уште време за испробување ми треба
  девојкава е одлична..има доста блогови кои ги ставила од други кај себе ама
  идеите се предобри :angel:
  http://www.diyideas.com/quickprojects/WallsFloors/wall-art_ss2.html
  мали детали направи сам само 30 нешта
  незнам зошто ама овие за накит нештава ми се мнн интересни
  [​IMG]
  http://www.cutoutandkeep.net/projects/melted-crayon-art
  сликички со мрсни боички
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  Тикви од плат: :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Twinkles, BeLLaDona23 и Elennaa им се допаѓа ова.
 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Кошничка од ЈАЖЕ...јес да е УСА стил но има и други нешта кои секако некој може лесно да ги најде за корисни и да ги искористи ...јакоо
  http://www.youtube.com/watch?v=VrkiLBmBpgc&feature=related
  Make a Vase out of Magazines
  http://www.youtube.com/watch?v=O1KQ6XcxOdM&feature=related

  Колку време се мислам да го почнам ова нешто ...ама празници се ближат па може ке имам време
  http://www.youtube.com/watch?v=yh27LHYWwtk&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=rXdQiNxZp0I


  овааа не би го сакала //но е интереснаа идеа хихих
  http://www.youtube.com/watch?v=2Hkvlk_2R0Q&list=UUVl3VX0re4pLvi3aBFlOPrA&feature=plcp
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.001
  Пол:
  Женски
  Дечко ми за новата 2011 година, сакаше да му купам некоја книга. Одбрав тоа да биде „Папата Јована“, затоа што ја немаше прочитано и знаев дека ќе му се допадне. Арно ама, не сакав да биде само завиткана во хартија со машничка, туку сакав да биде интересно спакувана. Решив да му ја ставив во новогодишна корпа, а во неа заедно со книгата да му ставам неколку чоколади и наразлични малечки бомбони, чоколатца и карамели.
  И замислете, јас една недела пред нова година, не можев никаде да најдам новогодишна корпа! Цел град го превртев, буквално збудалев! И си реков: Па ако другите не се креативни, тогаш јас ќе бидам.
  Купив обична корпа за кифли, една срма и едно пакетче црвени мали машнички. Ја протнав срмата низ корпата, потоа ги закачив машничките и внатре ги ставив испланираните работи. И на крајот, ја завиткав во целофан и и ставив една поголема машна на неа.

  Еве како изгледаше


  А потоа му служеше како украс на масата, внатре и стави свеќичка


  Многу едноставен, а убав украс за новогодишните и божиќните празници :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 13.png
   13.png
   Големина на фајлот:
   1,4 MB
   Прегледи:
   568
  • 12.jpg
   12.jpg
   Големина на фајлот:
   268,1 KB
   Прегледи:
   568
  На Saraa, t.i.n.k.e.r.b.e.l.l, Trendafilka и 7 други им се допаѓа ова.
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  На Elennaa и BeLLaDona23 им се допаѓа ова.
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  [​IMG]
  http://www.craftycorner.co.za/recyc...lk-bottle-quill-clock/milk-bottle--clock.htmlпросто е убаввв да не кажам најубав
  Уште еден забавен сат

  http://www.craftycorner.co.za/recyc...clock/plastic-milk-bottle-floating-clock.html
  А оваа идеа здравје ама ке ја пробам да ја правам
  [​IMG]

  [​IMG]
  импресионирана сум од оваа убавина... имам балони уште лепак и конче ми фали :lol:

  [​IMG]

  http://www.petitecokids.com/2011/02/simple-valentine-gift-for-kids-with-recycled-jar-eco-green.html
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  многу ми се свигаат идеиве, јас сега баш се мислев што да им купам на моите дома, али сега ми дојде идеа да им направам нешто за под елка :D :D :D
  ајде ако имате други идеи за поклон за нова година постирајте
  ке барам и јас :D
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.