1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креди за боење на косата

Дискусија во 'Коса' започната од dolly.doll, 5 јуни 2012.

 1. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Се продаваат ли вакви креди вo Македонија или ги има само онлајн ?
  Колку што знам се нанесуваат лесно и бојата паѓа кога ке ја измиеш косата .... :)

  Ако има ваква тема или слична на неа бришете ја

  [​IMG]
   
 2. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Креди за коса ?! :?: .. Прв пат слушам за вакво нешто бе, али незнам може ги има..

  ... :!: А дали не се навистина штетни..и тоа е прашање.. :?: :?:
   
 3. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Сум слушнала за такви креди за коса. Знам дека ги има во Србија, а дали ги има во Македонија незнам :|
   
 4. S-Sister.91

  S-Sister.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  35
  не знам каде можат да се најдат но сигурно ги има во македонија, еднаш мајка ми кога беше на фризер, фризерката и ги избоела белите влакна :D супер беше ништо не се познаваше, така да најдобро вие што сакате прашајте си ја фризерката од каде можат да се набават.
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за вакво нешто, а делува интересно, ја црташ косата со креда и оп друга боја, само не знам колку се корисни за влакното.
  Кај нас не сум сретнала дека не сум се заинтересирала, можда има некаде.
   
 6. milenna.torres

  milenna.torres Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  120
  Chalk бојадисување на коса

  Има ли во мк вакво Chalk бојадисување на коса не ја гори косата (барем јас така мислма ) А што мислете за тоа ? http://www.youtube.com/watch?v=QhRK9F_I2wg pozz :inlove: :*
   
  На girl.9 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Chalk бојадисување на коса

  Ама е јако воа, само шо треба цело време да го правиш оти паѓа со вода. Иначе кај нас немам видено вакво ама кај и да е ке донесат :D
   
  На milenna.torres му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.060
  Допаѓања:
  132.463
  Chalk бојадисување на коса

  Може не ја гори,ама ја суши,што ти доаѓа исто.
  Кредата ја влече влагата од кожата и косата.
  Ова дури и е полошо од бојадисување со колор шампон.
   
  На milenna.torres му/ѝ се допаѓа ова.
 9. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  950
  Chalk бојадисување на коса

  Не ја гори корестеше една другарка од Шведска,а колор шампонот е супер,мене не ми ја суши косата,туку напротив и дава сјај,волумен :)
   
 10. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  Chalk бојадисување на коса

  Се извинувам за оф топик, но да си прашам јас...
  Слушнав дека можело и со обични боици.
  Ги топиш во вода и малку на косата ги стискаш..
  Мислите дека би можело да има ефект?
   
 11. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  950
  Chalk бојадисување на коса

  Бабини деветини,не е можно тоа
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.060
  Допаѓања:
  132.463
  Chalk бојадисување на коса

  Па не знам другарка ти што правела или та во Шведска,па не си ја видела. Ама кредата ти е чист вар, во случајов обоен,а варот гори,па сега ти види,да не ти гуглам сега. На крајот ваши коси,правете што сакате,ама немојте да мислите дека не гори или не оштетува. Впрочем пробајте,па ќе видите. Може од еднаш нема да направи разлика,ама неколку пати толку е.
   
 13. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Chalk бојадисување на коса

  Јас имам 2-3 пати бојадисано неколку прамени. Еднаш со обични креди, а вториот пат со пастелни, ги зедов од Грција.
   
 14. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  3.603
  Пол:
  Женски
  Chalk бојадисување на коса

  И добро после тоа кредата не ви остава траги на маичката/блузата?
   
 15. milenna.torres

  milenna.torres Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  120
  Chalk бојадисување на коса

  ^ мене не :D
   
 16. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Сум слушнала за кредиве ама незнам дали би ставала на коса. Во ред е тоа што после паѓа бојата ама не знам дали косата се оштетуа? :sweat:
   
 17. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  841
  Јас прв пат слушам за вакви креди. Мислам дека би биле добри за генерална проба пред вистинско фарбање во нова боја за да се види како ќе стои, во случај да доловуваат убави бои или за краткотрајно менување на имиџ бидејќи одма може да се измијат.
   
 18. brokenHeartgirl

  brokenHeartgirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  15
  На You Tube видов дека косатам може да се шатира и со креди, за оние кои сакаат само за 1-2 дена. Еве и турторијал:
  http://www.youtube.com/watch?v=cYjdjLCC ... re=related Па ако сте пробале пишете дали сте задоволни или не. Инаку јас планирам да пробам денеска. :lol: :lol:
   
 19. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Првпат слушам, иначе интересна работа, ама незнам дали се оштетува косата ? :?:
   
 20. brokenHeartgirl

  brokenHeartgirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  15
  Не мора да биде баш со креди за кса. Јас пред малку си ја набоив со исушени темперни боици. Ги има се купуваат и многу се ефтини (за темперните бојци зборувам). Сега си ја исчешлав косата и имам прекрасна зелена боја. :lol: :lol: :lol: Пробајте. Се што треба да направите е да ја наводените малку бојата и пременот и потоа да триете со бојата. :) :) ;)