1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креми за намалување на растот на влакната?

Дискусија во 'Тело' започната од Antonijaa, 3 ноември 2013.

 1. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Креми,лосиони и сл. за намалување на растот на влакната? :|
   
 2. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.309
  Допаѓања:
  4.315
  Пол:
  Женски
  Во аптека имаше едни, пред година, две ги имам гледано околу 2 000 ден беа, ама сега да ме отепа човек не ми текнува името. Имаше од истата марка за лице и за тело, таа што беше за тело требаше првин да се избричат влакната па да се стави крема, така се намалувале влакната, она што го прочитав во упатството. А колку има ефект, незнам, можеби има :?:
   
 3. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17

  ОК,баш ќе прашам.Во секој случај фала. :)
   
 4. KittyT

  KittyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  112
  Имав користено крем Џонсонс за забавување на растот на влакната ама многу одамна, бело пакуванје со розово капаче, многу убаво мирисаше, но од тогаш може да се каже дека го немам видено.
   
 5. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  А пред колку време отприлика го користеше и ти помогна ли ?
   
 6. KittyT

  KittyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  112

  Да ти кажам искрено тоа беше многу одамна :D Кога всушност почнав да се депилирам, отприлика пред 6 години и затоа не се ни сеќавам каква и дали имаше функција, но знам дека ја правеше кожата многу мека.
   
 7. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.661
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека имаат некои изразени ефекти.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.