1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крива или сепак можеби во право ?

Дискусија во 'Канта' започната од Little.Monster, 26 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Little.Monster

  Little.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Ми треба ваѓа помош..ваш совет .
  Пред некое време многу ми се свиѓаше еден дечко..но и една другарка може да се каже поблиска го свиѓаше исто...и знаејќи дека мене ми се свиѓа таа се смува со него.Поминав преку тоа и не ни и се скарав бидејќи другарството ми беше пред се.После започнавме врска и подоцна од кога раскинавме таа пак се смува со него, и јас повторно се правев дека не знам и продолжив пак понатаму.
  Е сега еден исти дечко ни се свиѓа ПАК...она прва го засвиѓа,ми кажа,се е океј..и после кога го запознав и јас се заљубив во него и тоа многу..Тие праеле муабет и сега тој и кажал дека мене ме свиѓа но за да ни го зачува другарството и да не ја повреди Другарка ми,започнаа врска.И после 4 дена и рекол да раскинат поради причина што ме сака мене и сака да проба со мене,за да успееме.И потоа јас и он праевме муабет и јас му признав дека ми се свиѓа,но не можев ради другарката.Тој рече дека спремен е да ја зачува нашата љубов и се смував со него..и она ми се јави и рече дека ќе ме најде.И дојде и почна да ми вика дека не требаше тоа да и го направам,дека требаше барем да почекам одредено време за да помине,дека испаднав најголема идиотка. И јас се осудувам,и мислам дека сум крива бидејќи украдов дечко на најдобра друарка.И другите ме осудуваат за тоа што го направив,и мислам дека изгубив другарство не само со таа,туку и со други кои не веруваа дека тоа можам да го направам.Се покајав..многу избрзав ,но друга другарка ми вика дека треба да се сетам што ми направила таа лошо се,а јас сум поминала преку тоа...А тој ми вика дека сака да продолжиме и дека ме сака.Но направи да изгубам другарство..ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ,МНОГУ МИ Е ТЕШКО!!! :( :worried: ;(
   
 2. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.542
  Пол:
  Женски
  крива или сепак во право можеби ?

  терај си со дечкото, па и другарка ти не е светица и нема да биди лошо дискретно да ја потсетиш за нејзините поранешни дејствија со момчиња кои тебе ти се допаѓале. Некогаш и таа да види како е ,иако ова не и го направи намерно. Ужувај си со дечкото со тек на време се ќе се среди. ке мора другарка ти да помини еднаш низ истото што ти си го поминала. ако ти е другарка ќе те сфати, ако не ќе си најдиш друга. многу пати врските се тест за мн другарства.
   
 3. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Како прво сеуште сте премногу млади да не речам мали па за вакви работи да се замарате и карате.Уживајте во животот и слободата и не се карајте.Тој и раскинал и си ја донесол својата одлука,зошто да чекаш ти,да не случајно се премисли? :^) ама ајде...Другарка ти нека се помири дека ја откачил и нека свати дека има и други риби во морето,посебно на овие години на кои што се наоѓате.Ке смените уште милион додека дојдете до оној вистинскиот,а тогаш ке се смеете за што сте се карале :)
   
 4. Little.Monster

  Little.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  да но додека да помине тој период..сите се против мене.изгубив и другарство и доверба и се..немам храброст да излезам :\
   
 5. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Значи не вреди да се скараш со девојчево поради дечково, поради тоа што ова е 100% минлива врска. Од друга страна пак, веќе си имате искуство со менување на дечковци и не гледам каде е тука проблемот.
  Плус, како можеш ваков однос да наречеш другарство?! Во другарството се знаат границите, другарките делат работи, но според мене не и дечковците.
  Како и да е, ако ти е убаво со дечково продолжи да се гледаш со него, седни ја другарка ти и кажи и го претходниот случај, дека тогаш ти си била навредена ;)
  Ако сфати- сфати, ако не, никому ништо- барај некоја другарка која ќе те сфати.
   
  На lolyta777 и najubava2010 им се допаѓа ова.
 6. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Како прво оваа не ти е другарка, зошто не ја потсетиш на нејзината иста постапка.
  Терај си со дечкото, а вие две поразговарајте дали таа го прифаќа сето тоа ако не чао здраво и готово!
   
  На Little.Monster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.855
  Лелее таква па другарка, ќе ја фатам за коса и ќе зарибам низ ходник. Значи првиот ти го украла, вториот пак! -и сега иде и ти вика?! Морее.. Ич да не ти е гајле што мислат другите. Ако навистина го сакаш остани си со него, другарките ако не сакат да те дружат не ги дружи ни ти. Терај си и не криви се за ништо. Баш убаво си си постапила :) .
   
  На Little.Monster му/ѝ се допаѓа ова.
 8. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.648
  Јас се чудам какво е тоа другарство кога си ги мењате дечковците како да се некоја маичка, стварно не ми е јасно како функциораат таквите другарства.
  И јас имав 15 години и имав другарки со кои ни се допаѓаа исти момчиња и бидејки другарството ни беше побитно од едно мување ниту јас ниту другарка ми немавме ништо со таквите.

  Конкретно во твојов случај незнам зошто другарка ти се лути кога и таа ти го има истото направено, незнам каков однос сте имале вие две, но најдобро е да седнете и да поразговарате, некое момче во никој случај не треба да е причина за крај на едно пријателство.
   
  На nena2010, lolyta777 и Little.Monster им се допаѓа ова.
 9. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Тоа другарство не е другарство мое мислење....првин ти го зеде дечкото таа тебе...после ти неа детски работи...но ако мислиш дека те сака и ако си сигурна дека и тој те сака..продолжи си со дечкото...со неа можиш само да разговараш да му објасниш...ако сваќа ако не и не мора
   
 10. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Ова ако е другарство,тогаш ја сум Анџелина Џоли ;) Оваа е ти е ни другарка колку што гледа прво си гледа за свој г*з и не глеа дали повредува некој.Она прва ти ги зимала дечковците а сеа се буни пошо вие двајца се сакате и нејзе криво и е.Седни ја другарка ти кажи и ти како си се осеќала она коа ти ги зимала дечковците! Ако те свати ок ако не баталија! А со другите другарки разговарај кажи тебе како ти било и дека подобро е да не се мешаат пошо тоа е помеѓу вас две |(
  Со среќа и пиши што си направила ;)
   
  На Little.Monster му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.286
  Пол:
  Женски
  Можеби не си требала да се смуваш со него додека иде со другарка ти, но биднало. Со неа нит си имала а ни ќе имаш другарство. Помири се со тоа, и да ти е во друштво ќе се игнорирате и завршена работа. Не знам шо толку ти е страв од другите, тоа што се случило било меѓу вас.
   
 12. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Незнам со кое право другарката ти е лута кога претходно таа прва ти го направила тоа со еден кој ти се допагал :^) ке те нашла?ај бе,па и ние ке ја најдеме нејзе :D шала на страна,ова веке го имам видено мои другарки веке бивши правеа така ама не се караа,ама на крај завршија лошо.

  Остани си со дечкото,ич да не береш гајле за нејзе,па таа не би можела да ја наречеш другарка штом ти се заканила дека ке те најде :!: па и прва ти го зела оној кој ти се допага а сега тебе ти кажува вакви бајки.Малоумност.
   
  На Little.Monster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  17.181
  Пол:
  Женски
  Како прво и нај важно, при изборот на твојата идна професија не ги ставај во игра поет или писател, приказнава ти е нафрлана и безлична, смешна да не кажам.
  Како второ вие сте деца и многу си ги земате при срце сите глупости. Он на неа, она на мене ја него, он мене, она мене ја неа :o :o , па добро бе мислите ли вие на школото и учењето колку што мислите на тие глупости на кои има време кога да мислите. Ја го свиѓав она од инат се фати со него, он и рекол дека мене ме сака ама се фатил со неа да не ја повреди :rofl: леле какви смешки престани да изнесуваш вакви смешки и глупости во јавност, подобро земи прочитај некоја лектира за наредна година. Да имаше некој проблем за кој треба совет или да имаше проблем со некој предмет во школо да бараше помош ама на вакви глупости човек нема што да советува освен да тропа глупости како приказнава.


  Обџекшн ис оврулд.
   
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.847
  Па не би го нарекла ова вашето другарство.... Јас имам едно правило, со дечковците на другарки не... Кажи и дека нема право да ти се лути, дека и таа тебе те повредила на истиот начин. Ако може да разбере ок, ако не.... навистина не ти треба таква другарка.
   
 15. irena-10

  irena-10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  882
  Го делам мислењето со сите, таа не ти е другарка, нема ни да ти биде, види како ќе ти биде со детето и уживај, ако ти рече нешто речи и дека ги следиш постапките на „најдобрата другарка“ и готово. А тие што те осудуваат или немаат попаметна работа, или не знаат дека и таа ти има така направено или не ти се вистински другарки. Гуд лак. 8)
   
  На Little.Monster му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  868
  се сложувам така е :$
   
  На Little.Monster му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Little.Monster

  Little.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1

  Izvini ama vo toj moment ti treba samo sovet i pomos od nekogo ,a ne da se zamaram kako sum go napisala.Mislam deka e dovolno jasno i deka drugite me razbraa.
   
 18. tamarka-18

  tamarka-18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  па јас мислам дека не си направила ништо лошо.. па која е она за ти да се жртвуваш за неа...
  како и да е таа еднаш ти го направила тоа... ти нема за што да имаш грижа на совест...
  не си направила ништо лошо... и не му се замарај на тоа што зборат другите зашто никој од нив не знае сигурно што и како се случило меѓу вас... :)
   
 19. Monchy-Barkler

  Monchy-Barkler Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Mori idiotke edna zosto ne ja pises vistinskata prikazna kako sto beshe ? Shto gi lazesh samo ljugeto tuka..od vakvi kako tebe smaceno im e na site ! Kolku si bedna ni samata duri ne si svesna.. Ti kako prvo ne poceka ni 3 dena..odma otide da ne ti izbega deckoto slucajno I poslem kazuvas DRUGARSTOVO PRED SE MI E …hahaha oo bedotijo edna oprajj se veke ednash :D A I da tebe ova ne ti e prf pat :D naviknata si tii :D ahaha ama ne rekle za dzabe “DROLJA EDNAS STANUVAS I DROLJA SI ZASEKOGAS “ ;) zapamti si go ova srcee kako za tebe e stvorena recenicava ;) E taka sea eden pozdrav od mene do tebe I do drugarcinjava tvoi so ostavile komentari..bez potreba.. koga kje ja doznaat vistinskata prikazna togas neka komentiraat ;)
   
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.847
  На форумот не сме за да се навредуваме. Ајде просветли не со вистинската приказна па да коментираме.
  И пишувај кирилица
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.