1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кристијано Роналдо

Дискусија во 'Спорт' започната од Lady-Cha, 20 ноември 2011.

 1. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  Кристијано Роналдо дос Сантос Авеиро, роден на 5 февруари 1985 на португалскиот остров Мадеира. Познат е како Кристијано Ронално, капитен на Португалската Фудбалска Репрезентација, кој моментално игра за ФК Реал Мадрид во Шпанија,a поголем дел од својата кариера ја помина во Англискиот прволигаш ФК Манчестер Јунајтед.
  Тој е најскапиот фудбалер во фудбалската историја по трансферот од Манчестер Јунајтед во Реал Мадрид за £80 милиони.Во моментов тој е најплатениот фудбалер во светот со заработка од £11 милиони годишно.
   

  Прикачени фајлови:

  На angelche16 и XstrongerX им се допаѓа ова.
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  УуУуУ Кикица УууУуу :$ :* :inlove: Вечен фан. Човекот е машина! 8) Навивач на Реал само ради него :!:
   
  На cheetah.girl и Lady-Cha им се допаѓа ова.
 3. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Секоја чест за чоовекот.Иако е арогантен сепак е комплетен играч.И дајте ве молам Меси бил појак. |( Без Иниеста и Чави е НУЛА.А Роналдо и во Јунајтед можеше сам и сега во Реал.Кој што сака нека каже :D
   
  На iloveyou29, tinna-biebs, BeautyQueen и 6 други им се допаѓа ова.
 4. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Да си до мене сега ке те гушнам :D
   
  На Olitomboy12, Lady-Cha и Pelikuna им се допаѓа ова.
 5. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  7.907
  Пол:
  Женски
  Исто и јас :rofl:
   
  На Lady-Cha му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  Најдобриот и најубавиот !
   
 7. Maacy

  Maacy Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Што гледате во него? Мрсулко!!! Воопшто не е убав!!!
   
 8. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021

  Фала што не просветли дејче...Да не му го бришаше носот?Ах до кај ве води љубомората :!: не е убаво тоа децaaaaaa :!: ,не си ја загадувајте душата.Лошо е тоа.
   
  На BlackSwan5 и Lady-Cha им се допаѓа ова.
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Добар фудбалер, можеби е подобар од Меси не викам не, ама не е комплетен фудбалер.
  За комплетен фудбалер не треба да си себичен, а Роналдо ми е дефинитивно еден од најсебичните фудбалери.
  Он во центар на внимание и точка.
  Јес да морам да признам кога играше во Манчестер таа особина негова беше повеќе изразена. Откако дојде во Реал, клуб со ѕвезди, малку се стабилизира и стана подружељубив и мислам дека бројот на асистенции му е зголемен многу повеќе. Малку се смири и во однос на ароганцијата.
  Не стварно немам срце да речам лош фудбалер дека е, ама дека ми е на листа на најнеомилени тоа дефинитивно.
  Плус вкус е знам, ама освен добро тело ништо нема убаво на него. Многу ми е грд, многу, многу. Грд ѓуптин бубуљичав со грда фризура и одвратна насмевка.
  Се на се супер играч, ал лош непривлечен чоек!

  A да не ја зборам неговата нарцисоидност, која се гледа од месечината.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kласичен геј!
   
  На Anja98, Elennaa, Chica.Loca и 2 други им се допаѓа ова.
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  И мене ми е антипатичен, препотентен, себичен и лигав, не го сакам уште од кога играше во Манчестер, ама признавам дека е добар, всушност најдобар во моментот, освои Златна копачка. Меси е нула за него, а толку го форсират. Тука, во Реал Мадрид му е супер, се потполнуваат меѓусебно.
   
  На rossonerka и creshicka им се допаѓа ова.
 11. Maacy

  Maacy Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2

  Немам ни најмала причина да бидам љубоморна. А и не паѓам толку ниско да се карам со некој кој воопшто не е вреден, како тебе!!! ЧАО!!!
   
 12. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021

  Me погоди право во срце.Чао :*
   
  На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Gluvcee

  Gluvcee Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  27
  Тип на место :inlove:
   
  На Lady-Cha му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Кристијано го симпатизирам уште од кога играеше за Манчестер и секогаш воздивнував кога ќе го видев на екран иако тогаш го запоставив малку фудбалот па не сум го гледала баш како игра во Манчестер но судејки по признаниата кои ги има добиено знаев дека е одличен фудбалер.
  Кога почна да игра за Реал го засакав уште толку и се воодушевував на неговата вештина и игра,уште се воодушевувам де :) .
  Според мене секој кој што има замерки за начинот на кои игра и кој вели дека не е добар фудбалер му љубомори или зборува на празно.100 па и повеќе гола во дресот на Реал (а за во дресот на Манчестер и да не зборувам) сигурно не се на среќа постигнати.А си има и репрезентативни успеси,како и во два од најдобрите клуба во Европа па мислам дека тоа е повеќе од доволно за да го заслужи епитетот најдобар фудбалер на денешницата.А што е убав и згоден тоа е уште еден плус.
  Еве некои сликички од него кој си ги имам во компјутер :inlove: .
   

  Прикачени фајлови:

  На Lady-Cha му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Afronija

  Afronija Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  9
  леле колку ме нервира... едно што егрд па уште е и глуп па и незнае добро да игра
  МЕСИ е цар:)
   
  На t.w.e.e.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
 16. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  3.641
  Пол:
  Женски
  Нааааааајдобриот, нааааајубавиот, нааааааајзгодниот фудбалер!!!
   
  На tinna-biebs и Pelikuna им се допаѓа ова.
 17. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Не се разбирам многу од фудбал, ама Кристијано ми е најубав! :$ :inlove:
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Прекрасен е ...срцка :)
  Многу ми е симпатичен :)
  Фудбалот го засакав само поради него..
  Т.е поточно кажано фан сум на Реал само поради него :)
   
 19. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  A па ти досега ја гледаше убавината? Секој што го мрази не знае што има во него :geek:
   
 20. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  најбољи е ... :inlove: и да навивам за Реал само ради него :^) :*