1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Купи - Продај

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Miss.N, 23 октомври 2015.

 1. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Феминки барав ваква тема, но не најдов.. ако случајно не сум видела може да ја избришете :)
  Мислам дека би било добро да имаме и тука Купи/Продај за парчиња облека, обувки, козметика итн. пр. што ни се на подарок, што само ни зафаќаат простор дома сега можете да се ослободите од нив.

  Со постирање на ваши фотографии од производите, членовите што ќе се заинтересираат за твоите артикли ќе може да те контактираат за купување на она што го нудиш.

  Мојата понуда е зимско палто кое го добив на подарок и ми е големо иначе ново е бројчето е L, а внатре е целосно полнето. Бојата под светло е кафеаво со црно, а надвор маслинесто со црно.
  804618_10206712821211971_642357786_n.jpg 12180153_10206712821131969_1226378665_n.jpg 12180183_10206712821091968_314807360_n.jpg

  Цена во ЛП.
   
  На Capricorn96, ivancekitty, bubic.k и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Кај сте бе Феминки ? :)

  Ајде да ја разработиме темава, споделете и некое ваше парче.. :)
   
 3. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  3.776
  Пол:
  Женски
  Instasize_1030002931.jpg suskavo teget paltence so patent od strana L velicina isto taka dobieno na podarok no golemo
   
  На ivancekitty и Miss.N им се допаѓа ова.
 4. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
  Блуза/Дуксер со интересна апликација Be Fancy сроз нова со Етикета бројче М
  И едни интересни,специфични обетки и обетките се скроз нови со декларација:)

  10799604_10204868665029000_274487070_n.jpg 10755029_10204868665269006_1950043036_n.jpg 10808352_10204868664548988_1182200036_n.jpg 10811792_10204868665789019_210407302_n.jpg 10808381_10204868664068976_381636259_n.jpg
   
  На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  10.513
  Допаѓања:
  125.505
  Пол:
  Женски
  ИТНО продавам Дормео душек Алое Вера 200/180 ако има заинтересиран некој нека ми се обрати.
   
  На MamacitaBuena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. missmk

  missmk Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  15
  Здраво феминки, почнав да правам плетени турбани, доколку некоја е заинтересирана може да ми пише во лп. 20170208_221919.jpg 20170208_221806.jpg
   
  На Dadusicka и Miss.N им се допаѓа ова.
 7. cockerspaniel

  cockerspaniel Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  15281809_10206081364866941_930025873_n.jpg 15218672_10206081365066946_190361096_n.jpg DSCN7608.JPG

  Цени во порака.
   
  На Belabelinakinder му/ѝ се допаѓа ова.
 8. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  Женски ПРОДАВАМ вакви за зголемување на усните.
  Јас ги користам и сум задоволна, прво ги ставам додека се шминкам да ми се зголемат усните, па ќе се дошминкам и пак уште 1-2 мин. и ми трае цело излегување скоро.
  Се мијат со сапун и вода после секое користење.
  Цена 600 мкд.
  Не е фиксна, може да се договориме, пишете ако сте заинтересирани.
  (Од Швајцарија ми се донесени од тетка :) )
   
 9. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски

  Ако не ти е проблем пушти и фотки пред и потоа :)
   
  На Adele86 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. МикиМаус0807

  МикиМаус0807 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
 11. CinnamonBambi

  CinnamonBambi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  448
  Пол:
  Женски
  Има ваков сајт, се вика Мојагардероба, таму си постираш слики и описи на артиклите што сакаш да ги продадеш, ставаш цена во зависност од состојбата (дали е скроз ново неносено, дали има оштетување и сл.) и после кога ќе ти пише некоја што сака да го купи си се договарате лично да се сретнете и тоа е тоа :)
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. manamana

  manamana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  19
  rasprodazba na nova obleka eve mnogu mal del od istata
   

  Прикачени фајлови:

 13. manamana

  manamana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  19
  nov fustan 1000den 20170327_161610.jpg
   
  На victoria и Acka22 им се допаѓа ова.
 14. Hris321

  Hris321 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Девојки можеби негде на интернет ја имате видено албум коцката,јас изработувам таква коцка исто така и други декоративни шишиња,сталажичка за лакови,за ставање шминки и пенкала.Можете да погледнете на страната на фејсбук: magic photo cube
   

  Прикачени фајлови:

 15. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  570
  3a84cdcf89f50a101320d3f33e01f74a.jpg 6d001c10921f79507a547ded1caf2cd7.jpg 6517a8621e3bf10488a56da494ac5837.jpg За повеќе слики и цени лп :)
   
 16. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  каде би можела да нарачам од нет некоја белегзија со изгравирани иницијали на неа? Ако некој знае ве молам пишете :)
   
 17. detelinka123

  detelinka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2014
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  87
  kupeni od gtc skopje ednas noseni
  1500 denari.
   

  Прикачени фајлови:

  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 18. shining_star

  shining_star Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Пиши на Фејсбук Изработка на сребрен накит / Izrabotka na srebren nakit. Братучедка ми има порачано две ланчиња и многу е задоволна, досега не се поцрнети, а сигурно ги има околу една година. Околу 1200 денари е едно ланче. Гледам особено објавуваат ланчиња, но веројатно и белегзии изработуваат.
   
  На Summerlove@2016 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски

  Ти благодарам многуу :*
   
  На shining_star му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ноах-/

  Ноах-/ Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2017
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Носен само еднаш цени во порака :D
   

  Прикачени фајлови: