1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Купохоличарка

Дискусија во 'Канта' започната од Dashing:), 25 мај 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dashing:)

  Dashing:) Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Мислам дека темава ми е соодветна за тука.Инспирирана од егото идентификувач на се, па така и со облеката. Дали сте размислувале некогаш дека купувате нешто без врска а веќе имате многу од тоа? Дали пробувате да се идентификувате со алиштата?
  И се во врска со облеката, ваше искуство може да споделите :D

  Јас би полудела ако не си купам нешто во месецот 8) Без разлика за што и да е, каква ми е моменталната потреба од тоа и дали воопшто имам потреба од тоа нешто. Немора да е премногу и едно нешто ми е доволно за да го осетам моменталното чуство на задоволство.
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.545
  Пол:
  Женски
  Еве веќе имало таква тема
  https://forum.femina.mk/threads/Купохоличари-shopaholics.8758/page-3#post-1479203
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.